Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

 • gminny portal mapowy
 • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

 • budynek po kompleksowej termomodernizacji

Termomodernizacja budynku wraz z wymianą stolarki i pokrycia dachowego w m. Wawrzyszów - część świetlicowa

Gmina Wolanów w 2022 roku zrealizowała zadanie pn. Termomodernizacja budynku wraz z wymianą stolarki i pokrycia dachowego w m. Wawrzyszów - część świetlicowa.

Wyremontowany budynek został odebrany w listopadzie 2022r. ,zakres prac obejmował: wymianę pokrycia dachu; ocieplenie ścian zewnętrznych; remont tarasu - elewacja południowa; Remont pomieszczenia wewnątrz świetlicy; Wyposażenie w sprzęt do ćwiczeń.      

Zrealizowana operacja polegająca na termomodernizacji budynku gminnego wraz z wymianą stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachowego w m. Wawrzyszów wraz z remontem i wyposażeniem pomieszczenia stanowić będzie miejsce działań kulturalno- edukacyjnych oraz świetlicowo -społecznych. Jest to miejsce ogólnodostępne, służące mieszkańcom jako miejsce spotkań, działań edukacyjnych, rekreacyjnych czy kulturalnych. Planowana inwestycja wpłynie na poprawę jakości życia na wsi, a także znacznie poprawi funkcjonalność i estetykę przestrzeni w miejscowości Wawrzyszów. Wyremontowany obiekt ograniczy  dysproporcje w dostępie do infrastruktury kulturalnej dla dzieci, dorosłych, młodzieży i seniorów z terenów wiejskich. Nastąpi uaktywnienie i integracja mieszkańców, przede wszystkim dzieci, rodziców z dziećmi, dorosłych czy Kół Gospodyń Wiejskich poprzez wspólne spędzanie czasu poprzez udział w różnego rodzaju zajęciach świetlicowych, w tym kulturalnych.

Inwestycja miała na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, współfinansowana została ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  objętego PROW na lata 2014-2020 w zakresie infrastruktury publicznej: Inwestycje w ogólnodostępną i niekomercyjną infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną lub kulturalną, na podstawie złożonego wniosku o dofinansowanie w Lokalnej Grupie Działania „Razem dla Radomki” w grudniu 2021 r.

Inwestycja zrealizowana na podstawie zawartej umowy o przyznanie pomocy nr 02807-6935-UM0714728/22 z dnia 14 04.2022r.

Wartość zrealizowanej inwestycji: 304 152,90 zł.

Wysokość przyznanej pomocy: 170 606,00 zł.

 • Logo: Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich
 • Logo: Stowarzyszenie Razem dla Radomki
 • prace termomodernizacyjne
 • elewacja wschodnia
 • elewacja południowa
 • budynek w trakcie remontu
 • wyremontowana sala
 • w trakcie prac

następna strona »

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.