Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Treść strony

Startuje wypłata zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich oraz płatności obszarowych z PROW
2021.10.19

 

18 października Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczyna wypłatę zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich i płatności obszarowych z PROW za 2021 rok. Już w pierwszym dniu ARiMR planuje wypłacić blisko 500 mln zł, które trafią na konta bankowe ok. 74 tys. rolników.

Seniorzy Seniorom
2021.10.19
Plakat Obchody Dnia Seniora

W ramach projektu realizowanego przez Stowarzyszenie  Radomskie Centrum Przedsiębiorczości, korzystając z gościnności Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Wolanowie i wsparcia Klubu Seniora w Chruślicach dnia 20.10.2021r. o godz. 12.00 w sali widowiskowej GCGiB Grupa Seniorów "Pomocna Dłoń" zaprasza na "Obchody Dnia Seniora". W programie m.in. występy artystyczne  Seniorów na scenie.

2021.10.18
Logotyp Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021

Dofinansowanie w 2021 roku w ramach „MIAS MAZOWSZE 2021” otrzymało także sołectwo Sławno.

2021.10.18
Logotyp Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021

Kolejne sołectwo, które otrzymało dofinansowanie w ramach „MIAS MAZOWSZE 2021” jest sołectwo Wymysłów, które otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 000 zł na realizację zaplanowanego zadania sołeckiego na 2021 rok.

2021.10.15
Logotyp Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021

Dofinansowanie w 2021 roku w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021” otrzymało również sołectwo Strzałków. Kwota otrzymanego dofinansowania - 10 000 zł na realizację zadania pn. „Doposażenie placu zabaw na działce gminnej”.

Sztuka kompostowania - webinar
2021.10.12
Sztuka kompostowania - webinar

W środę 13 października zapraszamy na webinar "Sztuka kompostowania", podczas którego opowiemy, jak wygląda proces kompostowania, jak wyprodukować wartościową ziemię do naszych ogrodów, a także jak ograniczyć ilość biomasy wywożonej z naszych gmin.

Doposażenie placu zabaw w sołectwie Kacprowice na działce gminnej
2021.10.12
Logotyp Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021

Dofinansowanie w 2021 roku w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Aktywizacji Sołectw MAZOWSZE 2021” otrzymało sołectwo Kacprowice. Kwota otrzymanego dofinansowania - 10 000 zł na realizację zadania pn. „Doposażenie placu zabaw w sołectwie Kacprowice na działce gminnej”.

Zawiadomienie o inwentaryzacji lasów
2021.10.11
Zawiadomienie o inwentaryzacji lasów

W związku z pismem Ministra Klimatu i Środowiska informuję właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa, iż zgodnie z art. 13 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (Dz. U. z 2021r. , poz. 1275) w bieżącym roku rozpoczyna się wykonanie Wielkoobszarowej Inwentaryzacji Stanu Lasu w kraju.

Zapraszamy do udziału w konkursie AKTYWNE NGO.
2021.10.08
Plakat: Aktywne ngo 2021

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” zaprasza do udziału w trzeciej edycji konkursu „Aktywne NGO” mającym na celu wybór najaktywniejszych organizacji pozarządowych, najciekawszych inicjatyw lokalnych i/lub działań wolontariackich oraz lokalnych liderów społeczności lokalnych, oraz na rzecz realizacji inicjatyw w zakresie podejmowania działań na rzecz przeciwdziałania pandemii wirusa Sars Covid-19.

Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy!
2021.10.08
Pokazaliśmy, że Mazowsze liczy się dla Polski! Dziękujemy!

Podczas Narodowego Spisu Powszechnego 2021 spisano ponad 95% mieszkań w kraju. Jako najludniejsze województwo mamy w tym znaczący udział i każdy mieszkaniec Mazowsza, który wziął udział w spisie, powinien mieć poczucie dobrze spełnionego obowiązku.

Zamknięty przejazd kolejowy w m.Młodocin Większy
2021.10.08
Zamknięty przejazd kolejowy w m.Młodocin Większy

W związku z koniecznością wykonania prac naprawczych toru kolejowego w ciągu przejazdu kolejowo-drogowego linii kolejowej 576 Wolanów – Różki przejazd kolejowo - drogowy w m. Młodocin Większy w dniach 11-17.10.2021 będzie zamknięty dla ruchu.

Ekoporada miesiąca - PAŹDZIERNIK
2021.10.04
Ekoporada miesiąca -  PAŹDZIERNIK

Jakość powietrza wokół nas nie jest najlepsza, najgorzej jest od jesieni do wiosny. Kiedy trwa sezon grzewczy do kotłów C.O.  trafia słabej jakości opał lub co gorsze  śmieci. A czym palimy, tym oddychamy!

Czekamy na Ciebie do 20.00!
2021.09.29
Czekamy na Ciebie do 20.00!

