Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

 • gminny portal mapowy
 • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około 0°C, temperatura minimalna przy gruncie około -1°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie i po opadach deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.
 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego-zachodu.
 • Plakat: Bezpłatny czujnik czadu dla seniorów z terenu powiatu radomskiego

Zaproszenie dla Senirorów

W ramach Powiatowego Programu Zapobiegania Przestępczości oraz Ochrony Bezpieczeństwa Obywateli Porządku Publicznego na lata 2022-2024 pn. ,,Bezpieczny Powiat Radomski” i trwającej kampanii edukacyjnej dla seniorów,  możliwe jest  bezpłatne pozyskanie czujnika tlenku węgla na wniosek mieszkańca Powiatu Radomskiego
 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.02.01

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, zwłaszcza na północy oraz wschodzie możliwy także przelotny deszcz ze śniegiem i przejściowo mokry śnieg. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, deszczu ze śniegiem, lokalnie śniegu, głównie w pierwszej połowie nocy. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie! Wiatr umiarkowany i początkowo dość silny, w porywach do 65 km/h, nad ranem stopniowo słabnący, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.31

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Rano na północy miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Miejscami słabe opady deszczu lub mżawki, na północy deszcz ze śniegiem. Lokalnie ślisko! Temperatura minimalna od -1°C do 2°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.30

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 4°C do 6°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy oraz południowo-zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.29

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Początkowo miejscami zanikające mgły ograniczające widzialność do 200m. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.
W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Lokalnie mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C.

 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z północnego zachodu.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.24

W dzień zachmurzenie duże. Przemieszczające się z zachodu na wschód opady deszczu, początkowo także możliwy deszcz ze śniegiem. Głównie na zachodzie możliwe burze. Suma opadów miejscami około 10 mm. Temperatura maksymalna od 6°C na wschodzie do 9°C na zachodzie. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, zachodni.

 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Lokalnie możliwe burze.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.23

W dzień zachmurzenie duże. Słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 4°C do 5°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy w porywach do 55 km/h, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1°C do 1°C. Wiatr umiarkowany, w porywach na zachodzie do 60 km/h, południowo-zachodni i południowy.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.19

W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie okresami wzrastające do dużego. Niewielka możliwość słabych przelotnych opadów śniegu. Temperatura maksymalna od -3°C do -1°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni i zachodni.
W nocy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Opady śniegu, zwłaszcza na północy. Temperatura minimalna od -7°C do -4°C. Miejscami drogi i chodniki śliskie. Wiatr na ogół umiarkowany, w porywach do 60 km/h, południowo-zachodni.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -5°C, przy gruncie do około -7°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do soboty. Lokalnie możliwe są opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.

Prognoza pogody dla Mazowsza z dnia 2024.01.16

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i lokalnymi rozpogodzeniami. Miejscami przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5°C do -3°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h – najsilniejszy początkowo na wschodzie, z kierunków zachodnich.
W nocy zachmurzenie na ogół umiarkowane. Lokalnie możliwe słabe opady śniegu. Temperatura minimalna od -12°C na wschodzie do -7°C na zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i południowy.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozuje się występowanie lokalnie słabych opadów marznącej mżawki lub słabego deszczu, powodujących gołoledź. Opady nie będą występować ciągle, a mogą pojawiać się jedynie okresami.

 • Silny mróz

Ostrzeżenie - silny mróz

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -18°C do -14°C. Temperatura maksymalna w dzień od -8°C do -5°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są miejscami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • silny wiatr

Ostrzeżenie - oblodzenie, silny wiatr

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -4°C do -1°C, lokalnie około -6°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C, lokalnie -7°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się miejscami do czwartku 12.01.2024.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości około 30 km/h, w porywach do 70 km/h, z zachodu i północnego zachodu.
 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu
 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu i zachodu.
 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

W rejonie miejscami występują i będą się utrzymywać słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące, silny wiatr

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim. Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z zachodu.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu i deszczu ze śniegiem, powodujących ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -4°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C. Lokalnie ujemna temperatura powietrza utrzyma się także w środę w ciągu dnia.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady śniegu

Ostrzeżenie - intensywne opady śniegu

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się przejściowo wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków południowych i zachodnich.
 • Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W dniach 04-15 listopada 2023r. na terenie powiatu radomskiego przeprowadzona zostanie akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie w formie zrzutów lotniczych. W związku z powyższym wszystkich mieszkańców Gminy Wolanów prosimy o zastosowanie się do wytycznych określonych w zamieszczonych poniżej materiałach informacyjnych. 

 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich
 • Ostrzeżenie - silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 50 km/h, w porywach do 85 km/h, z kierunków zachodnich.

