Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

Klub Karate Tradycyjnego

  • -

Jak zapisać się do klubu:

trzeba przyjść na zajęcia, wypełnić deklarację (w przypadku osób nieletnich wypełniają ją rodzice) a następnie wykonać badania lekarskie.
Zajęcia odbywają się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie we wtorki i piątki o godzinie 16.00, wejście od strony hali sportowej.
Koszt 50 zł miesięcznie, jeżeli ćwiczy rodzeństwo, to drugie płaci 20 zł, a trzecie ma zajęcia za darmo.

Strój, kimono nie jest obowiązkowy.

  • -

Klub Karate Tradycyjnego "Tomo" prowadzi zajęcia w Radomiu i regionie radomskim od 1996 roku. Od początku jest członkiem Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Założycielem i głównym instruktorem klubu jest Tomasz Rodakowski, posiadacz stopnia mistrzowskiego pierwszy dan. Klub swoje wysiłki skupia głównie na propagowaniu rekreacyjnych i prozdrowotnych zalet karate.

W roku 2007 zgodnie z ideą Klubu, w celu zwiększenia dostępności do poznawania sztuk walki dla dzieci i młodzieży naszego regionu, utworzono w regionie radomskim trzy sekcje, z tego jedną w Wolanowie. Od samego początku, dzięki dużemu zainteresowaniu i bardzo dobrej współpracy z dyrektorem, Panem mgr Stanisławem  Prażmowskim, sekcja prowadzi zajęcia w Zespole Szkół Ogólnokształcących. Zainteresowanie działalnością Klubu wykazują również Władze Gminy Wolanów, główny sponsor nagród w zawodach, które były organizowane na terenie gminy.

Od samego początku poznawanie sztuki walki jaką jest Karate Tradycyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem. Część z ćwiczących przyszła na zajęcia ze zwykłej ciekawości i Ci szybko z nich zrezygnowali, jednak osoby, które ćwiczyły wytrwale, kontynuują naukę Karate do dziś i mają na swoim koncie duże osiągnięcia. Wielu ćwiczących z sekcji wolanowskiej zdobywało nagrody i wyróżnienia w mistrzostwach regionalnych, wojewódzkich i okręgowych. Obecnie nasi zawodnicy szykują się do startu w mistrzostwach Polski. Najbardziej zasłużonymi dla sekcji wolanowskiej zawodnikami są Wiktoria Kwiatkowska, Dominik Kwiatkowski i Agnieszka Maciąg, a wszystkich ćwiczących jest obecnie 18 osób.

Najważniejsze jednak dla naszych zawodników jest to, że uprawianie karate wpływa wszechstronnie na kondycję fizyczną: podnosi siłę i elastyczność mięśni, poprawia szybkość, zwinność, koordynację ruchową i wydolność krążenia.

Uprawianie karate sprawia również, że pozbywamy się nieprawidłowych nawyków nabytych na skutek trybu życia właściwego współczesnej cywilizacji. Należą do nich wady postawy, upośledzenia aparatu ruchowego i oddechowego, a także zahamowania psychiczne i charakterologiczne.

Karate tradycyjne to piękna sztuka samoobrony bez użycia broni. Opiera się w większym stopniu na wykorzystaniu możliwości całego ciała tzn. synchronizacji oddechu, napięcia, rozluźnienia mięśni i dynamiki całego ciała, niż tylko siły mięśni rąk i nóg. W zastosowaniach praktycznych w Karate Tradycyjnym liczy się głównie strategia i szybkość reakcji w połączeniu z mocnym duchem walki i dzięki temu waga i wzrost przeciwnika przestają mieć zasadnicze znaczenie. Karate zatem może nauczyć się każdy, niezależnie od wieku i siły fizycznej.

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.