Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

 • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
 • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

 • FIO Mazowsze Lokalnie

COBI samo się nie zrobi

FIO Mazowsze Lokalnie jest programem wsparcia dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych i samopomocowych działających na terenie województwa mazowieckiego. Powstał z inicjatywy trzech organizacji pozarządowych: Fundacji Fundusz Współpracy, Stowarzyszenia Europa i My oraz Stowarzyszenia Biuro Obsługi Ruchu Inicjatyw Społecznych BORIS.

Celem Programu jest zwiększenie zaangażowania obywateli w życie publiczne, szczególnie w małych społecznościach lokalnych, ale też małych wspólnot w dużych miastach, które mają ograniczony dostęp do zasobów materialnych, wiedzy czy innowacji. Wspieramy zwykłych ludzi, którzy chcą wspólnie działać na rzecz swojej społeczności.

Nieformalna samodzielna grupa  pn. KUŹNIA WARTOŚCI LOKALNYCH otrzymała grant z programu FIO - Mazowsze Lokalnie, dzięki któremu działania projektowe zwiększą integrację mieszkańców, w tym dzieci, młodzieży oraz ich rodziców z sołectwa Strzałków i Wolanów oraz całej gminy Wolanów. Grupa otrzymała grant w wysokości 4.050 zł. Projekt będzie trwał 4 miesiące.

Za realizację projektu odpowiedzialni będą uczestnicy biorący udział w zajęciach, warsztatach, piknikach. Formalnym wnioskodawcą są: Jolanta Gutkowska, Ewa Więcaszek i Jakub Farbiszewski, którzy zawiązali w/w  nieformalną samodzielną grupę.

Projekt pn. „COBI samo się nie zrobi” ma na celu aktywizację i rekreację społeczną wśród mieszkańców opartą na twórczym rozwoju manualnym, edukacyjnym i społecznym wykorzystując swoją wyobraźnię do tworzenia z klocków COBI niepowtarzalnych konstrukcji. Powstałe konstrukcje będą prezentowane podczas pikników szkolnych, festynu gminnego oraz innych imprez lokalnych. Miniaturowe konstrukcje obiektów i budowli gminnych będą nietypowym pomysłem na promocję grupy ale też sołectw - Strzałkowa i Wolanowa oraz całej gminy. Zaś same warsztaty będą stanowić niesztampowy i oryginalny charakter. Do działań zaangażowani zostaną wolontariusze – trenerzy, którzy w ramach zaplanowanych pogadanek, przeprowadzą spotkania ukierunkowane na profilaktykę uzależnień tj. narkomanii, alkoholu, dopalaczy, papierosów, cyberprzemocy. 

Ponadto do projektu włączeni będą:

 • rodzice dzieci biorących udział w projekcie jako potencjalni uczestnicy,
 • mieszkańcy sołectwa Strzałków i Wolanów, którzy podczas pikników zorganizują poczęstunek,
 • przedstawiciele instytucki publicznych i organizacji pozarządowych prowadzący spotkania,
 • ksiądz reprezentujący parafię p.w. św. Doroty w Wolanowie zachęcający do udziału w projekcie grupy parafialne oraz młodzież zorganizowaną przy tutejszym Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży,
 • dyrektorzy/nauczyciele wspierający dzieci i młodzież w działaniach projektowych,
 • pracownicy GCK i urzędu, którzy będą promować i informować o działaniach projektowych na swoich stronach internetowych.

Poprzez współpracę z wolontariuszami, nasza grupa będzie propagowała ideę wolontariatu w naszych miejscowościach. W/w formy współpracy będą wkładem własnym osób zaangażowanych oraz zasobem partnerów.

Powrót

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.