Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • System do komunikacji z mieszkańcami
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Treść strony

Aktualności

KOMUNIKAT

2022.12.06

Szanowni Państwo,

w dniu 5 grudnia 2022 roku na skutek incydentu cyberbezpieczeństwa, który wystąpił z przyczyn technicznych niezależnych od Urzędu Gminy Wolanów doszło do awarii systemu „Wrota Mazowsza” dostarczanego przez Urząd Marszałkowski Urzędu Województwa Mazowieckiego i w związku z tym występują utrudnienia związane z chwilowym brakiem dostępności do niektórych usług oferowanych przez Urząd tj.: dostęp do poczty elektronicznej urzędu, e-PUAP, aplikacji Mieszk@niec oraz elektronicznej skrzynki podawczej na Wrotach Mazowsza.

Ostrzeżenie - opady marznące

2022.12.02
Ostrzeżenie - opady marznące

Obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód.

 

 

My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas

2022.11.30
My i RYBY – jak Europejski Fundusz Morski i Rybacki zmienił otoczenie wokół nas

Celem II edycji konkursu jest upowszechnianie wiedzy wśród ogółu społeczeństwa, uczniów, pracowników dydaktycznych, rodziców – o roli Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego, jego wkładzie w rozwój ekonomiczny i społeczny sektora rybackiego i obszarów zależnych od rybactwa w Polsce.

IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego

2022.11.29
IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego

21 listopada b.r. ruszyła IV edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Mazowieckiego (BOM). W ręce Mazowszan oddajemy 25 mln zł. Zgłaszając projekt, promując go i zachęcając do głosowania każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego ma realną szansę na realizację swoich pomysłów.

KREW - bezcenny podarunek!

2022.11.25
KREW - bezcenny podarunek!

Święta Bożego Narodzenia to czas podarunków dla najbliższych. Najcenniejszy prezent jaki możesz podarować drugiemu człowiekowi nie wymaga zasobności portfela, a ratuje ludzkie życie.
11 grudnia br. (niedziela) w Urzędzie Gminy Wolanów odbędzie się świąteczna zbiórka krwi.

Ostrzeżenie - opady marznące, gęsta mgła

2022.11.22
Ostrzeżenie - opady marznące, gęsta mgła

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m.

 

 

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

2022.11.21
UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Wolanów informuje, Mieszkańców miejscowości Kolonia Wolanów oraz Wolanów, że w dniu dzisiejszym t.j 21.11.2022r. (poniedziałek) wystąpiła awaria sieci wodociągowej w miejscowości Wolanów. Firma budująca oświetlenie drogowe uszkodziła sieć wodociągową, co wiąże się z przerwą w dostawie wody.

Konkursy w ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022

2022.11.18
Konkursy w ramach Europejskiego Roku Młodzieży 2022

w związku z trwającym Europejskim Rokiem Młodzieży - Kancelaria Prezesa Rady Ministrów zaprasza serdecznie do udziału w 3 konkursach, w których przewidziane są atrakcyjne nagrody, a których wręczenie odbędzie się w budynku KPRM.

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

2022.11.17
UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Wolanów informuje Mieszkańców miejscowości Wawrzyszów nr 4 i 4A, Strzałków, Kolonia Strzałków, Strzałków – Sabat, Garno ul. Lipowa, Garno ul. Kasztanowa, że w związku z pracami technicznymi na sieci wodociągowej w dniu 22 listopada 2022r. (wtorek) w godzinach 9-15 mogą nastąpić przerwy w dostawie wody w  w/w miejscowościach.

Powiatowe Święto Niepodległości w gminie Wolanów

2022.11.17
Powiatowe Święto Niepodległości  w gminie Wolanów

W piątek 11 listopada w gminie Wolanów, miały miejsce powiatowo-gminne obchody 104 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, których organizatorem  był Powiatowy Instytut Kultury i  Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie.

Preferencyjny zakup węgla dla Mieszkańców gminy Wolanów

2022.11.09

Na podstawie art. 34 ust. 1 ustawy z dnia 27 października 2022r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz.U. 2022 poz. 2236) informuję, że z dniem 4 listopada br. gmina Wolanów przystąpiła do zakupu paliwa stałego dla gospodarstw domowych.

Zarządzenie Nr 106/2022 Wójta Gminy Wolanów

2022.11.07

z dnia 7 listopada 2022r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu Programu Współpracy Gminy Wolanów z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na 2023 rok.

Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

2022.10.26
Platforma Usług Elektronicznych (PUE) ZUS

Od 1 stycznia 2023 r. każdy, kto jest płatnikiem składek, ma ustawowy obowiązek posiadania profilu na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS.
Obowiązek ten dotyczy wszystkich przedsiębiorców – także właścicieli małych firm, czyli zatrudniających do 5 pracowników oraz tych, którzy płacą składki tylko za siebie

Europejski Tydzień Sportu w gminie Wolanów

2022.10.18
Europejski Tydzień Sportu w gminie Wolanów

Ostatnie dni września w gminie Wolanów  obfitowały w sportowe wydarzenia, a to za sprawą Europejskiego Tygodnia  Sportu, którego obchody w 2022 roku przypadały na okres od 23 do 30 września. Europejski Tydzień Sportu jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą promować sport i aktywność fizyczną w całej Europie.

