Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • Spotkania z pasjami na półmetku

Spotkania z pasjami na półmetku w bibliotekach…

Odbyło się już sześć z dwunastu wideokonferencji online w ramach projektu Fundacji Orange „Spotkania z pasjami”. Co tydzień w czwartki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie, tak jak w bibliotekach w całej Polsce, zbierają się seniorzy, by uczestniczyć w spotkaniach online z ciekawymi ludźmi, którzy opowiadają o swoich pasjach. W ich trakcie mogą też zadawać pytania za pomocą czatu.

  • Spotkania z pasjami na półmetku

Projekt Fundacji Orange realizowany jest w ramach grantu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Ma on na celu wykorzystanie nowych technologii i internetu do aktywizacji społecznej osób starszych. Do tej pory odbyło się już sześć interaktywnych spotkań. Bohaterami pierwszego byli kucharze Agnieszka i Marcin Kręgliccy, którzy dzielili się swoją pasją, jaką jest gotowanie. Podczas drugiej wideokonferencji aktorka Krystyna Janda mówiła m.in. o swojej teatralnej pasji i o motywowaniu do działania. Przekonywała słuchaczy, że nigdy nie jest za późno na podejmowanie nowych działań. Tydzień później aktorka Teresa Lipowska zarażała seniorów optymizmem i radością życia. Podczas czwartego spotkania uczestnicy programu mogli poznać Latające Babcie i Dziadka z Łodzi - seniorów w wieku 55+, którzy na emeryturze realizują swoje pasje literackie, plastyczne i muzyczne, a następnie wykorzystują je na rzecz dzieci. Zachęcali oni do wychodzenia z domu
i większej aktywności. Kolejnymi bohaterkami były DJ Wika, czyli 73-letnia didżejka Wirginia Szmyt, której pasją jest muzyka i taniec oraz Mariola Zimnicka z Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku w Warszawie, która zachęcała do tańca, bo taniec pozwala się zrelaksować, wyżyć i jest lekarstwem na codzienne problemy.

  • Spotkania z pasjami na półmetku
  • Spotkania z pasjami na półmetku

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.