Ankieta NIK dotycząca funkcjonowania posterunków Policji

W związku z prowadzoną przez Najwyższą Izbę Kontroli  kontrolą dotyczącą funkcjonowania posterunków Policji  Dyrektor Departamentu Porządku i Bezpieczeństwa Wewnętrznego NIK zaprasza do wzięcia udziału w badaniu ankietowym

Link do ankiety:https://zapytania.nik.gov.pl/mrIWeb/mrIWeb.dll?I.Project=POSTERUNEK

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Informacja Powiatowego Lekarza Weterynarii

Powiatowy Lękarz Weterynarii w Radomiu informuje o stwierdzeniu wystąpienia z dniem 5 września 2023 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń u dzika padłego w miejscowości Polany, gmina Wierzbica.

 • 10091

Komunikat Mazowieckiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii

W dniach od 9 do 20 września 2023r. planowane jest przeprowadzenie akcji szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie województwa mazowieckiego.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie - burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad.

 • komunikat pogodowy upał

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 17 °C do 19°C, miejscami około 20 °C. 
 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • komunikat pogodowy upał

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

 • Zmiana regionalizacji ASF - mapa

Informacja o zmianie regionalizacji ASF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu informuje, iż zgodnie z Rozporządzeniem wykonawczym Komisji UE 2023/685 z dnia 01 sierpnia 2023 r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego UE 2021/605 ustanawiające szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń (..)

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 40 mm do 55 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 40 mm. Lokalnie opadom mogą towarzyszyć słabe burze.

 • Plakat ASF

Informacja w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu informuje, iż zgodnie z Rozporządzeniem wykonawczym Komisji UE 2023/685 z dnia 18 lipca 2023r. zmieniające załącznik I do rozporządzenia wykonawczego UE 2021/605 ustanawiające szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń (...)

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu lokalnie do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Silne porywy wiatru będą towarzyszyć również chmurom konwekcyjnym, niekoniecznie z wyładowaniami atmosferycznymi.

 • ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się występowanie burz, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 65km/h. Miejscami grad.

 • Upał

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w sobotę od 31oC na wschodzie do 35oC na zachodzie obszaru, w niedzielę od 30oC do 33oC, w poniedziałek około 30oC. Temperatura minimalna w nocy na przeważającym obszarze od 18oC do 20oC.

 • ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie burz, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

 • CyberbezpieczneWakacje - poradnik NASK-PIB

Cyberbezpieczne wakacje

Zachęcamy do lektury załączonego poniżej poradnika NASK-PIB ,,Cyberbezpieczne wakacje”. Znajdują się w nim przydatne wskazówki dotyczące ochrony prywatności i bezpiecznego korzystania z internetu podczas wakacyjnych podróży oraz wypoczynku.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Poradnik Rodzica - postępowanie przy połknięciu ciała obcego przez dziecko

Poradnik powstał z inicjatywy Uniwersyteckiego Dziecięcego Szpitala Klinicznego  im. L.Zamenhofa w Białymstoku. Materiał edukacyjny skierowany jest do Rodziców i Opiekunów dzieci i ma zwrócić ich uwagę na zagrożenia, jakie mogą powodować połknięcia ciała obcego, i że lepiej zapobiegać takim wypadkom.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm, oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów od 30 mm do 45 mm.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - przymrozki

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - przymrozki

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza od -2°C do 0°C, przy gruncie od -4°C do -2°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - przymrozki

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C. Temperatura minimalna wyniesie od -2°C do 1°C, przy gruncie od -4°C do 0°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - przymrozki

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza w nocy poniżej 0°C. Temperatura minimalna wyniesie od -4°C do -1°C, lokalnie możliwy spadek do -6°C, przy gruncie od -6°C do -2°C, lokalnie około -8°C. Temperatura maksymalna w dzień od 1°C do 6°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie, przymrozki

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5 do -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -7°C. Prognozowany jest spadek temperatury powietrza poniżej 0°C. Temperatura minimalna w nocy od -5°C do -3°C, przy gruncie od -8°C do -4°C. Temperatura maksymalna we wtorek od 2°C do 4°C.

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Notowany jest wiatr o prędkości 20-40 km/h, w porywach do 60 km/h, lokalnie do 70 km/h. W ciągu najbliższych godzin przewiduje się porywy wiatru do około 70 km/h, lokalnie do 80 km/h.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu i zachodu.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -2°C, przy gruncie lokalnie spadek temperatury do około -5°C.

