Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • Gotowe piękne ozdoby

Wycieczka do firmy DAMIX s.c.

Tradycje związane ze świętowaniem Bożego Narodzenia w Polsce są piękne i chętnie w ich kultywowanie włączają się dzieci. Z tego też powodu, dnia 13.12.2016 r. przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek DAMIX s.c., której siedziba mieści się w Radomiu przy ul. Kościelnej 14. Właściciele firmy przyjęli nas bardzo serdecznie, pokazując cały proces produkcji bombek. Na własne oczy mogliśmy zobaczyć, jak z kawałka szkła wydmuchiwana jest piękna bombka. Może mieć ona różne kształty np. łabędzia, biedronki, bałwanka, misia, mikołaja czy choinki. Następny etap produkcji to posrebrzanie szklanej bombki. Jest to etap bardzo niebezpieczny z uwagi na użycie substancji chemicznych. Tak przygotowana bombka trafia do dekoracji. Panie malujące bombki cechuje niebywały talent i zręczność. Do dekoracji używane są specjalne farby, kleje i brokaty.
Podczas tej wizyty mogliśmy dowiedzieć się, jak żmudny i długotrwały jest proces powstawania bombek, które każdego roku wieszamy na choince w swoim domu. Pani, opowiadająca o pracy fabryki, pokazała nam wiele wzorów i możliwości zdobienia tego symbolu świąt. Pod koniec wycieczki dzieci dostały po zamówionej wcześniej bombce ze swoim imieniem. Otrzymane bombki bardzo ucieszyły dzieci. Mamy nadzieję, że będziemy mogli za rok wybrać się na podobną wycieczkę.

  • Kolejny etap produkcji - malowanie
  • Pokaz wydmuchiwania bombek
  • Zwiedzamy pomieszczenia firmy

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.