Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • ASF plakat

Komunikat Inspekcji Weterynaryjnej

  • uwaga asf

Komunikat

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje o wystąpieniu afrykańskiego pomoru świń u dzika na terenie powiatu radomskiego

  • susza

Informacja

Wójt Gminy Wolanów informuje o możliwości składania wniosków o oszacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej powstałych na skutek suszy.

Zwrot podatku akcyzowego w 2019 roku

Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej za II okres w 2019r.

  • Co warto wiedzieć o ASF

Co warto wiedzieć o ASF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Radomiu w związku z sytuacją epizootyczną dotyczącą afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie kraju związaną z pojawieniem się nowych ognisk tej choroby u świń oraz przypadków u dzików, przekazuje informacje dotyczące objawów mogących wskazywać na wystąpienie ASF, zasad, które należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń oraz zasad postępowania w przypadku znalezienia zwłok padłego dzika.

Informacja

W związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego – huraganu w dniu 21 maja 2019 r. prowadzony jest nabór wniosków o oszacowanie strat poniesionych przez rolników.

Składanie wniosków o dopłaty przedłużone do końca maja

Minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski podjął decyzję o przedłużeniu o dwa tygodnie terminu składania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich, płatności obszarowych z PROW 2014-2020 oraz płatności obszarowych (zalesieniowych) z PROW 2007-2013 za rok 2019.
Decyzja ta oznacza, że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyjmowała wnioski do 31 maja 2019 r.

Informacja

W związku z wystąpieniem w dniu 8 maja 2019 r. na terenie województwa mazowieckiego przymrozków informuję, że poszkodowani rolnicy mogą składać wnioski o szacowanie szkód powstałych w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej.

  • Przypomnienie o konieczności rejestracji

Przypomnienie o konieczności rejestracji

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Radomiu, w związku ze zbliżającym się sezonem produkcji i zbioru owoców i warzyw w Polsce, przypomina producentom pierwotnym jak również skupom owoców i warzyw oraz producentom mrożonych owoców i warzyw, o konieczności rejestracji u właściwych Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych gospodarstw rolnych działających na rynku spożywczym prowadzących produkcję pierwotną i/lub prowadzących dostawy bezpośrednie płodów rolnych.

Zaproszenie

dla właścicieli gospodarstw rolnych do udziału w XVII Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.