Komunikat zimowy skierowany do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych

ostatnie, intensywne opady śniegu spowodowały liczne interwencje Państwowej Straży Pożarnej. Najwięcej z tych zimowych akcji PSP dotyczyło usuwania skutków opadów śniegu. Trudne warunki pogodowe i zimowa aura to czas, aby szczególnie zadbać o bezpieczeństwo użytkowanych budynków.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - intensywne opady śniegu

Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm, lokalnie do 20 cm. Prognozuje się także porywy wiatru do 60 km/h, które będą powodować zawieje śnieżne.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -1°C.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z kierunków zachodnich.

 • Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej

Ostrzeżenie - roztopy

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 1°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 1°C do 4°C. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Suma opadów deszczu (powodujących szybsze topnienie śniegu) od 1 mm do 5 mm na dobę. Wiatr o średniej prędkości od 10 km/h do 25 km/h, w porywach do 55 km/h, z południowego zachodu.

 • Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź

Ostrzeżenie - opady marznące

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź.

 • Silny mróz

Ostrzeżenie - silny mróz

Prognozuje się miejscami temperaturę minimalną do -17°C. Średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 15 km/h.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące

Obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące, intensywne opady śniegu

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Prognozowane są opady śniegu powodujące przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące, gęsta mgła

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Prognozuje się gęste mgły, w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły ograniczające miejscami widzialność od 50 m do 100 m.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Miejscami prognozuje się gęste mgły ograniczające widzialność od 100 m do 200 m, lokalnie do 50 m.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 100 m do 200 m.

Lokalizacja punktów wydawania tabletek jodku potasu

Informacja o utworzeniu na terenie gminy punktów wydawania tabletek jodku potasu na wypadek wystąpienia skażenia radiacyjnego

SADZA PŁONIE, CZAD ZABIJA!

Komin będący bardzo istotnym elementem budynku, chociaż zajmującym tylko niewielką jego powierzchnię, może też być niezwykle groźny. Szczególnie w przypadku pożaru sadzy w nieczyszczonym, źle eksploatowanym kominie.

 • silny deszcz z burzami

Silny deszcz z burzami

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm, lokalnie 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami  wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

Jesienne szczepienie lisów na terenie województwa mazowieckiego

Od 10 do 24 września 2022 r. Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii z udziałem Powiatowych Lekarzy Weterynarii przeprowadzi jesienną akcję szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na terenie całego województwa mazowieckiego. Szczepionka będzie wykładana ręcznie oraz zrzucana z samolotów na lasy, pola i łąki. Przynęty ze szczepionką nie wolno dotykać. Zwierzęta nie przyjmą tych z zapachem człowieka. Przez dwa tygodnie od wyłożenia szczepionki należy zachować ostrożność podczas wyprowadzania zwierząt.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie w wyniku kumulacji do około 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • komunikat pogodowy upał

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem, upał

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad. Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w piątek 19.08 do 33°C, tylko w środę 17.08 miejscami chłodniej od 25°C do 28°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie burz, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad.

 • Mazowieckie Syreny

Informacja o uruchomieniu syreny

Wójt Gminy Wolanów informuje, że w dniu 10.08.2022r w miejscowości Wolanów zostanie uruchomiona SYRENA ALARMOWA zamontowana na budynku Urzędu Gminy w ramach projektu „Mazowieckie Syreny +”
 • komunikat pogodowy upał

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 14°C do 17°C.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h, lokalnie do 80 km/h. Miejscami grad.

 • komunikat pogodowy upał

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna na dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy ze środy na czwartek 20/21.07 od 13°C do 17°C, w kolejnych od 18°C do 21°C.

Inwazyjne gatunki obce

PRZECIWDZIAŁANIE INWAZYJNYM GATUNKOM OBCYM STWARZAJĄCYM ZAGROŻENIE DLA UNII/POLSKI W ŚWIETLE NOWYCH UREGULOWAŃ PRAWNYCH

Wójt Gminy Wolanów informuje, że weszła w życie ustawa z dnia 11 sierpnia 2021r. o gatunkach obcych (Dz.U. poz. 1718) określająca ramy prawne dla przeciwdziałania inwazyjnym gatunkom obcym stwarzającym zagrożenie dla Unii oraz stwarzających zagrożenie dla Polski, w tym nakładająca na organ gminy nowe obowiązki.

Na wstępie należy wyjaśnić, że inwazyjne gatunki obce (IGO) to rośliny, zwierzęta, patogeny i inne organizmy, które nie są rodzime dla ekosystemów i mogą powodować szkody w środowisku lub gospodarce, lub też negatywnie oddziaływać na zdrowie człowieka w związku z czym należy przeciwdziałać ich rozprzestrzenianiu. Lista IGO stwarzających zagrożenie dla Unii i Polski będzie zawarta w rozporządzeniu Rady Ministrów.

