Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • podziękowanie dla dyrektora
  • podziękowanie dla ucznia

„Szkole pomagamy – świat oczyszczamy”

Nagrody i podziękowania dla szkoły, uczniów i rodziców w Bieniędzicach za aktywny udział w ekologicznej akcji „Szkole pomagamy – świat oczyszczamy.”

W listopadzie i grudniu ubiegłego roku PSP w Bieniędzicach uczestniczyła w ekologicznej akcji „Szkole pomagamy, świat oczyszczamy”, prowadzonej przez jej organizatora – Green Office Ecologic Spółka z o.o. w Warszawie. Jej celem była zbiórka zużytego sprzętu energetycznego i elektronicznego z terenu naszego obwodu szkolnego. Uczniowie i ich rodzice dostarczyli do szkoły spore ilości niepotrzebnych już urządzeń,które wcześniej zalegały prywatne posesje. W wyznaczonym terminie organizatorzy akcji sprzęt ten odebrali, zważyli i proporcjonalnie do tego przyznali naszej szkole wypracowane w ten sposób środki finansowe, zmaterializowane w formie przysłanych potem artykułów biurowych. Pozyskane w ten sposób materiały przeznaczone zostaną na potrzeby uczniów. Oprócz tego organizatorzy przesłali nam nagrody indywidualne i podziękowania dla grupy dzieci z rodzin, które
dostarczyły najwięcej elektrozłomu, oraz indywidualne dyplomy – podziękowania.

 Ze strony szkoły w działania te oprócz jej dyrektora z wielkim zaangażowaniem włączyła się grupa innych osób, w tym szczególnie pani Przewodnicząca Rady Rodziców, wychowawcy klas oraz pani woźna i inni pracownicy obsługi. Przez kilkanaście dni wszyscy mobilizowali rodziców uczniów i innych mieszkańców okolicznych miejscowości do dostarczania zużytego sprzętu. Porządkując swoje domostwa, wszyscy wyrabiali w sobie świadomość stałej troski o ekologiczny porządek w swoim otoczeniu. Uczniowie przeżyli w ten sposób cenną lekcję wychowawczo-ekologiczną. Zdobyte tą drogą dary wzbogaciły materialnie budżet szkoły. Nie są to środki wielkie, ale mają swoje znaczenie jako wypracowane wspólnym staraniem i pomysłowością. We współpracę z naszą szkołą włączyła się spora grupa ludzi dorosłych, którzy lata swojej nauki i własnych dzieci mają już dawno poza sobą, niemniej jednak nadal czują z nią silną więź i chcą ja wspierać także w taki sposób! Jedni ten sprzęt ofiarowali, a inni zwozili go na szkolny teren zbiórki z różnych miejscowości. Swoją dużą aktywność wykazała m.in. pani Sołtys wsi Bieniędzice. Doceniając to, dyrektor szkoły przygotował dla tych osób pisemne podziękowania i wręczy je w sposób uroczysty przy najbliższej sposobności.

W imieniu organizatorów i własnym wszystkim zaangażowanym w tę akcję składam gorące podziękowania.

Stanisław Prażmowski – dyrektor szkoły

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.