Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

 • gminny portal mapowy
 • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

 • Wolanianki

Wolanianki

Zespół Ludowy Pieśni i Tańca  „Wolanianki” istnieje od 2009 roku. Założycielem zespołu jest pani Barbara Waśkiewicz. „Wolanianki” obecnie liczą ponad 40 członków, są to dzieci i młodzież w wieku od 6 do 17 lat z terenu gminy Wolanów i nie tylko.

Obecnie opiekunkami zespołu są panie Barbara Waśkiewicz i Ewa Kijas. Zespół rozrasta się i cieszy dużym uznaniem w Gminie Wolanów, jak również poza nią.  

„Wolanianki” w swym repertuarze zespół oprócz melodii regionalnych, ludowych i patriotycznych mają utwory własne. Dzięki wsparciu Gminy Wolanów, Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie, rodziców i sponsorów,  ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu w pracę z dziećmi i młodzieżą opiekunek, zespół „Wolanianki”  biorą udział w licznych regionalnych imprezach, festiwalach i festynach. Zespół odnosi sukcesy w kraju i za granicą .

Wśród osiągnięć Zespołu „Wolanianki” wymienić można:

·         wyróżnienie w Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Ludowych w Poznaniu za reprezentowanie folkloru ziemi radomskiej i promocji tego regionu

·         I miejsce w Regionalnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Przytyku

·         wyróżnienie w Przeglądach Zespołów Ludowych w Przysusze i Pionkach

·         Medal Pamiątkowy PRO MASOVIA za wybitne zasługi oraz całokształt działalności na rzecz województwa mazowieckiego

·          I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek im. ks. K. Szwarlika w Będzinie oraz nagroda specjalna za najpiękniej zaśpiewaną staropolską kolędę „Graj dudka, graj”

·         Grand Prix za najlepsze wykonanie kolędy staropolskiej „ Kiej łowiecek” na XVII Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Staropolskie Kolędowanie" Radom 2018.

Zespół  posiada w swym dorobku artystycznym nagrane utwory własne, jak również cowery znanych przebojów. Nagrał m.in. teledyski: Pościłabym w piątki, Gloria, Drewniany Mosteczek, „Oj tak, oj tak”, „Hajze konisu”  „Pikne nasze góry Piękne nasze pola”, „Wolanianki my są” „Kiedyś byłam różą”, „Od serca do ucha”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Pokochała Bogdana”.

Zespół „Wolanianki” nie tylko śpiewa i tańczy , ale kieruje się hasłem „Wolanianki pomagają, pomagaj i ty!”. „Wolanianki” udzielają wsparcia dla niepełnosprawnych mieszkańców naszej gminy i nie tylko. Dzięki zaangażowaniu opiekunek i rodziców powstają przepiękne lalki „Wolanianeczki”, z których dochód przeznaczany jest na cele charytatywne.

Od kilku lat zespół corocznie wyjeżdża na warsztay wokalno-choreograficzne w piękne malownicze Tatry, gdzie spotyka się z kulturą góralską, podziwia piękno krajobrazu. 

Dla Zespołu „ Wolanianki” najważniejsze jest eksponowanie tego, co najlepsze w ludowości – piękno polskiej wsi, obyczajów, tradycji i kultury, o którą trzeba dbać i ją kultywować. Członkowie zespołu, uczestnicząc w życiu codziennym lokalnej społeczności umacniają poczucie tożsamości regionalnej mieszkańców, podtrzymują zwyczaje i obrzędy ludowe poprzez udział w strojach ludowych w uroczystościach kościelnych i  patriotycznych.

Bieżące informacje na temat działalności zespołu znaleźć można na stronie: https://www.facebook.com/wolanianki.

Teledyski i filmy zespołu Wolanianki: https://www.youtube.com/channel/UCV2R-iKvWZdqCr73FZ6PPkA/videos?sort=dd&flow=grid&view=0

 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki
 • Wolanianki

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.