 Zgodnie z powołaną wyżej ustawą:

1. Fakt stwierdzenia na terenie gminy obecności IGO należy niezwłocznie zgłosić wójtowi.

Zgłoszenie dokonuje się na piśmie. Wójt weryfikuje zawartość zgłoszenia i w przypadku IGO rozprzestrzenionego na szeroką skalę prowadzi postępowanie zmierzające do podjęcia działań zaradczych natomiast w przypadku IGO podlegającego szybkiej eliminacji przekazuje zgłoszenie Regionalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska.

2. Osoby posiadające dotychczasowe zezwolenia na przetrzymywanie IGO w tym osoby prowadzące sklepy zoologiczne czy ogrodnicze (tzw. posiadacze zapasu) winny sprawdzić ich ważność i podjąć odpowiednie kroki przewidziane w ustawie.

Dotychczasowe zezwolenia (wydane na podstawie ustawy o ochronie przyrody) na przetrzymywanie IGO stwarzających zagrożenie dla Unii wygasną 19 grudnia 2022 r. Do tej daty należy:

 • uzyskać nowe zezwolenie na podstawie ustawy o gatunkach obcych, albo
 • przekazać zwierzę podmiotowi, który posiada stosowne zezwolenie lub do azylu dla zwierząt, albo
 • oddać zwierzę do uśmiercenia przez lekarza weterynarii.

W przypadku IGO stwarzających zagrożenie dla Polski dotychczasowe zezwolenia na ich przetrzymywanie zachowują ważność do czasu wykonania czynności, których dotyczy zezwolenie.

W przypadku zapasu IGO przepisy mają zastosowanie jedynie do IGO uznanych za stwarzające zagrożenie dla Polski. Posiadacz zapasu IGO stwarzającego zagrożenie dla Polski nabytego przed 18 grudnia 2021 r. ma prawo bez zezwolenia:

 • w terminie 2 lat tj. do 18 grudnia 2023 r. przetrzymywać lub przemieszczać te rośliny i zwierzęta IGO w celu:
 • sprzedaży lub przekazania podmiotom prowadzącym badania naukowe, prowadzącym ochronę ex situ, wykorzystującym IGO do celów medycznych, posiadającym stosowne zezwolenia;
 • uśmiercenia zwierzęcia lub unieszkodliwienia rośliny;
 • w terminie roku tj. do 18 grudnia 2022 r. przetrzymywać lub przemieszczać te rośliny i zwierzęta IGO w celu sprzedaży lub przekazania podmiotom do celów niekomercyjnych, posiadającym stosowne zezwolenia na ich przetrzymywanie i przemieszczanie.

Posiadacz zapasu IGO powinien zapewnić przetrzymywanie i przemieszczanie zapasu IGO w obiekcie izolowanym oraz podejmować niezbędne środki w celu uniemożliwienia rozmnażania, rozprzestrzeniania się lub ucieczki IGO. Jeśli posiadacz zapasu IGO przez 2 lata nie sprzedał lub nie przekazał IGO, jest zobowiązany poddać zwierzę uśmierceniu lub roślinę unieszkodliwieniu, w warunkach uniemożliwiających rozprzestrzenienie się tego zwierzęcia lub tej rośliny oraz poinformować o tym fakcie regionalnego dyrektora ochrony środowiska w terminie 7 dni.

3. Osoby przetrzymujące bez stosownych zezwoleń zwierzęta domowe w celach niekomercyjnych należące do gatunków IGO stwarzających zagrożenie dla Unii/Polski a także nie zaliczane wcześniej do IGO po umieszczeniu gatunku na liście IGO stwarzających zagrożenie dla Unii/Polski winny w terminie 6 miesięcy od wejścia w życie ustawy tj. do 18 czerwca 2022 r. :

 • złożyć wniosek o wydanie zezwolenia na przetrzymywanie i przemieszczanie/transport zwierzęcia, albo
 • przekazać zwierzę podmiotowi posiadającemu stosowne zezwolenie lub do azylu dla zwierząt, albo
 • oddać zwierzę do uśmiercenia przez lekarza weterynarii i poinformować w terminie 7 dni regionalnego dyrektora ochrony środowiska właściwego ze względu na miejsce zamieszkania o dokonaniu uśmiercenia.

Szczegółowe informacje w zakresie IGO są dostępne na stronie internetowej Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie w zakładce ochrona przyrody – inwazyjne gatunki obce lub GDOŚ. 

