Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • Spotkanie z A. Litwinek

Spotkanie z pisarką Anną Litwinek

9 października 2018 roku gościem Gminnej Biblioteki Publicznej w Wolanowie była znana autorka książek dla dzieci, malarka, pasjonatka lotnictwa- pani Anna Litwinek.

W spotkaniu uczestniczyły Zuchy i Krasnale z Przedszkola w Wolanowie. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Pisarka rozpoczęła od prezentacji książeczek o Robaku Lolku, do stworzenia, których zainspirowała ją córka. Przygody te składają się z czterech tytułów: „Robak Lolek”, „Robak Lolek poznaje zwierzęta”, „Robak Lolek w podróży”, „Robak Lolek i przyjaciele”. Co ciekawe, każda z części przeznaczona jest dla innej grupy wiekowej (od+ 6 miesięcy, + 12 miesięcy, +24 miesiące, aż do +36 miesięcy), a przygody robaczka Lolka rozwijają się razem z dzieckiem. Przedszkolaki z zaciekawieniem oglądały książki przywiezione przez autorkę. Pani Ania opowiedziała również ciekawą historię powstania książki „O szczurku krokodylku” Marii Gorzechowskiej, do której robiła ilustrację i jednocześnie zajęła się jej wydaniem. Z wielkim zainteresowaniem dzieci słuchały pisarki, która przeczytała wybrany fragment książki. Potem wspólnie stworzyli własną ilustrację książkową. Na zakończenie uczestnicy podziękowali pisarce za spotkanie.Serdecznie zapraszamy do galerii zdjęć z tego spotkania.

  • Chłopcy oglądają kciążkę
  • Dziewczynka ogląda książkę
  • Tworzenie ilustracji

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020


fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania

poniedziałek-piątek
godz. 7:30-15:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.