Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • Uroczyste otwarcie festynu w Dniu Dziecka

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Bieniędzicach

W słonecznym dniu 1. 06. 2017 r. w naszej szkole odbył się festyn  z okazji Dnia Dziecka. Jego organizatorami byli dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców szkoły oraz dyrekcja oraz grono pedagogiczne Niepublicznego Przedszkola ,,Zaczarowany Las''. Wszystkim zależało, by nasze dzieci w dniu swego święta spędziły kilka wspólnych godzin aktywnie, na świeżym powietrzu i przy wspaniałej zabawie. Zamiast wyjazdu do kina i na inne imprezy miejskie woleliśmy u siebie ofiarować swoim podopiecznym dużo ciekawszy  program rekreacyjno-artystyczny.

Nie mogło zatem zabraknąć zabawowych zawodów sportowych w trzech kategoriach wiekowych (przedszkolaki,  klasy 1-3 oraz 4-6). Przeprowadził je nauczyciel  WF, Pan Karol Kwiecień. Dobór gier i doping kibiców sprawiły, że wszyscy zawodnicy bawili się wspaniale, a po każdej konkurencji otrzymywali słodkie nagrody, ufundowane przez rodziców.  Wszyscy też dostali dyplomy dla „Super Sportowca”.

Dla zainteresowanych występami wokalnymi Pani Agnieszka Świgoń zorganizowała konkurs karaoke. Śpiewali zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Za swoje występu oprócz braw publiczności otrzymali też słodkie upominki i dyplomy „Super Wokalisty”.

Dużą radość dzieciom sprawili przybyli na festyn strażacy z OSP w Strzałkowie. Można było dokładnie obejrzeć nowoczesny samochód i jego wyposażenie, posiedzieć w kabinie, przymierzyć hełmy, zobaczyć sprzęt ratowniczy, a na koniec – pokaz sprawności strażackich sikawek.

Z innych atrakcji należy wymienić zabawne malowanie twarzy w wykonaniu pań animatorek z GCK w Wolanowie. To dzięki temu dziecięce buzie były nie tylko rozradowane, ale okraszone też barwnymi malunkami.

W czasie całego festynu dzieci, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście mogli się posilać kiełbaskami z grilla, słodkimi ciastami, pysznymi racuchami i przepijać wszystko soczkami i innymi napojami. Jak na typowy festyn przystało, dla dzieci była też… wata cukrowa, której chyba każdy musiał spróbować!

Wszystko to dar od sponsorów, rodziców i innych ofiarodawców – ludzi wielkiego serca i  życzliwości! Za ten piękny gest należą się wyrazy podziękowania dla: Firmy HORTEX w Przysusze, Supermarketu Piotr i Paweł   w Radomiu, Firmy REN Sp. Z. O., OSP w Strzałkowie, GCK w Wolanowie, Pani Renaty Skorzy oraz Pań Elżbiety Jesiołowskiej i Kazimiery Owczarek z Zespołu Śpiewaczego ,,Bieniędzice''. Wdzięczni jesteśmy też miejscowemu Niepublicznemu Przedszkolu ,,Zaczarowany Las'' za ufundowanie popcornu i wspólną zabawę..

Specjalne podziękowanie kierujemy do grupy aktywnych mam, które i teraz, i przy kliku poprzednich imprezach okolicznościowych w tym roku wykazały się wyjątkowym zaangażowaniem i chęcią włączania się w życie szkolne.

Wspólnym działaniem pokazaliśmy, jakie możliwości tkwią w nas wszystkich, jeśli tylko chcemy dać od siebie coś innym, a dzieciom w szczególności. Liczy się przy tym bogactwo pomysłów i sposobów ich realizacji.  Tegoroczny Dzień Dziecka dał ku temu wspaniałą okazją i udowodnił, że współpraca naszej szkoły z rodzicami, lokalnym środowiskiem i instytucjami wspomagającymi naszą placówkę  nie jest tylko suchym zapisem w statucie szkolnym, ale formą rzeczywistego zaangażowania na rzecz dzieci i uczniów w sytuacjach do tego stosownych.

Jako dyrektor PSP w Bieniędzicach wszystkim wymienionym Firmom, Instytucjom i Osobom składam – w imieniu dzieci, nauczycieli i własnym - wyrazy najszczerszego podziękowania! Dzięki Państwa pomocy uczyniliśmy nasz Dzień Dziecka dniem rodzinnej atmosfery, radości i pogodnego relaksu. Pomysł na szkolny festyn w dniu 1. czerwca okazał się bardzo trafny – znacznie ciekawszy niż powszechne szkolne wycieczki do kina, na kręgielnie czy do innych miejsc rozrywki w Radomiu.

Stanisław Prażmowski

 

  • Pani Agnieszka Świgoń animatorką dziecięcych zabaw

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.