Treść strony
II Przegląd Kapel Weselnych i Zespołów Ludowych
Konkurs recytatorski, turniej szachowy, rekonstrukcja ślubu Jana Kochanowskiego z Dorotą Podlodowską oraz rywalizacja kapel ludowych oraz zespołów weselnych - to wszystko dziać się będzie w Gminie Przytyk na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Impreza „Kochanowski: Przystanek- Wesele” zainaugurowana zostanie 30. kwietnia br. w Dworku w Zameczku, gdzie odbędzie się konkurs recytatorski, którego temat przewodni stanowić będzie twórczość „Wieszcza z Czarnolasu”.
Nazajutrz- pierwszego maja- na plebanii parafialnej w Przytyku, rozegrany zostanie- zorganizowany z inicjatywy ks. proboszcza Sławomira Fundowicza- turniej szachowy.
Trzeciego maja natomiast odbędzie się- stanowiąca kulminacyjny element imprezy- rekonstrukcja ślubu Jana Kochanowskiego i Doroty Podlodowskiej, a także Przegląd Kapel Weselnych i Zespołów Ludowych.
- Karta zgłoszeniowa (PDF) 62.05kB







