Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

SZCZEPIMY SIĘ!

  • szczepimy się

Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień seniorzy po 80. roku życia będą mogli od piątku 15 stycznia br. zarejestrować się na szczepienia, a od 22 stycznia taką możliwość będą miały również osoby, które ukończyły 70 lat. Szczepienia dla tej grupy rozpoczną się 25 stycznia w  punktach w całej Polsce.

Na terenie gminy Wolanów punkt szczepień znajduje się w SP ZOZ w Wolanowie , ul. Opoczyńska  23, Rejestracja pod nr telefonów:  48 618  60 59 / 48 618 60 17

Rejestracja na szczepienia będzie możliwa poprzez trzy kanały: infolinię 989, internet oraz w punkcie szczepień.

UWAGA! nie trzeba szczepić się w miejscowości, gdzie jesteśmy zameldowani - można wybrać dowolny punkt szczepień.

 

Więcej informacji o dostępnych punktach szczepień  na stronie: www.gov.pl/web/szczepimysie/punkty-szczepien

  • transport do punktu szczepień

TRANSPORT DO PUNKTU SZCZEPIEŃ - INFOLINIA

W związku z rozpoczęciem realizacji Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2, Gmina Wolanów realizuje program pomocy osobom, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19, ale mają trudność z dotarciem do punktu szczepień.

Transport przeznaczony jest dla osób:

- posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;

- mających trudności z dostępem do punktu szczepień (np. osoby starsze i samotne  niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Zgłoszenia potrzeby transportu mieszkańców do punktu szczepień w SP ZOZ w Wolanowie  przyjmuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w godz. 7.30 - 15.00  pod nr tel.  48 380 36 49.

Ograniczenie działalności Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wolanowie

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Wolanowie informuje, że w związku z zachorowaniami na COVID-19 wśród personelu Ośrodka Zdrowia i nałożeniu kwarantanny na większość  pracowników Ośrodka w okresie od dnia 31.10.2020 r. do dnia 06.11.2020 r. placówka prowadzi ograniczoną działalność – wyłącznie poprzez kontakt telefoniczny i teleporady (tel. 48 618 60 17).

W związku z powyższym  ograniczeniem Pacjenci proszeni są o korzystanie z pomocy medycznej w ościennych Ośrodkach Zdrowia, Nocnej i Świątecznej Opiece Zdrowotna, a w przypadkach nagłych w SOR Radom-Józefów i  Pomoc Doraźna - pogotowie ratunkowe.


 

Z upoważnienia Dyrektora SPZOZ lek. med. Jacek Burski

Mieszkańcy hojnie podzielili się krwią!

  • główne

W dniu 5 lipca 2020 roku w budynku Urzędu Gminy Wolanów  odbyła się akcja zbiórki  krwi „Oddaj krew - ratuj Życie”, zorganizowana przez Wójt Gminy Wolanów Ewę Markowską-Bzducha, Gminne Centrum Kultury i Bibliotekę w Wolanowie we współpracy z Regionalnym  Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Dr Konrada Vietha w Radomiu. Akcji towarzyszyła również ogólnopolska kampania „Przeciw pijanym kierowcom”
Od godziny 9.45 w akcji licznie uczestniczyli nie tylko Mieszkańcy Gminy Wolanów. Chętnych do podzielenia się krwią było wielu, również z gmin sąsiednich. Dawcy krwi przychodzili całymi rodzinami, aby pokazać dobry przykład dzieciom. Niektórzy oddawali krew po raz pierwszy, inni robią to regularnie w ramach Honorowego Krwiodawstwa.
Sala konferencyjna Urzędu za sprawą pracowników Centrum Krwiodawstwa zamieniła się
w punkt rejestracji, laboratorium oraz punkt poboru krwi. Swoją chęć oddania krwi zadeklarowało ponad 40 osób. W sumie zebrano 15 litrów krwi.
Wszystkim Dawcom Krwi ogromnie dziękujemy i składamy wyrazy szacunku!
Zapraszamy na  następną akcję w dniu  27 września 2020r.  


                                                                                                                                                                                           Ewa Markowska-Bzducha
                                                                                                                                                                                             Wójt Gminy Wolanów

Szanowni Mieszkańcy!

Wakacje, to szczególny czas – czas wypoczynku i rodzinnych wyjazdów. Niestety, to także okres, kiedy w szpitalach i stacjach krwiodawstwa najbardziej brakuje krwi.

Kampania Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina

Druga Kampania Społeczna Rzecznika Praw Pacjenta pt. "Rzecznik Praw Pacjenta Przypomina" ruszyła we wrześniu 2015 r. Kampania składa się z 3 odcinków spotów telewizyjnych, radiowych, reklamy prasowej oraz internetowej.

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.