Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Obiekty małej architektury: dwie altany i wiata powstały na terenie gminy Wolanów

Zakończyły się wszelkie prace związane tworzeniem miejsc rekreacji w gminie Wolanów realizowane w ramach zadania pn. „Zagospodarowanie i wyposażenie miejsc rekreacji na terenie Gminy Wolanów”.
Powyższa operacja miała na celu udostępnienie infrastruktury spełniającej funkcje rekreacyjno - wypoczynkowo - turystyczną w Gminie Wolanów poprzez zagospodarowanie i wyposażenie terenów w 2 altany w sołectwach Jarosławice i Zabłocie i 1 wiaty rekreacyjnej w miejscowości Wolanów. Inwestycja  współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie Rozwój ogólnodostępnej i niekomercyjnej infrastruktury turystycznej lub rekreacyjnej lub kulturalnej. Całkowita wartość operacji wyniosła 73422zł, natomiast wysokość przyznanej pomocy wg umowy wynosi 46718,00 zł.
 Infrastruktura rekreacyjna będzie służyć mieszkańcom jak i turystom wypoczywającym w gminie Wolanów. W istotny sposób wzbogaci atrakcyjność tych miejscowości tak turystycznie, rekreacyjnie jak i w zakresie inwestycyjnym. Obiekty wpłyną na poprawę estetyki każdej z trzech miejscowości jak i całej gminy oraz jej promocję, a także na integrację środowiska lokalnego.
Lokalizacje małej architektury charakteryzują się znaczącymi walorami, umożliwiającymi rozwój funkcji rekreacyjnej skierowanej do mieszkańców wsi, w których planowane są przedsięwzięcia jak i całej gminy Wolanowa oraz osób odwiedzających. Ponadto realizacja projektu wpłynie korzystnie na wygląd miejscowości, zwiększając atrakcyjność terenu, umożliwi również organizację spotkań towarzyskich, integrujących mieszkańców wsi, w miejscu publicznym, sprzyjającym wypoczynkowi.
Są to miejsce ogólnodostępne poprawiające estetykę przestrzeni, które służyć mają wszystkim mieszkańcom jako teren rekreacji i wypoczynku.

  • Logo - Europa inwestująca w obszary wiejskie
  • Altana w Zablociu
  • wiata w Wolanowie

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.