Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Nawigacja

Inne linki

Treść strony

  • Stacja pogodowa w Strzałkowie gm. Wolanów

Wolanów w Systemie Monitoringu Suszy Rolniczej

Na terenie gminy Wolanów powstała automatyczna stacja meteorologiczna wraz ogródkiem  meteorologicznym. Zakup i montaż  stacji o wartości 59 970,00 zł. zrealizowano przy wsparciu  w wysokości 47 375,00 zł.  z budżetu Województwa Mazowieckiego.  Stacja powstała w ramach drugiej edycji  "Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej MAZOWSZE 2020", którego cele jest zagęszczenie sieci stacji meteorologicznych na terenie województwa mazowieckiego. Zagęszczenie sieci stacji meteorologicznych przyczyni się istotnie do zmniejszenia błędów w określaniu  bilansu wodnego i bardziej precyzyjnego określenia obszarów z suszą. Poza suszą rolniczą obecność mierników może pomóc w dokumentowaniu występowania innych niekorzystnych dla upraw zjawisk, takich jak nawałnice czy przymrozki.

Powstały na terenie gminy Wolanów obiekt spełnia liczne wymogi określone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej dla automatycznych stacji meteorologicznych.  System Monitoringu Suszy Rolniczej prowadzony jest  przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach (IUNG), do którego stacja w gminie Wolanów wysyła na bieżąco parametry pogodowe dostępne pod linkiem:

http://meteor.iung.pulawy.pl/view2.php?u=Strzałków

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.