Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

 • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
 • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

 • powitanie przez p. dyrektor

Festyn Rodzinny SPP Wolanów

W dniu 8 czerwca 2018r w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Wolanowie o godz. 13:00 odbył się I Festyn Rodzinny. Pani Dyrektor powitała wszystkich uczestników i podziękowała za trud wytężonej pracy. Kierując się również słowami Mazowieckiego Kuratora Oświaty śmiało można powiedzieć, iż niejedna gmina, a nawet miasto zazdrościć nam mogą tak wspaniałych warunków lokalowych i pomocy dydaktycznych zapewniających możliwość rozwijania potencjału intelektualnego i twórczego dzieci. Następnie dzieci z grupy starszaków przedstawiły występ artystyczny opowiadający o zbliżających się wakacjach. Festyn był jednocześnie oficjalnym zakończeniem roku 2017/2018. Organizacja festynu wymaga  ogromnego nakładu pracy ze strony zarówno pracowników placówki jak i rodziców. Już od początku roku rodzice i personel placówki z zapałem poszukiwali środków na loterię, pomysłów, osób, które mogłyby uświetnić to wielkie wydarzenie w naszym przedszkolu. Chęci i pomysłów nie brakowało. Przystąpiono do organizacji, aby jak najszybciej zarezerwować różne atrakcje dla podopiecznych z przedszkola, ich rodzin, znajomych i gości. Warto wspomnieć, że część rodziców wyróżniała się szczególnym zaangażowaniem.  Uczestniczyła systematycznie w rozmowach z personelem przedszkola, dotyczących organizacji festynu, poświęcając swój drogocenny czas. W dniu festynu  od rana do placówki podążali rodzice z dziećmi niosąc własnoręczne wypieki i produkty niezbędne do grilla oraz konkursów. Różne stoiska wyrastały na placu przedszkola  jak grzyby po deszczu. Każdy mógł skosztować domowych ciast, była kawiarenka z kawą i herbatą oraz dla ochłody  przepyszne lody. Można było także posilić się kiełbaską z grilla. Oprócz tego każdy mógł skosztować  swojskiego chleba ze smalcem i kiszonym ogórkiem.
Dużą atrakcją cieszyły się kąciki: fryzjerski, medyczny czy malowania buziek. Odwiedzili nas strażacy oraz policjanci. Atrakcji było co nie miara w szczególności dmuchanych placów zabaw dla najmłodszych (6). Uroczystość uświetnili również zacni goście: Wójt Gminy Wolanów Adam Gibała, Sekretarz Gminy Marianna Biesiadecka, Dyrektor Radomskiego WORD Dariusz Piątek oraz inni przyjaciele i sponsorzy naszego przedszkola.
Każdy uczestnik festynu  znalazł coś ciekawego dla siebie i miło spędził czas z rodziną na świeżym powietrzu. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy ofiarowali nam swój czas, pomysły, środki, aby uświetnić wspólne przedsięwzięcie. Niech wyrazy wdzięczności przyjmą wszyscy przyjaciele naszej placówki. Dzięki Wam nasz I Festyn Rodzinny był niepowtarzalny.
Zapraszamy za rok!!!

 • największa atrakcja dla najmłodszych
 • podziękownia od Rady Rodziców
 • pokaz prowadzony przez WORD
 • pożegnanie przedszkola
 • wóz policyjny cieszył się dużym zainteresowaniem
 • wspaniała zabawa na zjeżdżalaniach
 • występ najstarszej grupy

Powrót

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020


fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania

poniedziałek-piątek
godz. 7:30-15:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.