Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Wyniki otwartego konkursu ofert

na realizację zadania publicznego w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2019 roku

Ogłoszenie o otwartym konkursie ofert

w formie wsparcia na realizację zadania publicznego Gminy Wolanów w 2019 r. w zakresie: KULTURY, SZTUKI, OCHRONY DÓBR KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO - Upowszechnianie i rozwój kultury ludowej w Gminie Wolanów

  • Nasze finezyjne przepisy

Nasze finezyjne przepisy

Stowarzyszenie Uniwersytet Trzeciego Wieku w Wolanowie prezentuje publikację pn. "Nasze finezyjne przepisy" wykonaną w ramach projekt pn. „Pasja tworzenia i promowania smaków na uniwersytecie”

  • gotowanie potraw przygotowanych na warsztatch

Warsztaty gastronomiczne

W szkole w Bieniędzicach odbyły się spotkania dzieci i dorosłych dotyczące warsztatów gastronomicznych w ramach projektu „Bidno porka – podtrzymywanie tradycji gotowania potraw znanych z dziada, pradziada” przeprowadzone przez p. Elżbietę Bień z firmy Camelot, pod okiem której dzieci przyglądały się przygotowaniom dawnych potraw, w tym porki zwanej „bidną porką”, która niegdyś gościła w domach ich dziadków, pradziadków.

  • Piknik

Plenerowy piknik

Plenerowy piknik był okazją do spotkania z rodzinami i przyjaciółmi uczestników projektu. W październikowe południe uczestnicy imprezy mieli okazję uczestniczyć w różnego rodzaju zabawach, nie zabrakło również atrakcji muzycznej podczas pikniku.

  • przygotowane dekoracje stołowe przez dzieci

Warsztaty dekorowania stołu

To kolejne spotkanie dotyczące zdobienia i przybierania stołu, tym razem wykonywane były kwiaty z bibuły oraz świeczniki. Uczestnicy pod okiem instruktorek z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie wykonywali kolorowe ozdoby, które efektownie ozdobiły stół.

  • Zespół śpiewaczy

Biesiada staropolska w Bieniędzicach

W ramach projektu „Bidno porka – podtrzymywanie tradycji gotowania potraw znanych z dziada, pradziada” zorganizowano spotkanie integracyjne nad stawem, którego celem było gotowanie i degustacja potraw regionalnych.

  • pyzy bieniedzickie

Bidno porka – podtrzymywanie tradycji gotowania potraw znanych z dziada, pradziada

Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturalnych „Na Ludową Nutę” z Bieniędzic podczas wydarzeń kulturalnych  „Tyndy-Ryndy” i Dożynek Powiatowo-Gminnych zorganizowanych w Gminie Wolanów przygotowało pokazy plenerowe swoich lokalnych potraw, tj. bidno porkę, pyzy, smalec ze skwarkami, pierogi, które można było degustować.

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.