Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

 • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
 • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Projekt "O finansach ... w bibliotece"

 • Projekt O finansach ... w bibliotece
 • Przywitanie

Spotkanie z panią bibliotekarką w przedszkolu

Z okazji Światowego Dnia Książki, który obchodzimy 23 kwietnia, pani bibliotekarka Magda Sikorska odwiedziła przedszkolaków z SPP w Wolanowie. Pani Magda przeczytała dzieciom baśń o przeuroczej  Calineczce. Przedszkolaki w ciszy i skupieniu wysłuchały czytanej baśni. Bibliotekarka zapraszała dzieci do biblioteki i zachęcała do czytania książek. Celem spotkania było rozbudzenie zainteresowania książkami, wzbogacanie słownictwa i pobudzanie wyobraźni.
Na koniec spotkania każdy przedszkolak został nagrodzony słodkościami.

 • Rozpoczęcie Turnieju Czytelniczego

Podsumowanie Turnieju Czytelniczego

W dniu 26 kwietnia odbył się Turniej Czytelniczy „W świecie baśni H.Ch. Andersena”, zorganizowany z okazji Światowego Dnia Książki, który obchodzimy 23 kwietnia. Organizatorami konkursu byli Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Wolanowie.

Życzenia wielkanocne

 • Życzenia wielkanocne

Czwartkowe spotkania przy stoliku

 • Plakat Czwartkowe spotkania przy stoliku

Wystawa Wielkanocna

 • Wystawa kart pocztowych
 • Karty pocztowe
 • Wesołych Świąt

Na święta Wielkanocne przygotowaliśmy nową wystawę kart pocztowych.

Zapraszamy do biblioteki!

 • Kobieta z książką

„Kobieta z książką w malarstwie”

Wystawa na okazję Dnia Kobiet w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie. Na sympatycznym spotkaniu rozstrzygnięto coroczny konkurs „ Czytelnik Roku”, a wystawa towarzyszyła nam podczas spotkania.  Na ekspozycji znalazły się zdjęcia dzieł wielkich artystów przedstawiające kobietę z książką.

 • Kwiaty

Kolejna wystawa prac Małgorzaty Wólczyńskiej

Małgorzata Wólczyńska urodzona w 1956 roku. Swoje lata szkolne spędza w Radomiu, gdzie kończy III Liceum Ogólnokształcące im. D. Czachowskiego i studium geodezyjne zdobywając dyplom geodety.

Turniej "W świecie baśni H. Ch. Andersena"

 • Plakat Turniej Czytelniczy 2019

Dzień Kobiet w bibliotece

 • Słodki poczęstunek
 • Tulipany dla każdej czytelniczki

,,Kobiety to my…”- spotkanie dla czytelniczek.

Jak co roku 8 marca obchodziliśmy uroczysty Dzień Kobiet połączony z rozstrzygnięciem konkursu „Najlepszy Czytelnik Roku”. Od kilku już ładnych lat Biblioteka w Wolanowie prowadzi inicjatywę wyłonienia i zaprezentowania osób, które najwięcej czytają książek. Staje się tradycją podsumowanie czytelnictwa za miniony rok w Dniu Kobiet, ponieważ najaktywniejsi czytelnicy biblioteki to kobiety. To one stanowią przeszło 78 % czytelników dorosłych.
Na spotkanie przybyły kobiety różnych grup społecznych, wszystkie połączone wspólną pasją – czytanie książek. Była, więc okazja do zaprezentowania najbardziej oczytanych Pań naszej gminy.
Po życzeniach, złożonych przez bibliotekarki przybyłym paniom, zapanowała miła, serdeczna i pogodna atmosfera. Przy kawie i słodkim poczęstunku rozmawiano nie tylko o ulubionych książkach, autorach, nawykach czytelniczych ale … nie zabrakło również dowcipów i humorów - przeważnie o kobietach. Stosownie do tradycji rozdano symboliczne tulipany wszystkim Paniom, a Laureatki konkursu otrzymały drobne upominki wraz z gratulacjami.
Spotkaniu towarzyszyły dwie wystawy tematycznie nawiązujące do Dnia Kobiet. Jedna, to reprodukcje, pn. „Kobieta z książką w malarstwie”, druga „Akwarelowe Kwiaty” -prace Małgorzaty Wólczyńskiej.

 • platforma IbukLibra

Zapraszamy do Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Multimedialnych!

Szanowni Państwo!

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie oferuje swoim czytelnikom bezpłatny dostęp do ponad 2100 publikacji elektronicznych na platformie zasobów edukacyjnych IBUKLibra. Serwis IBUKLibra, należący do Wydawnictwa Naukowego PWN, umożliwia dostęp do kilkudziesięciu tysięcy najnowszych publikacji naukowych, popularnonaukowych ze wszystkich dziedzin wiedzy oraz beletrystyki. Platforma udostępnia książki w wersji elektronicznej. Nie wymaga specjalnego oprogramowania, a katalogi dostępne są w każdej przeglądarce internetowej. Książki czytać można online, 24 godziny na dobęz dowolnego miejsca: na komputerze, laptopie, tablecie lub smartfonie. ALE TO NIE WSZYSTKO!

Z okazji Międzynarodowego Tygodnia e-książki, zespół IBUKLibra przygotował dla swoich użytkowników niespodziankę. W okresie 3-17 marca br. udostępnione zostaną dla Państwa dodatkowe publikacje. Łącznie 3400 nowych tytułów z kategorii: „literatura faktu”, „literatura kobieca” oraz „kryminał, sensacja, thriller”.

Zapraszamy do biblioteki po szczegółowe informacje i indywidualny kod dostępu.

Zapraszamy do Wypożyczalni i Czytelni Zbiorów Multimedialnych!

 • zakładki robione przez uczestników ferii

Ferie w naszej Bibliotece upłynęły w miłej atmosferze, a zabawom nie było końca!

Wszystko co dobre szybko się kończy…a w szczególności ferie. Jednak najważniejsze są miłe wspomnienia, a tych z pewnością uczestnikom ferii zimowych w Bibliotece nie brakowało.
Głównym celem tegorocznych zimowych spotkań było rozwijanie zainteresowania dzieci słowem pisanym, literaturą, a także wspólne spędzanie czasu z rówieśnikami, pozostawienie w domu nie tylko ciężkich plecaków szkolnych, ale także komputera.

następna strona »

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.