Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

Aktualności

Informacja

2024.03.01
Informacja

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu w związku z sytuacją epizootyczną dotyczącą afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie powiatu radomskiego związaną z pojawieniem się nowych ognisk tej choroby u dzików przekazuje informacje dotyczące objawów mogących wskazywać na wystąpienie ASF, oraz zasad, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń.

KRUS zaprasza właścicieli Gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

2024.02.29
KRUS zaprasza właścicieli Gospodarstw rolnych do udziału w XXI Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Celem Konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwie rolnym. Udział w nim mogą brać właściciele zarówno dużych, jak i małych gospodarstw rolnych o różnych profilach produkcji. Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne to jedno z wielu działań prewencyjnych KRUS, których priorytetem jest poprawa bezpieczeństwa i higieny pracy w gospodarstwach rolnych. 

Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością w Gminie Wolanów” – edycja 2024

2024.02.29

Gmina Wolanów realizuje program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” – edycja 2024  finansowanego ze środków Funduszu Solidarnościowego. Głównym celem programu jest wprowadzenie usług asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym 

Dodatkowe trasy komunikacji zbiorowej od 1 marca

2024.02.27

Wójt Gminy Wolanów informuje, że w celu zwiększenia dostępności Mieszkańców Gminy do transportu zbiorowego od dnia 1 marca 2024 roku tj. od najbliższego piątku zostaną uruchomione nowe trasy komunikacji zbiorowej: 

Ogłoszenie o szkoleniu organizowanym przez Powiatowego Lekarza Weterynarii w Radomiu

2024.02.27

Tematyka:

1.     Prowadzenie uboju zwierząt gospodarskich w celu pozyskania mięsa na użytek własny,

2.     Aktualna sytuacja epizootyczna w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń.

Termin szkolenia:

07 marca 2024 (czwartek) godzina 9.00

Szkolenie odbędzie się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zakrzewie

 

 

 

Dopłaty do kukurydzy - Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

2024.02.23

Dopłaty do kukurydzy – wnioski o pomoc do 29 lutego 
Biura powiatowe ARiMR przyjmują wnioski od producentów kukurydzy poszkodowanych w wyniku trudnej sytuacji w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi agresją Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy. Dokumenty można składać do 29 lutego 2024 r.

 

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

2024.02.20
XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci, który w 2024 roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy” skierowany do uczniów szkół podstawowych z terenów wiejskich. Patronat honorowy nad konkursem sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli na rok szkolno - przedszkolny 2024/2025

2024.02.14
Rekrutacja do publicznych przedszkoli na rok szkolno - przedszkolny 2024/2025

Wójt Gminy Wolanów informuje, że od dnia 1 marca br. rozpocznie się rekrutacja do Samorządowego Publicznego Przedszkola w Sławnie mieszczącego się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Sławnie i Samorządowego Publicznego Przedszkola w Wolanowie, a także do oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych

Ostrzeżenie - oblodzenie

2024.02.08
Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna przy gruncie około -1°C.

Ostrzeżenie - oblodzenie

2024.02.07
Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

Ogłoszenie w sprawie stwierdzenia nabycia spadku

2024.02.05

W Sądzie Rejonowym w Przysusze pod sygn. akt I Ns 292/21 toczy się postępowanie z wniosku Małgorzaty Defińskiej o stwierdzenie nabycia spadku po Grzegorzu Nowakowskim s. Jana i Natalii zmarłym w dniu 18 lutego 2020r. w miejscowości Ślepowron, gmina Wolanów, i tu mającym ostatnie miejsce zwykłego pobytu.

Zaproszenie dla Senirorów

2024.02.02
-

W ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli Porządku Publicznego na lata 2022-2024 pn. ,,Bezpieczny Powiat Radomski” i trwającej kampanii edukacyjnej dla seniorów,  możliwe jest  bezpłatne pozyskanie czujnika tlenku węgla na wniosek mieszkańca Powiatu Radomskiego

Ostrzeżenie - oblodzenie

2024.02.01
Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.02.01

2024.02.01

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy oraz wschodzie możliwy także przelotny deszcz ze śniegiem i przejściowo mokry śnieg. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu, głównie w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie! Wiatr umiarkowany i początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, nad ranem stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.31

2024.01.31

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Rano na północy miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na północy deszcz ze śniegiem. Lokalnie ślisko! Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Zaproszenie na szkolenia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie

2024.01.31

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie zaprasza przedsiębiorców, osoby prowadzące działalność w zakresie wymagającym pozwoleń środowiskowych oraz przedstawicieli innych jednostek organizacyjnych na jednodniowe bezpłatne szkolenia dotyczące: „Opłat za korzystanie ze środowiska”.