Załączniki:https://www.gov.pl/attachment/fc3ee49f-d4d4-449b-bd39-448fe4cae6ec

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu do około 20 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Silny deszcz z burzami

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 30 mm do 50 mm. Opadom towarzyszyć mogą burze z porywami wiatru do 70 km/h, możliwy grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem, upał

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 34°C do 36°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 21°C.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem, upał

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad. Nadal prognozuje się upał, temperatura maksymalna wyniesie od 30°C do 33°C, a minimalna od 18°C do 21°C.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - upał

Temperatura powietrza przekroczyła 30 stopni Celsjusza. W ciągu najbliższych godzin może osiągnąć 33 stopni.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Przebieg Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - upał

W ciągu najbliższej godziny temperatura powietrza przekroczy miejscami 30°C. Temperatura maksymalna w ciągu dnia osiągnie od 30°C do 32°C.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C, w poniedziałek (27.06) i wtorek (28.06) miejscami do 34°C. Temperatura minimalna w nocy 25/26.06 od 13°C do 17°C, a w kolejne od 16°C do 20°C.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 10 mm do 15 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami mały grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h. Miejscami grad.

 • mapa obszarów zagrożonych

UWAGA WŚCIEKLIZNA!

Wścieklizna jest nieuleczalną, wirusową chorobą zakaźną o niezmiernie ostrym i prawie zawsze śmiertelnym przebiegu, atakującą układ nerwowy ludzi i zwierząt.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - silny deszcz z burzami

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 65 km/h.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h. Miejscami możliwy grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie do 90 km/h. Miejscami możliwy grad.

 • Ostrzeżenie - przymrozki

Ostrzeżenie - przymrozki

Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około 1°C, przy gruncie do -3°C.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem - ODWOŁANIE

Zjawisko nie wystąpi.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Komunikat w sprawie wzmożonego ruchu kolumn pojazdów wojskowych

Informujemy, że od niedzieli, 1 maja, na drogach niemal całego kraju, będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych w związku z wojskowymi ćwiczeniami, które odbędą się zgodnie z tegorocznym programem szkolenia Sił Zbrojnych RP.
W ramach ćwiczenia, od 1 maja do końca miesiąca, po drogach m.in województwa mazowieckiego będzie odbywał się ruch kolumn pojazdów wojskowych. Pojazdy wojskowe będzie można spotkać na autostradach, drogach ekspresowych oraz drogach krajowych.
 • Ostrzeżenie - przymrozki

Ostrzeżenie - przymrozki

Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -1°C, przy gruncie do -3°C.

 • Ostrzeżenie - przymrozki

Ostrzeżenie - przymrozki

Miejscam prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3°C, przy gruncie do -5°C.

 • Ostrzeżenie - przymrozki

Ostrzeżenie - przymrozki

Miejscam prognozowany jest spadek temperatury powietrza do -3°C, przy gruncie do -5°C.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego-zachodu i zachodu. Miejscami burze.

 • Ostrzeżenie - roztopy

Ostrzeżenie - roztopy

Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 1°C do 2°C. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Suma opadów deszczu i deszczu ze śniegiem od 2 mm do 5 mm. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h, w porywach do 60 km/h, z południowego-zachodu.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - opady śniegu

Prognozowane są opady śniegu, powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej o 10 cm do 15 cm.

Akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -7°C do -5°C, temperatura minimalna przy gruncie około -6°C

Rekomendacje dla obywateli i firm w związku ze zwiększonym zagrożeniem w cyberprzestrzeni wywołanym sytuacją na Ukrainie

Każdy z nas codziennie jest narażony na zagrożenia w cyberprzestrzeni, ale są momenty, gdy czujność trzeba jeszcze dodatkowo wzmocnić. W związku z obecną sytuacją na Ukrainie oraz ogłoszeniem stopnia alarmowego CHARLIE-CRP, przygotowaliśmy rekomendacje dla obywateli i firm, których wdrożenie uważamy za konieczne. Jeśli do tej pory Twoja firma nie testowała nigdy procedury przywracania kopii zapasowych, to jest to właściwy moment na zrobienie tego.

