Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Nowe dowody osobiste od 4 marca 2019 roku

Od 4 marca br. będzie można składać wniosek o wydanie nowego dowodu osobistego z warstwą elektroniczną, tzw. e-dowodu. Dotychczas wydane dowody osobiste zachowają swoją ważność. Dowody z warstwą elektroniczną będą stopniowo zastępować dotychczasowe dowody, w miarę jak te będą traciły swą ważność. Nowe dokumenty od starych dowodów będzie różniło posiadanie tzw. warstwy elektronicznej. Dowód osobisty z warstwą elektroniczną (tzw. e-dowód) to wielofunkcyjny dokument, w którym umieszczone zostaną m.in. certyfikat identyfikacji i uwierzytelnienia służący do uwierzytelnienia posiadacza dowodu osobistego w systemach teleinformatycznych; certyfikat potwierdzania obecności,  który będzie potwierdzał obecność posiadacza dowodu osobistego w określonym miejscu i w określonym czasie  oraz opcjonalnie certyfikat podpisu osobistego, który będzie zaawansowanym podpisem elektronicznym.
Dowód z nową szatą graficzną będzie bardzo podobny do obecnie wydawanego, natomiast wewnątrz dokumentu znajdować się będzie warstwa elektroniczna z chipem, w którego pamięci - oprócz wskazanych wyżej certyfikatów - umieszczone zostaną w warstwie graficznej dane identyfikacyjne,
w tym zdjęcie biometryczne. Dla podróżujących e-dowód stanie się dokumentem podróży zgodnym z wymogami Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO). Zawarcie w nim aplikacji ICAO (dokument podróży z cechą biometryczną „zdjęcie twarzy”) powinno zapewnić szybszą niż dotychczas odprawę na lotniskach.

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.