Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • System do komunikacji z mieszkańcami
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Treść strony

  • Logo Mazowsze dla czystego powietrza

Doposażenie Gminy Wolanów poprzez instalację sensorów pomiarowych.

W listopadzie 2022 roku Gmina Wolanów zainstalowała 3 nowe czujniki jakości powietrza tzw. zespoły sensorów pomiarowe, które mierzą godzinowe i dobowe stężenie wszystkich frakcji pyłu zawieszonego.

Sensory są zainstalowane wraz z platformą on-line przekazującą informację  o wynikach jakości powietrza na danym obszarze w czasie rzeczywistym. Dane z urządzeń są automatycznie wysyłane do chmury gdzie są poddawane kalibracji i interpretacji.

Ponadto Gmina Wolanów zakupiła tablicę LED, informującą mieszkańców o aktualnych stężeniach pyłów zawieszonych w kilku miejscowościach, która została zamontowana w centralnej części Gminy Wolanów na budynku Urzędu Gminy Wolanów.

Czujniki jakości powietrza zostały zamontowane na budynkach będących własnością Gminy Wolanów: na budynku PSP w Sławnie, budynku Klubu Senior + i OSP w Młodocinie Większym oraz na budynku Klubu Senior + w Chruślicach. Czujniki jakości powietrza zostały montowane po to aby dostarczyć mieszkańcom informacje i edukować ich w zakresie zagadnień związanych z jakością powietrza. Uruchamiając czujniki monitoringu jakości powietrza , Gmina Wolanów wychodzi naprzeciw potrzebom społecznym, w zakresie informacji i edukacji ekologicznej swoich mieszkańców.

Wartość zrealizowanego zadania: 8970,00 zł

W tym: dotacja celowa z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 50 % kosztów kwalifikowalnych tj.: 4485,00 zł.

 

Zadanie pn. „ Doposażenie Gminy Wolanów poprzez instalację sensorów pomiarowych” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

  • Logo Mazowsze serce Polski

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.