Więcej informacji pod adresem: https://cert.pl/posts/2022/02/rekomendacje-cyberprzestrzen-ukraina/

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Wiatr stopniowo wzmaga się do dość silnego (30-35 km/h) z porywami 60-70 km/h. Silniejsze porywy, do 80-90 km/h, będą towarzyszyć układom konwekcyjnym i możliwym burzom przemieszczającym się z zachodu na wschód regionu. Spadek prędkości wiatru jest prognozowany na godziny wieczorne.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 km/h do 55 km/h, w porywach miejscami do 110 km/h, z kierunków zachodnich.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami możliwe burze.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Miejscami możliwe burze.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem, mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

 • strzeżenie przed silnym wiatrem

Ostrzeżenie - silny wiatr i burze

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 30km/h, w porywach  do 85 km/h, z zachodu. Lokalnie możliwe burze

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub deszczu ze śniegiem, powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -3°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, nad ranem i rano przejściowo do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Nad ranem i rano możliwe lokalnie krótkotrwałe burze.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu , deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza obniży się do około -2°C, 0°C nad ranem, temperatura minimalna przy gruncie około -3°C, -2°C.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Miejscami prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie około -4°C.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze i burzach

Ostrzeżenie - silny wiatr i burze

Przez obszar województwa, z północy na południe, przemieszcza się strefa bardzo aktywnego frontu atmosferycznego, na którym występują burze. W najbliższych godzinach porywy wiatru mogą dochodzić do 90 km/h, a lokalnie nawet do 100 km/h. W godzinach popołudniowych wiatr zacznie stopniowo słabnąć.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 50 km/h, w porywach do 100 km/h, zachodni i północno-zachodni. Najsilniejsze porywy wystąpią nad ranem i w pierwszej części dnia.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź.

UWAGA WŚCIEKLIZNA ZACHOWAJ OSTROŻNOŚĆ NIE UFAJ DZIKIM I BEZPAŃSKIM ZWIERZĘTOM

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - gołoledź

Miejscami prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • opady mokrego śniegu

Ostrzeżenie - intensywne opady śniegu

Prognozowane są opady śniegu powodujące miejscami przyrost pokrywy śnieżnej do 10 cm.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około -2°C. W pierwszej połowie dnia nastąpi przejściowy wzrost temperatury powietrza do 1°C. Prognozowany spadek temperatury, powodujący zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, wystąpi w godzinach popołudniowych.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami od 50 m do 200 m. Poprawa widzialności będzie postępować stopniowo od północy województwa.

 • Ostrzeżenie - opady marznące

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników w trakcie oraz po opadach deszczu ze śniegem lub mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -5°C do -2°C, temperatura minimalna przy gruncie od -5°C do -3°C. Ujemna temperatura powietrza utrzyma się do czwartku (9.12).

 • opady mokrego śniegu

Ostrzeżenie - intensywne opady śniegu

Prognozowane są opady mokrego śniegu powodujące miejscami przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej o około 10 cm. Opady będą się przemieszczać z południowego zachodu na północny wschód.

KOMUNIKAT MAZOWIECKIEGO WOJEWÓDZKIEGO LEKARZA WETERYNARII

 • komunikat - szepienie lisów
 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego zachodu.

 • zamknięty przejzd kolejowy

Zamknięty przejazd kolejowy w m.Młodocin Większy

W związku z koniecznością wykonania prac naprawczych toru kolejowego w ciągu przejazdu kolejowo-drogowego linii kolejowej 576 Wolanów – Różki przejazd kolejowo - drogowy w m. Młodocin Większy w dniach 11-17.10.2021 będzie zamknięty dla ruchu.

 • Ostrzeżenie o silnym wietrze

Ostrzeżenie - silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich. Lokalnie, zwłaszcza podczas burz, możliwe są porywy do 90 km/h. Najsilniejszy wiatr spodziewany jest po północy i nad ranem.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu od 20 mm do 30 mm lokalnie do 40 mm, zwłaszcza na północy, wschodzie i w centrum regionu. Miejscami możliwe są również burze.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

W dalszym ciągu prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym lub silnym. Od godziny 8.00 dnia 23.08 do godz. 6.00 dnia 24.08 suma opadów miejscami wyniosła od 30 mm do 50 mm. Prognozowana wysokość opadów końca ważności ostrzeżenia do 20 mm. Prognozowana łączna suma opadów miejscami do 70 mm.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 40 mm do 60 mm.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 40 mm.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do około 90 km/h. Miejscami grad.

