Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina
  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów

Treść strony

Dodatkowe trasy komunikacji zbiorowej od 1 marca

Wójt Gminy Wolanów informuje, że w celu zwiększenia dostępności Mieszkańców Gminy do transportu zbiorowego od dnia 1 marca 2024 roku tj. od najbliższego piątku zostaną uruchomione nowe trasy komunikacji zbiorowej:

  1. Wolanów – Podlesie – Wolanów przez Miejscowości Wolanów, Franciszków, Podlesie, Młodocin Większy, Waliny, Garno
  2. Sławno – Wolanów – Sławno przez miejscowości Sławno, Wola Wacławowska, Wacławów, Chruścice, Kowala Duszocina, Wolanów
  3. Wolanów – Rogowa – Wolanów przez miejscowości Strzałków, Wawrzyszów (Dzika Niwa), Wawrzyszów (Wygon), Kolonia Wawrzyszów, Kolonia Wawrzyszów (Laskowa Wola), Rogowa, Mniszek, Wawrzyszów

Na powyższych trasach realizowane będą trzy kursy dziennie w dni powszednie od poniedziałku do piątku, według załączonych rozkładów. 

Na wszystkich trasach do miejscowości Wolanów obowiązuje cena biletu w wysokości 5,00 zł natomiast podróżujący do miasta Radom dopłacają do tej ceny 1,00zł. Posiadacze biletów miesięcznych nie dopłacają do biletów miesięcznych i korzystają z nich zarówno na trasach na terenie gminy, jak i na trasie do Radomia. Zgodnie z uchwałą Rady Gminy Wolanów nr LXVI/489/2024 z dnia 12 lutego 2024 r. osoby powyżej 70 roku życia oraz osoby niepełnosprawne wraz z opiekunem mogą korzystać z tego transportu nieodpłatnie. Dokumentem uprawniającym do korzystania z bezpłatnych przejazdów jest w przypadku osób, które ukończyły 70 rok życia dokument tożsamości, zaś osoby niepełnosprawnej z opiekunem stosowna legitymacja osoby niepełnosprawnej lub orzeczenie wraz z dokumentem poświadczającym tożsamość osoby uprawnionej.

Bez zmian realizowane są kursy na trasach:

  1. Mniszek – Radom – Mniszek przez miejscowości Mniszek, Wawrzyszów, Strzałków, Wolanów, Kowalanka, Kacprowice, Sławno, Ślepowron (kursy niedzielne oraz wieczorny powrotny po godz. 22 z Radomia w dni powszednie od poniedziałku do piątku)
  2. Jarosławice – Wolanów – Jarosławice przez miejscowości Jarosławice, Bieniędzice, Zabłocie, Strzałków, Wolanów (trzy kursy w dni powszednie dofinansowane z budżetu Gminy Wolanów i Fundusz przewozów autobusowych, dwa kursy wykonywane komercyjnie) 

Wszystkie powyższe kursy są realizowane z dofinansowaniem z budżetu Gminy Wolanów oraz z dotacji pozyskanej z Funduszu rozwoju przewozów autobusowych, Wojewody Mazowieckiego, edycja 2024 (za wyjątkiem dwóch kursów komercyjnych do miejscowości Jarosławice).

Wykonawcą usługi jest wyłoniona w przetargu nieograniczonym firma Usługi Przewozowe Osób Janusz Walkiewicz Sławno 17, 26-625 Wolanów. 

Opracował: Insp. Mieczysław Pisarek

Komunikacja

Ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy na usługi transportu zbiorowego

Ogłoszenie o zamiarze zawarcia umowy na świadczenie usług w zakresie publicznego transportu zbiorowego

Rozkład jazdy w dni nauki szkolnej

Urząd Gminy Wolanów przypomina, że w dni nauki szkolnej Mieszkańcy Gminy Wolanów mogą korzystać z komunikacji dowożącej dzieci do szkół na terenie gminy, kupując bilet u Kierowcy autobusu. Autobusy kursują według załączonego rozkładu. Cena biletu wynosi 5,00zł

Niedzielny rozkład jazdy autobusu na trasie Mniszek-Radom-Mniszek

Informacja o kursach linii "W" w niedzielę

od 01 września 2023r. Gmina Wolanów dofinansowuje kursy linii „W” w niedzielę według załączonego zestawienia.

Informacja o zmianie cen biletów w komunikacji autobusowej

Informuję, że od dnia 25.10.2021r przewoźnik obsługujący linie regularne przewozu osób na terenie gminy Wolanów wprowadza zmiany cen biletów w komunikacji autobusowej

Ogłoszenie

Ogłoszenie w sprawie zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii "W"

Ogłoszenie

w sprawie zmiany w rozkładzie jazdy autobusów linii "W"

O G Ł O S Z E N I E

Wójt Gminy Wolanów Ewa Markowska-Bzducha informuje, że od dnia 18.03.2019r. w ramach publicznego transportu zbiorowego zostaje uruchomiony kurs autobusowy o godz. 22.15 na linii regularnej relacji Radom-Mniszek, przez: Ślepowron, Sławno, Kacprowice, Kowalankę, Wolanów, Strzałków, Wawrzyszów. Autobus będzie kursował tylko w dni robocze.

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.