Zwrot akcyzy paliwowej dla rolników

2024.01.30
Zwrot akcyzy paliwowej dla rolników

Urząd Gminy Wolanów przypomina, że każdy rolnik, który chce odzyskać część kosztów zakupu oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej za I okres 2024 powinien w terminie od 1 lutego 2024 r. do 29 lutego 2024 r. złożyć odpowiedni wniosek do wójta gminy Wolanów, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2023 r. do 31 stycznia 2024 r. Dokumenty należy składać w pok. nr 22 (II piętro), w godzinach pracy Urzędu.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.30

2024.01.30

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy oraz południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.29

2024.01.30

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 200m. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

Konferencja dla pracodawców pt. „To się opłaca - jak zatrudnić osobę z orzeczeniem uzyskując wsparcie z PUP i MOPS”

2024.01.25
Konferencja dla pracodawców pt. „To się opłaca - jak zatrudnić osobę z orzeczeniem uzyskując wsparcie z PUP i MOPS”

Podczas konferencji zaplanowano prelekcje na temat pakietu możliwości wsparcia w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnościami, oraz praktycznych rozwiązań związanych ze składkami na PFRON. Ponadto przewidujemy czas na pytania skierowane do ekspertów: PIP, ZUS, MOPS, PUP oraz zaproszonych prelegentów - pracodawców.

Ostrzeżenie - oblodzenie

2024.01.25
Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C.

Statystyczne badania ankietowe w 2024 r.

2024.01.25
Statystyczne badania ankietowe w 2024 r.

Systematycznie prowadzone badania ankietowe są ważnym źródłem informacji o sytuacji ekonomicznej i społecznej gospodarstw domowych. Uzyskane dane służą do opracowywania zbiorczych zestawień, opracowań i analiz, które wykorzystywane są w procesie podejmowania strategicznych decyzji, obejmujących różne aspekty naszego życia, jak: praca, edukacja czy opieka zdrowotna.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.24

2024.01.24

W dzień zachmurzenie duże. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu, początkowo także możliwy deszcz ze śniegiem. Głównie na zachodzie możliwe burze. Suma opadów miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 6°C na wschodzie do 9°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni.

Ostrzeżenie - silny wiatr

2024.01.23
Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie możliwe burze.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.23

2024.01.23

W dzień zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach na zachodzie do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Dodatek osłonowy w 2024 roku

2024.01.22

Od  stycznia 2024 r. można ubiegać się o wypłatę dodatku osłonowego. Dodatek osłonowy to świadczenie socjalne przeznaczone na pokrycie części wydatków na energię. Jego celem jest złagodzenie skutków wzrostu cen energii, gazu i żywności. Aby otrzymać dodatek osłonowy należy złożyć wniosek o przyznanie dodatku osłonowego, w gminie właściwej ze względu na miejsce zamieszkania osoby uprawnionej. W gminie Wolanów zadanie to realizuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.19

2024.01.19

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie okresami wzrastające do dużego. Niewielka możliwość słabych przelotnych opadów śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Opady śniegu, zwłaszcza na północy. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Ostrzeżenie - oblodzenie

2024.01.18
Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -5°C, przy gruncie do około -7°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do soboty. Lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.16

2024.01.16

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h – najsilniejszy początkowo na wschodzie, z kierunków zachodnich.
W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Lokalnie możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -12°C na wschodzie do -7°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

Ostrzeżenie - opady marznące

2024.01.11
Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozuje się występowanie lokalnie słabych opadów marznącej mżawki lub słabego deszczu, powodujących gołoledź. Opady nie będą występować ciągle, a mogą pojawiać się jedynie okresami.

Informacja

2024.01.10

Urząd Gminy Wolanów informuje, iż z przyczyn organizacyjnych podmiotu Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK)  w dniu 10.01.2024r. będzie nieczynny.

Ostrzeżenie - silny mróz

2024.01.08
Ostrzeżenie - silny mróz

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl

2024.01.05
Nowa odsłona strony czystepowietrze.gov.pl

Dokumenty o programie „Czyste Powietrze” pod ręką, proste, intuicyjne menu, poprawiona nawigacja, odświeżona szata graficzna – tak wygląda nowa odsłona serwisu internetowego czystepowietrze.gov.pl. Przebudowa strony „Czystego Powietrza” była ukierunkowana na potrzeby beneficjentów programu, którzy mają teraz dostęp do bardziej przystępnych i przejrzystych informacji.

Ostrzeżenie - oblodzenie, silny wiatr

2024.01.04
Ostrzeżenie - oblodzenie, silny wiatr

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C, lokalnie około -6°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, lokalnie -7°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się miejscami do czwartku 12.01.2024. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Ostrzeżenie - silny wiatr

2024.01.04
Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

Ostrzeżenie - silny wiatr

2023.12.29
Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.