Gminne Biuro Spisowe w Wolanowie informuje, że w dniu 30 września 2021 roku (czwartek) wydłużamy godziny pracy punktu spisowego w Urzędzie Gminy Wolanów do  godziny 20.00. 

MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ
2021.09.27

W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady. Zatem wybrane przez nas  hasło tegorocznej Akcji, które jest parafrazą słynnego powiedzenia Kartezjusza „Cogito ergo sum”, każdy z nas powinien wziąć sobie do serca. Wiedzą niepodważalną jest bowiem, że nie opłaca się śmiecić w naturze, jeśli chcemy zadbać o nasze wspólne oraz przyszłych pokoleń zdrowie. Niszcząc naturę, niszczymy siebie.

   

Co zrobić, żeby nie zapłacić kary grzywny za brak udziału w spisie powszechnym?
2021.09.24
Na grafice jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Co zrobić, żeby nie płacić grzywny? Po prawej stronie widać zamyślonego mężczyznę i znak zapytania. Na dole grafiki umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Do końca spisu zostało kilka dni. Spora grupa mieszkańców Mazowsza przypomniała sobie o tym obowiązku właśnie teraz, blokując infolinię i punkty spisowe. Jeśli obawiasz się, że nie zdążysz się spisać i zapłacisz grzywnę, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Zostaw numer telefonu na infolinii. Oddzwonimy.

Ostrzeżenie - silny wiatr
2021.09.23
Element dekoracyjny

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, zwłaszcza podczas burz, możliwe są porywy do 90 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest po północy i nad ranem.

BEZPIECZNY START W SEZON GRZEWCZY
2021.09.21
BEZPIECZNY START W SEZON GRZEWCZY

„Sadza płonie. Czad zabija. Żyj” - to hasło tegorocznej kampanii społecznej zorganizowanej przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy. Jej celem jest zwrócenie uwagi właścicieli i zarządców domów na konieczność utrzymywania przewodów kominowych w odpowiednim stanie technicznym. Wszystko to dla naszego bezpieczeństwa.

Rodzinny piknik sportowy „WOTgames”
2021.09.21
6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Przysusze zapraszają do udziału w rodzinnym pikniku sportowym „WOTgames” z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji, m.in. zawody sportowe, degustacje regionalnych przysmaków oraz koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia. Zapraszamy!

6 Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Przysusze zapraszają do udziału w rodzinnym pikniku sportowym „WOTgames” z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Na przybyłych gości czeka wiele atrakcji, m.in. zawody sportowe, degustacje regionalnych przysmaków oraz koncert Orkiestry Wojskowej z Radomia. Zapraszamy!

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY
2021.09.21
UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Wolanów informuje Mieszkańców miejscowości Strzałków, Wolanów ul. Spacerowa, Garno ul. Lipowa, ul. Topolowa, ul. Kasztanowa, ul. Polna (woda pochodząca ze stacji uzdatniania wody w Wawrzyszowie), że w związku z przebudową sieci wodociągowej  w dniu 22 września 2021r. (środa) w godzinach 8-15 nastąpi przerwa w dostawie wody w w/w miejscowości.

Co stracisz, jeśli się nie spiszesz
2021.09.20
Na grafice jest napis: Co stracisz, jeśli się nie spiszesz? Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Na dole grafiki jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok umieszczony jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Narodowy Spis Powszechny to wyjątkowa i jedyna na 10 lat szansa, aby Polacy mogli pokazać, jaka naprawdę jest ich sytuacja osobista, rodzinna, zawodowa i mieszkaniowa. Dlatego jeśli wciąż zwlekasz ze spisem, to miej świadomość strat, na jakie narażasz siebie, swoją rodzinę i swoją gminę, jeśli zaniedbasz ten ustawowy obowiązek.

Powstaje nowe miejsce rekreacji w Gminie Wolanów
2021.09.20
Powstaje nowe miejsce rekreacji w Gminie Wolanów

Gmina Wolanów realizuje operację pn. „Zagospodarowanie terenu rekreacyjnego nad stawem w miejscowości Sławno” mającą na celu wspieranie lokalnego rozwoju na obszarach wiejskich, współfinansowaną ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”  objętego PROW na lata 2014-2020 w zakresie infrastruktura publiczna: Inwestycje w ogólnodostępną i niekomercyjną infrastrukturę turystyczną i rekreacyjną lub kulturalną.

TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH
2021.09.17
TYDZIEŃ SPORTU DLA WSZYSTKICH

W dniach 21-27. września 2021 r.  w Gminie  Wolanów w ramach XIII EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH  oraz XXVII SPORTOWEGO TURNIEJU MIAST I GMIN  odbędzie się cykl wydarzeń sportowych

Sąsiedzie, czy już się spisałeś?
2021.09.15
Na grafice jest napis: Sąsiedzie, spisałeś się? Wypełniłeś formularz spisowy? To świetnie! Przypomnij o tym obowiązku sąsiadom i znajomym. Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po lewej stronie grafiki widać dwie kobiety – starsza kobieta trzyma na kolanach komputer, młodsza z nich uśmiecha się i wskazuje na ekran komputera. Poniżej jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. Obok jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021

Jeśli masz już za sobą udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021, to bardzo dobrze - zyskałeś Ty i Twoja gmina. Jednak dla przyszłości Twojej „małej ojczyzny” niezwykle ważne jest, aby w Twoje ślady poszli wszyscy inni mieszkańcy gminy. Dlatego podczas pogawędek z sąsiadami i znajomymi warto pytać, czy też już wywiązali się z tego obowiązku.

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY
2021.09.15
UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Wolanów informuje Mieszkańców miejscowości Mniszek, Wymysłów, Podulek, że w związku z przebudową sieci wodociągowej w dniu 16 września 2021r. (czwartek) w godzinach 8-12 nastąpi przerwa w dostawie wody w w/w miejscowości.

Ogólnopolski Konkurs dla Młodziezy: Rolnik Liderem Bezpieczenstwa
2021.09.13

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Placówka Terenowa w Radomiu uprzejmie informuje, że została ogłoszona III edycja Konkursu " Moja Wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa”.
Grupą docelową konkursu jest młodzież w wieku od 15 do 23 lat włącznie, której zadaniem będzie przygotowanie krótkiego filmu pod hasłem „Moja Wizja Zero - Rolnik Liderem Bezpieczeństwa”. Uczestnicy konkursu mogą dokonywać zgłoszeń i przesyłać swoje filmy do 30 września 2021 r.

MYŚLĘ, WIĘC NIE ŚMIECĘ
2021.09.13
plakat: SPRZĄTANIE ŚWIATA 2021

Pod takim hasłem w dniach 17-19 września odbędzie 28 Akcja Sprzątania Świata organizowana przez Fundację NASZA ZIEMIA.

Co roku w tym wydarzeniu biorą udział uczniowie naszych szkół, a do 28 edycji zgłosił się już Klub Seniora w Chruślicach, Gminne Centrum Kultury i Bibliotek w Wolanowie a także sołectwo Sławno.

Jak spisać się szybko?
2021.09.09
Na grafice jest napis: Jak spisać się szybko? Wypełnienie formularza zajmuje kilka minut. Wejdź na spis.gov.pl i sprawdź! Poniżej umieszczone są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po prawej stronie widać uśmiechniętego mężczyznę. Poniżej jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Już wrzesień, a Ty wciąż się nie spisałeś? Sprawdź, jak możesz wypełnić obowiązek spisowy szybko, bezpiecznie i wtedy, kiedy chcesz.

Najprostszą i najwygodniejszą metodą jest samodzielne wypełnienie formularza na stronie https://spis.gov.pl/. Logujesz się podając identyfikator PESEL lub przez profil zaufany.

 

„Utworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Chruślice przy Klubie Senior+”
2021.09.09
„Utworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Chruślice przy Klubie Senior+”

Koło Gospodyń Wiejskich „Babki.pl” w 2021 roku zrealizowało projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” pn. „Start-upy na inicjatywy lokalne”, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Ekoporada miesiąca – WRZESIEŃ
2021.09.07
Ekoporada miesiąca – WRZESIEŃ

Pożyteczne owady – jak je chronić?
Niestety, liczebność owadów w ostatnich latach niepokojąco spada. Może to mieć poważne negatywne konsekwencje dla przyrody, również dla nas samych. Naukowcy uważają jednak, że ten trend można odwrócić. Aby tak się stało, potrzebne są działania na wielu szczeblach, ale nawet te najdrobniejsze chroniące owady są warte wykonywania i wspierania.

UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY
2021.09.07
UWAGA! PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Urząd Gminy Wolanów informuje Mieszkańców miejscowości Bieniędzice, że w związku z przebudową sieci wodociągowej w dniu 08 września 2021r. (środa) w godzinach 8-12 nastąpi przerwa w dostawie wody w w/w miejscowości.

eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR
2021.09.01
eWoP – startuje nowa aplikacja ARiMR

31 sierpnia 2021 r. ARiMR uruchomiła nową aplikację eWoP, która umożliwia rolnikom składanie przez internet wniosków o wypłatę pomocy przyznanej na działania inwestycyjne i premiowe finansowane z budżetu PROW 2014-2020. To kolejne, obok aplikacji eWniosekPlus, cyfrowe narzędzie, które nie wymaga przygotowania i wysyłania dokumentów w formie papierowej.

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.