Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • logo_msit-plus-osa

OTWARTA STREFA AKTYWNOŚCI W WAWRZYSZOWIE

W  marcu 2019 roku Gmina Wolanów złożyła wniosek o dofinansowanie budowy infrastruktury sportowo –rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym w ramach naborów ,, OSA - 2019”.  Otwarte Strefy Aktywności  to ogólnodostępne plenerowe miejsca sportu, rekreacji i odpoczynku dla całych rodzin. W ich skład wchodzą: urządzenia siłowni zewnętrznej, sprawnościowy plac zabaw dla dzieci, strefa relaksu i gier, zagospodarowanie zieleni. Mają one sprzyjać integracji społecznej i są skierowane do różnych grup wiekowych.  Gmina Wolanów złożyła wniosek na utworzenie takiego miejsca w miejscowości Wawrzyszów, przy budynku starej szkoły podstawowej.   W dniu 22 maja br. na stronie Ministerstwa Sportu i Turystyki została opublikowana lista wniosków, które spełniły kryteria i wymogi formalno-prawne oraz zostały zaopiniowane pozytywnie do dofinansowania. Na liście rankingowej znalazł się również wniosek Gminy Wolanów.
W dniu 8 października została oddana do użytkowania nowo powstała Otwarta Strefa Aktywności. Wartość inwestycji wyniosła 114.702,85 złote, natomiast wysokość otrzymanego dofinansowania  to kwota 49.600,00 złotych z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przyznanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Gmina do tej pory nie korzystała z Programu rozwoju małej architektury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. W ramach otrzymanego dofinansowania powstała: siłownia plenerowa, strefa relaksu oraz sprawnościowy plac zabaw wraz z ogrodzeniem. Strefa Aktywności Fizycznej jest  miejscem otwartym, ogólnodostępnym i bezpłatnym,  będzie służyć mieszkańcom nie tylko Wawrzyszowa ale i okolicznych miejscowości. Inwestycja będzie służyć wypoczynkowi i rekreacji. Urządzenia zakupione w ramach zrealizowanej inwestycji są  bezpieczne, posiadają odpowiednie atesty oraz odporne na warunki atmosferyczne. Strefa stanie się miejscem rodzinnych spotkań, kreując właściwy sposób spędzania wolnego czasu.

  • nowe  urządzenia siłowni plenerowej
  • ogrodzony plac zabaw
  • tablica informującą o dofinansowaniu OSA
  • kolorowy plac zabaw

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.