Wścieklizna u zwierząt wolno żyjących - zasady bezpieczeństwa

 • Plakat: Wścieklizna u zwierząt wolno żyjących - zasady bezpieczeństwa
 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Ostrzeżenie - intensywne opady deszczu

Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadu od 30 mm do 60 mm, lokalnie 80 mm.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Miejscami prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 25 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem i upał

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć nawalne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad. Największa intensywność zjawisk będzie w nocy.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - silny wiatr i burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu od 30 mm do 60 mm, lokalnie kumulacja do 90 mm oraz porywy wiatru do 120 km/h. Miejscami grad.
 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • Uwaga wścieklizna jest nadal groźną chorobą

Wścieklizna jest nadal groźną chorobą - Informacja z PSSE

Wścieklizna to niebezpieczna choroba zwierząt, wywoływana przez wirusy z rodzaju Lyssavirus, z rodziny Rhabdoviridae. Do zakażenia dochodzi przez pokąsanie człowieka przez chore zwierzę bądź kontakt zwierzęcia z błonami śluzowymi, spojówkami lub uszkodzoną skórą człowieka.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć ulewne opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 20°C.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Akcja szczepienia doustnego lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć nawalne opady deszczu od 30 mm do 40 mm oraz porywy wiatru do 110 km/h. Miejscami grad.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 40 mm do 50 mm, lokalnie w przypadku kumulacji opadów do 60 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami grad.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami towarzyszyć będą ulewne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się dalsze występowanie upałów. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C, jedynie lokalnie spadki temperatury do 15°C.

 • element dekoracyjny

Ostrzeżenie - upał

Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 32°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C.

Uwaga! wścieklizna u lisów!

Obszarem zagrożonym wścieklizną zostały objęte tereny powiatów: garwolińskiego, mińskiego i otwockiego oraz dzielnic: Wawer i Wesoła M. St. Warszawy.

 • Komunikat w sprawie przełączenia numeru alarmowego 998

Obsługę połączeń alarmowych 998 przejmuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu

Proces przełączania numeru alarmowego straży pożarnej 998 w powiecie radomskim zaplanowany został na 21 maja 2021 r. W wyniku przełączenia numeru alarmowego, mieszkańcy  powiatu radomskiego wybierając  numer 998 zarówno z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego połączą się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu.

 • Ostrzeżenie - burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h, lokalnie 90 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie - burze z gradem

Ostrzeżenie - burze

Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć opady deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywy wiatru do 80 km/h. Lokalnie niewielki grad.

 • Ostrzeżenie - przymrozki

Ostrzeżenie - przymrozki

Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -4°C, przy gruncie lokalnie do około -6°C; w nocy z wtorku na środę spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie lokalnie do około -4°C. Temperatura maksymalna w dzień od 7°C do 10°C.

 • Komunikat w sprawie przełączenia numeru alarmowego 998

Obsługę połączeń alarmowych 998 przejmuje Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu

Proces przełączania numeru alarmowego straży pożarnej 998 w powiecie radomskim zaplanowany został na 21 maja 2021 r. W wyniku przełączenia numeru alarmowego, mieszkańcy  powiatu radomskiego wybierając  numer 998 zarówno z telefonu stacjonarnego jak i komórkowego połączą się z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Radomiu.

 • Ostrzeżenie - przymrozki

Ostrzeżenie - przymrozki

Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -3°C, przy gruncie lokalnie do około -5°C. Temperatura maksymalna w dzień od 7°C do 10°C.

Powiadomienie

o ryzyku wystąpienia przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -7°C, temperatura minimalna gruntu około -9°C.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

 • silny mróz

Ostrzeżenie - silny mróz

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -16°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.

 • silny mróz

Ostrzeżenie - silny mróz

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -18°C miejscami na północy do -14°C na południu. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -12°C na północnym-wschodzie regionu do -6°C na południu, temperatura minimalna gruntu odpowiednio od -13°C do -10°C. Temperatury ujemne będą się również utrzymywały w ciągu dnia.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu lub mżawki powodujących gołoledź.

 • Ostrzeżenie - oblodzenie

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -3°C.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - opady marznące

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź. Strefa opadów przemieszczać się będzie z zachodu na wschód regionu.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -5°C do -3°C, temperatura minimalna gruntu od -6°C do -4°C.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około od -3°C do -1°C, temperatura minimalna gruntu od -4°C do -2°C.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - oblodzenie

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna gruntu około -4°C.

Zarządzenie Nr 92/2020 Wójta Gminy Wolanów

z dnia 14 grudnia 2020r. w sprawie wprowadzenia Regulaminu funkcjonowania, obsługi i eksploatacji monitoringu wizyjnego w miejscach publicznych na terenie gminy Wolanów oraz w Urzędzie Gminy Wolanów.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić do 100 m.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami do 100 m.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - gołoledź

Prognozuje się wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu i deszczu ze śniegiem, lokalnie mżawki, powodujących gołoledź. Strefa opadów stopniowo przemieszczać się będzie z południa na północ.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - gołoledź

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

 • Ostrzeżenie - gołoledź

Ostrzeżenie - gołoledź

Prognozuje się miejscami wystąpienie słabych opadów marznącego deszczu oraz mżawki powodujących gołoledź.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami do 100 m.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami do 100 m.

