Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Inne linki

Treść strony

Inwentaryzacja źródeł ciepła w Gminie Wolanów

Szanowni Mieszkańcy,

Informujemy o rozpoczęciu na terenie Gminy Wolanów inwentaryzacji źródeł ciepła we wszystkich budynkach zlokalizowanych w granicach administracyjnych gminy.

W celu rzetelnego i właściwego zgromadzenia informacji dotyczących źródeł ciepła od 1 grudnia ruszą w teren upoważnieni ankieterzy, którzy wraz z Państwa pomocą zbiorą potrzebne informacje. Natomiast już od 1 listopada br. można wypełnić ankietę online.

Przypominamy, iż konieczność przeprowadzenia inwentaryzacji źródeł ciepła w budynkach wynika z wdrażania uchwalonych przez władze województwa mazowieckiego przepisów mających przyczynić się do poprawy jakości powietrza. Gmina chcąc w przyszłości pozyskiwać pomoc dla mieszkańców, w dostosowaniu źródeł ciepła do wymogów przepisów w tym tzw. "uchwały antysmogowej" i "Programu ochrony powietrza dla województwa mazowieckiego", zobowiązana jest do zebrania wymaganych danych. Pozyskane informacje pomogą oszacować wielkość emisji zanieczyszczeń do powietrza oraz ocenić potrzeby i możliwości związane z wymianą źródeł ciepła, termomodernizacją budynków i montażem odnawialnych źródeł energii.

Przekazane przez Państwa informacje będą niezwykle użyteczne i zostaną wykorzystane wyłącznie do utworzenia bazy istniejących źródeł ciepła na terenie gminy Wolanów oraz umożliwią stworzenie form wsparcia mieszkańców w zakresie pomocy doradczej oraz finansowej.

Poniżej przedstawiamy stosowny komunikator wraz z linkiem do wypełnienia ankiety online firmy Inspect Justyna Kowalska, która przeprowadzi inwentaryzację źródeł ciepła na terenie Gminy Wolanów.

 

Inwentaryzacja źródeł ciepła na terenie Gminy Wolanów -  zrealizowano przy pomocy środków z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Ochrony Powietrza MAZOWSZE 2020”

Powrót

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.