Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Inne linki

Treść strony

  • Karta biblioteczna

Zapraszamy po odbiór nowych kart bibliotecznych

W związku z połączeniem się dwóch intytulacji kultury, Gminnego Centrum Kultury oraz Gminnej Biblioteki Publicznej, zapraszamy naszych czytelników po odbiór kart bibliotecznych.

Czytanie książek daje wiele korzyści. Relaksują, poszerzają wiedzę, dają poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu. Tak naprawdę pozytywnych czynników podczas obcowania z książką jest cała masa. Wie o tym każdy, kto choć raz w życiu przeczytał jedną, dobrą książkę. To bezcenna czynność, która niestety powoli zanika. Jedną z przyczyn jest szybki rozwój technologii, a co za tym idzie życie w pośpiechu.  Dlatego Gminne Centrum Kultury i Biblioteka zapraszają stałych oraz nowych czytelników po odbiór nowych kart bibliotecznych, oraz zapoznania się z naszym księgozbiorem, na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.
Aby sprostać potrzebom, Biblioteka w Wolanowie podjęła działania w kierunku komputeryzacji procesów bibliotecznych, które rozpoczęła w 2011 roku.  Proces informatyzacji biblioteki był czasochłonny i pracochłonny, a prace nad katalogami trwały kilka lat. Od 2016 roku wszyscy czytelnicy posiadają swoje karty biblioteczne. Karty czytelnika z kodem kreskowym umożliwiają sprawną obsługę czytelników. Komputerowy katalog pozwala czytelnikom korzystającym z zasobów biblioteki sprawdzić, czy poszukiwana pozycja znajduje się w ewidencji biblioteki i czy jest to pozycja akurat dostępna. Katalog udostępniany jest dla wszystkich zainteresowanych, a użytkownicy mają możliwość przeglądania katalogu w dowolnym miejscu, co pozwala na bardzo szybkie dotarcie do poszukiwanej literatury.
Księgozbiór naszej biblioteki liczy aktualnie ok. 30 000 woluminów. Książnica gromadzi wydawnictwa (piśmiennicze i niepiśmiennicze), pod kątem potrzeb jej użytkowników, obejmujące wszelkie dziedziny wiedzy.
Każdy nasz czytelnik, będzie miał możliwość przy odbiorze  lub zapisaniu się do biblioteki wybrać dla siebie odpowiednią kartę:
• karty biblioteczne VIP, które niosą ze sobą same korzyści, np. informowanie właściciela karty o wszelkich nowościach wydawniczych, imprezach kulturalnych czy konkurach.
• karty dla dzieci, których grafika jest tak fascynująca, że każdy młody czytelnik będzie chciał zaimponować swoją kartą wśród znajomych,
• karty biblioteczne, dla czytelników wakacyjnych, „świątecznych”.
Zapraszamy!

Powrót

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.