Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

CZWARTEK Z CZYSTYM POWIETRZEM

  • CZWARTEK Z CZYSTYM POWIETRZEM
  • Plakat informacyjny

Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl

Dokumenty o programie „Czyste Powietrze” pod ręką, proste, intuicyjne menu, poprawiona nawigacja, odświeżona szata graficzna – tak wygląda nowa odsłona serwisu internetowego czystepowietrze.gov.pl. Przebudowa strony „Czystego Powietrza” była ukierunkowana na potrzeby beneficjentów programu, którzy mają teraz dostęp do bardziej przystępnych i przejrzystych informacji.

  • Obraz Ciepłe mieszkanie

CIEPŁE MIESZKANIE

Jesteś najemcą lokali mieszkalnych z zasobu gminnego lub wspólnoty mieszkaniowej (od 3 do 7 lokali), właścicielem lokalu w budynku wielorodzinnym, interesujesz się dofinansowaniem do wymiany źródeł ciepła i poprawą efektywności energetycznej? 

Wypełnij ankietę, mającą na celu zebranie informacji, które pomocne będą w pozyskaniu dofinansowania w ramach programu „Ciepłe Mieszkanie”.

Ankieta ma na celu zebranie informacji, które pozwolą na określenie liczby beneficjentów oraz rodzaju oczekiwanego wsparcia i przygotowanie wniosku o dofinansowanie inwestycji, który Gmina Wolanów będzie mogła złożyć do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Beneficjentem końcowym jest osoba fizyczna posiadająca tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym znajdującym się na terenie gminy Wolanów.
W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, gdzie powierzchnia wykorzystywana do prowadzenia działalności gospodarczej przekracza 30% powierzchni całkowitej lokalu mieszkalnego, przedsięwzięcie nie kwalifikuje się do dofinansowania.

Ankieta nie stanowi wniosku o udzielenie dotacji. Natomiast pozwoli na określenie liczby osób zainteresowanych oraz rodzaju oczekiwanego wsparcia.

Wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogą składać ankiety informacyjne w terminie do 06. 11.2023r. do sekretariatu Urzędu Gminy Wolanów, ul. Radomska 20 pok. Nr 7, lub wysłać pocztą na adres urzędu, a także złożyć drogą elektroniczną, e-mail:gmina@wolanow.pl lub a.okroj@wolanow.pl

Nabór ankiet jest prowadzony w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” o dofinansowanie do wymiany tzw. kopciuchów i poprawę efektywności energetycznej w lokalach mieszkalnych znajdujących się w budynkach wielorodzinnych na terenie gminy Wolanów.

Informacje o programie można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Więcej informacji można otrzymać pod nr tel. 48/3803636 lub adresem email: a.okroj@wolanow.pl

Ankieta do wypełnienia poniżej:

Sprawdź ofertę na swoje nowe źródło ciepła!

Prosimy naszych Wnioskodawców i Beneficjentów o rozwagę w wyborze dostawcy i firmy instalacyjnej do wykonania wymiany źródła ciepła z dofinansowaniem programu  „Czyste Powietrze”.

Realizacja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie Gminy Wolanów stan na dzień 30.06.2023r.

Gmina Wolanów przekazuje dane dotyczące realizacji programu Czyste Powietrze na terenie Gminy od początku trwania Programu. Stan na dzień 30.06.2023r.

Realizacja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie Gminy Wolanów

Gmina Wolanów przekazuje dane dotyczące realizacji programu Czyste Powietrze na terenie Gminy od początku trwania Programu

Program Czyste Powietrze

zmiany w programie od 2023 r.

Ważny komunikat

w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu "Czyste Powietrze"

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.

  • Logo Mazowsze dla czystego powietrza

Doposażenie Gminy Wolanów poprzez instalację sensorów pomiarowych.

W listopadzie 2022 roku Gmina Wolanów zainstalowała 3 nowe czujniki jakości powietrza tzw. zespoły sensorów pomiarowe, które mierzą godzinowe i dobowe stężenie wszystkich frakcji pyłu zawieszonego.

Sensory są zainstalowane wraz z platformą on-line przekazującą informację  o wynikach jakości powietrza na danym obszarze w czasie rzeczywistym. Dane z urządzeń są automatycznie wysyłane do chmury gdzie są poddawane kalibracji i interpretacji.

Ponadto Gmina Wolanów zakupiła tablicę LED, informującą mieszkańców o aktualnych stężeniach pyłów zawieszonych w kilku miejscowościach, która została zamontowana w centralnej części Gminy Wolanów na budynku Urzędu Gminy Wolanów.

Czujniki jakości powietrza zostały zamontowane na budynkach będących własnością Gminy Wolanów: na budynku PSP w Sławnie, budynku Klubu Senior + i OSP w Młodocinie Większym oraz na budynku Klubu Senior + w Chruślicach. Czujniki jakości powietrza zostały montowane po to aby dostarczyć mieszkańcom informacje i edukować ich w zakresie zagadnień związanych z jakością powietrza. Uruchamiając czujniki monitoringu jakości powietrza , Gmina Wolanów wychodzi naprzeciw potrzebom społecznym, w zakresie informacji i edukacji ekologicznej swoich mieszkańców.

Wartość zrealizowanego zadania: 8970,00 zł

W tym: dotacja celowa z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 50 % kosztów kwalifikowalnych tj.: 4485,00 zł.

 

Zadanie pn. „ Doposażenie Gminy Wolanów poprzez instalację sensorów pomiarowych” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

  • Logo Mazowsze serce Polski

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.