Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • System do komunikacji z mieszkańcami
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Treść strony

Realizacja Programu Priorytetowego Czyste Powietrze na terenie Gminy Wolanów

Gmina Wolanów przekazuje dane dotyczące realizacji programu Czyste Powietrze na terenie Gminy od początku trwania Programu

Program Czyste Powietrze

zmiany w programie od 2023 r.

Ważny komunikat

w sprawie nieuczciwych ofert kierowanych do Wnioskodawców programu "Czyste Powietrze"

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii. Wielu właścicieli domów jednorodzinnych, po doświadczeniach obecnego roku, już teraz zastanawia się co zrobić aby kolejny okres grzewczy przejść bezpiecznie, w komforcie cieplnym i bez przepłacania.

  • Logo Mazowsze dla czystego powietrza

Doposażenie Gminy Wolanów poprzez instalację sensorów pomiarowych.

W listopadzie 2022 roku Gmina Wolanów zainstalowała 3 nowe czujniki jakości powietrza tzw. zespoły sensorów pomiarowe, które mierzą godzinowe i dobowe stężenie wszystkich frakcji pyłu zawieszonego.

Sensory są zainstalowane wraz z platformą on-line przekazującą informację  o wynikach jakości powietrza na danym obszarze w czasie rzeczywistym. Dane z urządzeń są automatycznie wysyłane do chmury gdzie są poddawane kalibracji i interpretacji.

Ponadto Gmina Wolanów zakupiła tablicę LED, informującą mieszkańców o aktualnych stężeniach pyłów zawieszonych w kilku miejscowościach, która została zamontowana w centralnej części Gminy Wolanów na budynku Urzędu Gminy Wolanów.

Czujniki jakości powietrza zostały zamontowane na budynkach będących własnością Gminy Wolanów: na budynku PSP w Sławnie, budynku Klubu Senior + i OSP w Młodocinie Większym oraz na budynku Klubu Senior + w Chruślicach. Czujniki jakości powietrza zostały montowane po to aby dostarczyć mieszkańcom informacje i edukować ich w zakresie zagadnień związanych z jakością powietrza. Uruchamiając czujniki monitoringu jakości powietrza , Gmina Wolanów wychodzi naprzeciw potrzebom społecznym, w zakresie informacji i edukacji ekologicznej swoich mieszkańców.

Wartość zrealizowanego zadania: 8970,00 zł

W tym: dotacja celowa z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 50 % kosztów kwalifikowalnych tj.: 4485,00 zł.

 

Zadanie pn. „ Doposażenie Gminy Wolanów poprzez instalację sensorów pomiarowych” współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego

  • Logo Mazowsze serce Polski

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.