Uroczyste otwarcie świetlicy gminnej w Walinach

2022.10.12
Uroczyste otwarcie świetlicy gminnej w Walinach

W niedzielę 9 października miało miejsce uroczyste otwarcie świetlicy gminnej w Walinach. Wydarzenie było organizowane przez Mieszkańców Walin, którzy tłumnie przybyli, aby cieszyć się otwarciem obiektu. Czekali na tę chwilę blisko 30 lat.

Bezpłatne konsultacje Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w ramach akcji Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa „Dzień Otwarty Inżyniera Budownictwa. Budowa, eksploatacja, remont Twojego Obiektu”

2022.10.12

„Konsultacje dla wszystkich mieszkańców odbędą się w październiku i listopadzie w różnych regionach kraju. Dokładny harmonogram spotkań w poszczególnych województwach i adresy punktów, w których eksperci będą udzielać fachowych porad jest dostępny na stronie www.dzieninzyniera.pl

Ogłoszenie o uruchomieniu naboru wniosków o wymianę w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest

2022.10.03
Ogłoszenie o uruchomieniu naboru wniosków o wymianę  w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest

W terminie od dnia 17 października 2022 r. do dnia 15 listopada 2022 r. będzie można składać wnioski o objęcie przedsięwzięcia wsparciem z planu rozwojowego w ramach inwestycji A1.4.1. „Inwestycje na rzecz dywersyfikacji i skracania łańcucha dostaw produktów rolnych i spożywczych oraz budowy odporności podmiotów uczestniczących w łańcuchu” - z zakresu wymiany w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest.

Oszczędzamy energię

2022.09.30
Oszczędzamy energię

W swojej istocie, oszczędzanie energii służyć ma obniżeniu kosztów i zmniejszeniu wpływu na środowisko. Może to oznaczać używanie mniejszej ilości energii elektrycznej, gazu ziemnego, ciepła sieciowego lub jakiejkolwiek innej formy energii, którą otrzymujemy od dostawcy i za którą płacimy.

LGD Razem dla Radomki zaprasza na spotkanie konsultacyjne do Wolanowa, które zostanie poświęcone przygotowaniu nowej lokalnej strategii rozwoju.

2022.09.27
LGD Razem dla Radomki zaprasza na spotkanie konsultacyjne do Wolanowa, które zostanie poświęcone przygotowaniu nowej lokalnej strategii rozwoju.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” realizuje cykl spotkań w formie konsultacji społecznych, mających na celu opracowanie przy udziale mieszkańców naszego obszaru nowej Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na okres programowania unijnego lat 2023-2027 w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Opracowanie tego dokumentu pozwoli na ubieganie się o kolejne wielomilionowe wsparcie finansowe na wdrażanie działań na obszar gmin: Jedlińsk, Przytyk, Przysucha, Wieniawa, Wolanów i Zakrzew.

SADZA PŁONIE, CZAD ZABIJA!

2022.09.26
SADZA PŁONIE, CZAD ZABIJA!

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie.

 

Konsultacje projektu „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”

2022.09.26
Konsultacje projektu „Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2023 rok”

Zarząd Województwa Mazowieckiego zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do konsultacji projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2023 rok

WOLANOW FOOD FESTIVAL 2022

2022.09.21
WOLANOW FOOD FESTIVAL 2022

W niedzielę 18 września w Wolanowie odbyła się druga edycja Wolanów Food Festival i choć wszystkie prognozy zwiastowały deszcz to zabawie na świeżym powietrzu sprzyjało słońce.

Silny deszcz z burzami

2022.09.08
Silny deszcz z burzami

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm, lokalnie 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami  wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022

2022.09.06
Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że Telewizja Interaktywna AgroNews.com.pl – patron medialny XIX Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo  Rolne” – uruchomiła Internetowy Konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2022”.

UWAGA! AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ

2022.08.31
UWAGA! AWARIA SIECI WODOCIĄGOWEJ

Urząd Gminy Wolanów informuje, Mieszkańców miejscowości  Mniszek, Rogowa że w dniu dzisiejszym t.j 31.08.2022r., wystąpiła awaria sieci wodociągowej w miejscowości Mniszek. Firma budująca przyłącze wodociągowe uszkodziła gminny wodociąg, co wiąże się z przerwą w dostawie  wody.

Jesienne szczepienie lisów na terenie województwa mazowieckiego

2022.08.31
Jesienne szczepienie lisów na terenie województwa mazowieckiego

Od 10 do 24 września 2022 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa mazowieckiego.

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.