Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • „KAWIARENKA WSPOMNIEŃ”

„KAWIARENKA WSPOMNIEŃ”

              Pod takim tytułem w niedzielę 13 października br. w kościele świętej Doroty w Wolanowie uczniowie z Koła Biblijnego działającego w ZSO w Wolanowie  przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji XIII Dnia Papieskiego.  Po Mszy świętej o godzinie 9.00 uczniowie przybliżyli zebranym postać błogosławionego Jana Pawła II. W przedstawieniu wzięło udział 47 uczniów. Zaprezentowali oni fragmenty poezji i wypowiedzi papieża przeplatając je śpiewem i prezentacjami multimedialnymi.

            Do wspomnień uczniów o Janie Pawle II włączył się również zaproszony na tę uroczystość Wójt Gminy Wolanów pan Krzysztof Murawski, który podzielił się swoimi przeżyciami z wizyty u papieża w Watykanie. Wójt dziękując za obchody Dnia Papieskiego, przypomniał, że od 1999 roku Jan Paweł II jest honorowym obywatelem naszej Gminy.

            Słowa podziękowań dla dzieci i zgromadzonych wiernych wypowiedział także proboszcz parafii ks. Tadeusz Kszczot, który podkreślił wielkie znaczenie pontyfikatu Jana Pawła II. Uroczystości  tej towarzyszyły zaduma, refleksja, a nawet łzy wzruszenia. Za przybycie i spędzenie z nami tych chwil dziękuję zaproszonym gościom, księżom naszej parafii, licznie zgromadzonym parafianom.  

            Niech słowa: „Wy jesteście przyszłością świata! Wy jesteście nadzieją Kościoła! Wy jesteście moją nadzieją!”, towarzyszą nam w przygotowaniach do kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II.


Przygotowała:

Elżbieta  Kazała–Maziarz
Opiekun Koła Biblijnego

  • „KAWIARENKA WSPOMNIEŃ”
  • „KAWIARENKA WSPOMNIEŃ”
  • „KAWIARENKA WSPOMNIEŃ”

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.