 • Ostrzeżenie - gęsta mgła

Ostrzeżenie - gęsta mgła

Prognozuje się gęste mgły w zasięgu których widzialność może wynosić miejscami do 100 m.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - Intensywne opady deszczu

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami do 35 mm.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

Powiadomienie

o ryzyku wystąpienia przekroczenia  poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

 • Plakat: Zaproś kominiarza

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu ogrzewczego 2020/2021

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 20 mm, lokalnie 25 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 15 mm, lokalnie do 20 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, punktowo do 110 km/h. Istnieje 30% prawdopodobieństwo wystąpienia incydentalnych porywów do 120 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Zmiana ostrzeżenia meteorologicznego Nr 73: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 30 mm do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Obserwuje się i prognozuje dalsze występowanie burz deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie meteorologiczne - upał

 • Upał

Prognozuje sie upały. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

 • burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad. Najbardziej intensywne zjawiska burzowe prognozowane są na południu, w centrum i na wschodzoie regionu.

Ostrzeżenie - burze z gradem

 • Ostrzeżenie burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami  deszczu do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

 • Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem.

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mmm do 20 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • burza

Ostrzeżenie - burze z gradem

Obserwuje i prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

 • burza

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 30 mm, punktowo do 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • burza

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 50 mm do 60 mm oraz porywami wiatru do 120 km/h. Miejscami grad. Niewykluczona trąba powietrzna.

 • burza

Ostrzeżenie - Silny deszcz z burzami

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu silnym i ulewnym, a w czasie burz także nawalnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. W czasie burz, które wystąpią głównie w ciągu dnia, porywy wiatru do 100 km/h oraz grad.

 • burza

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Miejscami grad.

 • burza

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Miejscami grad.

Głosujmy bezpiecznie

 • Głosujmy bezpiecznie
 • burza

Silny deszcz z burzami

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym okresami silnym. Prognozowana wysokość opadów za okres ważności Ostrzeżenia - miejscami od 30 mm do 40 mm. W trakcie opadów deszczu będą występować burze z porywami wiatru do 65 km/h.

Ostrzeżenie - burze z gradem

Burze aktualnie występują na granicy województw mazowieckiego i lubelskiego i przemieszczać się będą w kierunku południowym. Na stacji w Jarczewie zanotowano opad w wysokości 11,3 mm, ale lokalnie natężenie opadów może osiągać około 30 mm /h.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem.

 • burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

 • IMGW PIB logo

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80km/h. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

 • burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

 • Zdjęcie nieba nocą podczas burzy, widoczne liczne błyskawice

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do

40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h. Miejscami możliwy grad.

 • burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami do 20 mm, lokalnie do 30 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Możliwy grad.

 • przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki.

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do 2°C, a przy gruncie do -2°C.

 • przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki.

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do 0°C, a przy gruncie od -3°C do -1°C. Najniższe temperatury wystąpią nad ranem. Temperatura maksymalna od 14°C do 15°C.

 • przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki.

Prognozuje się lokalnie spadek temperatury do 1°C, a przy gruncie do -2°C.

 • przymrozki

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki.

Prognozuje się spadek temperatury do 0°C, a przy gruncie do -3°C.

 • Uwaga - burze z gradem

Ostrzeżenie - burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwy grad.

 • IMGW logo

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki.

Prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -4°C

 • przymrozki

Uwaga na przymrozki

Prognozuje się spadek temperatury do -3°C lokalnie na północy oraz do -1°C, 0°C na pozostałym obszarze. Na północy możliwy spadek temperatury przy gruncie do -7°C.

 • plakat pożary traw

UWAGA MIESZKAŃCY!

 • Uwaga na przymrozki

Uwaga na przymrozki

Prognozuje się spadek temperatury. Temperatura minimalna od – 5°C do – 2°C, a przy gruncie do – 6°C. Temperatura maksymalna od 3°C do 5°C.

 • silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h z zachodu.

 • Ostrzeżenie silny wiatr

Ostrzeżenie - silny wiatr

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h z południowego zachodu i zachodu

Ostrzeżenie - silny wiatr

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z kierunków zachodnich.

Ostrzeżenie - silny wiatr

Obserwuje się i w dalszym ciągu przewiduje wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 80 km/h z zachodu

Ostrzeżenie - silny wiatr

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h z południa i południowego zachodu.

Ostrzeżenie - gołoledź

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu. Temperatura minimalna od -2°C do 0°C, temperatura minimalna gruntu od -3°C do -1°C.

UWAGA! PTASIA GRYPA

 • PTASIA GRYPA - plakat

następna strona »

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.