Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • karta bibliteczna

Zapraszamy po odbiór kart bibliotecznych

W związku z komputeryzacją Gminnej Biblioteki Publicznej w Wolanowie zapraszamy czytelników po odbiór kart bibliotecznych.

Coraz większe zapotrzebowanie na szybkość usług bibliotecznych, dostępność do kompletnych źródeł informacji i nowoczesność form pracy to wymagania jakie stawia współczesny użytkownik bibliotek. Aby sprostać potrzebom Biblioteka w Wolanowie podjęła działania w kierunku komputeryzacji procesów bibliotecznych.  Automatyzacja biblioteki rozpoczęła się w naszej placówce na początku 2011 roku, w którym rozpoczęto tworzenie baz danych. Proces informatyzacji biblioteki był czasochłonny i pracochłonny, a prace nad katalogami trwały kilka lat. Następnie przez ok. rok kodowaliśmy księgozbiór i dopiero w tym roku została uruchomiona komputerowa wypożyczalnia. Od czerwca br. wszyscy czytelnicy posiadają swoje karty biblioteczne. Karty czytelnika z kodem kreskowym umożliwiają sprawną obsługę czytelników. Komputerowy katalog pozwala czytelnikom korzystającym z zasobów biblioteki sprawdzić, czy poszukiwana pozycja znajduje się w ewidencji biblioteki i czy jest to pozycja akurat dostępna. Katalog udostępniany jest dla wszystkich zainteresowanych, a użytkownicy mają możliwość przeglądania katalogu na miejscu w bibliotece oraz w domu, co pozwala na bardzo szybkie dotarcie do poszukiwanej literatury.

Księgozbiór wolanowskiej biblioteki liczy aktualnie ok. 30 000 woluminów. Książnica gromadzi wydawnictwa (piśmiennicze i niepiśmiennicze), pod kątem potrzeb jej użytkowników, obejmujące wszelkie dziedziny wiedzy.

Dzięki komputeryzacji Biblioteki znacznie usprawniły się codzienne, rutynowe prace biblioteczne, a biblioteczny warsztat informacyjny wzbogacił się o nowoczesne narzędzie służące szybkiemu i sprawnemu wyszukiwaniu informacji o zasobach.

W związku z powyższym zapraszamy wszystkich czytelników do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wolanowie po odbiór swoich kart bibliotecznych.

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.