Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

 • gminny portal mapowy
 • Projekt Cyfrowa Gmina

Nawigacja

Inne linki

Treść strony

 • tablica informacyjna

Eko jarmark Św. Doroty – ekologiczny piknik rodzinny pn. „Pamiętajmy o ogrodach”

Zadanie polegało na organizacji ekologicznego pikniku rodzinnego pod nazwą „Eko Jarmark Św. Doroty” realizowanego na podstawie zawartej umowy dotacji nr 1809/23/EE/D z dnia 24.05.2023 roku pomiędzy WFOŚiGW w Warszawie oraz Gminą Wolanów.

Impreza została zorganizowana w dniu 28.05.2023 r. na placu szkolnym znajdującym się przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Wolanowie.  Wydarzenie zostało przygotowane dwutorowo – część arystyczno-sceniczna oraz gry i animacje plenerowe o charakterze ekologicznym. W zorganizowanej części artystyczno-scenicznej z repertuarem o tematyce ekologicznej wystąpił m.in. zespól Fionka Dzieciom,  a na scenie rozstrzygnięto konkursy dla dzieci i młodzieży. W tym m.in. na piosenkę ekologiczną, konkursy wiedzy ekologicznej, najładniejszy strój ekologiczny itp. Na uczestników  konkursów czekały atrakcyjne nagrody.

Ponadto podczas pikniku odbył się koncert piosenki ekologicznej wraz z przebraniami i choreografią zaprezentowany przez dzieci i młodzież z każdej placówki oświatowej z terenu Gminy Wolanów. W ramach zadania rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny o tematyce ekologicznej, z prac została wykonana wystawa, którą można było obejrzeć podczas Jarmarku. Zorganizowano również zbiórkę elektrośmieci, za które mieszkańcy otrzymali sadzonki roślin. Uczestnikom wydarzenia zapewniono zdrowy poczęstunek przygotowany przez lokalne koło Gospodyń Wiejskich. Podczas wydarzenia nie zabrakło stoisk lokalnych instytucji: OSP, WFOŚiGW, ARiMR, MODR, KRUS, Lasów Państwowych oraz Punktu konsultacyjnego Czyste Powietrze. Swoje stoiska przygotowały licznie Koła Gospodyń Wiejskich, lokalni producenci rolni  czy Koło Łowieckie.

 • Logo zadania pn. „Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Wolanów” dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony...

MODERNIZACJA OŚWIETLENIA NA TERENIE GMINY WOLANÓW

Gmina Wolanów 24.05.2023 r. podpisała umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie realizacji zadania pod nazwą: „ Modernizacja oświetlenia na terenie Gminy Wolanów”.
W ramach przedmiotowego zadania Gmina Wolanów dokonana demontażu istniejących lamp sodowych oraz montażu nowych opraw typu LED.

 • Ścieżka edukacyjna z dotacją z WFOŚIGW

Ścieżka edukacyjna w Wolanowie z dotacją z WFOŚIGW w Warszawie

„Utworzenie ścieżki edukacyjnej  w miejscowości Wolanów”  to zadanie,  na które Gmina Wolanów pozyskała dofinasowanie z Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie w  ramach naboru do  programu z zakresu edukacji ekologicznej w 2023 roku.

 • Tablica informacyjna zadania

MODERNIZACJA OŚWIETLENIA ULICZNEGO PRZY DRODZE KRAJOWEJ NR 12 NA TERENIE GMINY WOLANÓW

Gmina Wolanów 05.12.2022 r. podpisała umowę dotacji z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie na dofinansowanie realizacji zadania pod nazwą: „ Modernizacja oświetlenia ulicznego przy drodze krajowej nr 12 na terenie Gminy Wolanów”.

W ramach przedmiotowego zadania dokonano demontażu istniejących lamp sodowych wraz z wysięgnikami oraz montażu nowych 114 opraw.

Na modernizowanych odcinkach oświetlenia zamontowano 74 oprawy oświetleniowe typu LED wraz z wymianą wysięgnika, 40 opraw oświetleniowych bez wymiany wysięgnika wraz z niezbędnym osprzętem na istniejących słupach nN.

Zadanie zostało zrealizowane na terenie gminy Wolanów wzdłuż drogi krajowej nr 12, w pięciu miejscowościach położonych przy drodze krajowej: Wolanów, Ślepowron, Sławno, Strzałków oraz na odcinku Wolanów - Kolonia Wolanów.

Montaż nowoczesnych technologii LED, przyjaznych środowisku wpłynie na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i emisji zanieczyszczeń. Realizacja niniejszego zadania będzie miała duży wymiar społeczny, ponieważ poprzez poprawę widoczności nastąpi poprawa bezpieczeństwa na drodze krajowej z której korzystają nie tylko mieszkańcy naszej gminy.

Zadanie wykonała firma MK-ENERGY REALIZACJA INWESTYCJI z siedzibą w Ludwinów 79, 26-624 Kowala Stępocina. Zadanie zostało wykonane w planowanym terminie oraz zakresie, zgodnie z zawartą umową.

Wartość zrealizowanego zadania: 263 544,40 zł

W tym:

 • dotacja z WFOŚiGW w Warszawie w wysokości 99.988,74 zł
 • dotację celową z budżetu Województwa Mazowieckiego w wysokości 100.000,00 zł.
 • środki własne Gminy Wolanów: 63.555,66 zł

Zadanie pn. „ Modernizacja oświetlenia ulicznego przy drodze krajowej nr 12 na terenie Gminy Wolanów” dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji w kwocie 99.988,74 zł

 • prace montażowe i demontażowe
 • efekt oświetlenia LED

Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku OSP w Strzałkowie

 • Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na budynku OSP w Strzałkowie

następna strona »

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.