Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

  • PLAKAT: Sadza płonie

„Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”

Ruszyła kolejna kampania Międzywojewódzkiego Cechu Kominiarzy pod hasłem: „Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!”.  Akcja ma celu uświadomienie społeczeństwu zagrożeń związanych ze smogiem, pożarami, zaczadzeniami oraz poinformowanie o konieczności i możliwościach zapobiegania skutkom tych niebezpiecznych zdarzeń. Kampania  jest skierowana przede wszystkim do właścicieli, zarządców i użytkowników budynków.

  • Stop pożarom traw

STOP POŻAROM TRAW!

Wraz z nadejściem wiosny powraca plaga wypalania suchych traw – zła tradycja, z którą od lat zmagają się strażacy, policjanci, służby ochrony środowiska. Sucha, ubiegłoroczna roślinność zapala się błyskawicznie, a ogień szybko obejmuje coraz większą powierzchnię gleby, dociera do płotów i zabudowań, zapala podkłady kolejowe, wdziera się w głąb lasu, zadymia ruchliwe szlaki drogowe.
Przestrzegamy przed zagrożeniami wynikającymi z wypalania roślinności. Apelujemy o rozsądek! Zanim podpalisz, zastanów się czy przez bezmyślność nie narazisz życia swojego i innych.

ZAPAMIĘTAJ!
Wypalanie traw szkodzi środowisku naturalnemu, zagraża człowiekowi i jego mieniu, angażuje olbrzymie siły i środki straży pożarnych, a w konsekwencji przynosi straty, które ponosimy wszyscy jako podatnicy i ubezpieczeni. Z tego też względu wypalanie traw stanowi – w myśl  ustawy o ochronie przyrody oraz Kodeksu wykroczeń – czyn zabroniony i podlegający karze aresztu lub grzywny.  

  • PLAKAT: Sadza płonie

BEZPIECZNY START W SEZON GRZEWCZY

„Sadza płonie. Czad zabija. Żyj” - to hasło tegorocznej kampanii społecznej zorganizowanej przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy. Jej celem jest zwrócenie uwagi właścicieli i zarządców domów na konieczność utrzymywania przewodów kominowych w odpowiednim stanie technicznym. Wszystko to dla naszego bezpieczeństwa.

Stop pożarom traw

  • Stop pożarom traw

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa

Ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Spraży Pożarnej

  • Plakat STOP POŻAROM

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.