Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • I etap konkursu- uczestnik czyta wybrany przez siebie...

Finał międzyszkolnego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania”

Kolejna edycja gminnego konkursu „Mistrz Pięknego Czytania" odbyła się w dniu 12 grudnia 2018 r. Międzyszkolny konkurs, jak co roku, był zorganizowany jest przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz bibliotekę szkolną przy PSP w Wolanowie.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klas VI-VIII wybranych poprzez eliminacje wewnątrz szkolne, ze wszystkich szkół z terenu Gminy Wolanów.
Celem konkursu było rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów, propagowanie idei pięknego czytania, doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, promocja czytelnictwa i literatury poprzez bliższe zapoznanie się z tekstem literackim, poprawna artykulacja i wymowa, wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci i młodzieży, popularyzowanie Bibliotek  oraz rozwijanie wyobraźni i wrażliwości.
Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym uczestnicy czytali wybrany przez siebie fragment książki i na tym etapie poziom czytania był bardzo wyrównany. Sytuacja zmieniła się w drugiej części konkursu, w której uczestnicy mieli za zadanie przeczytać  fragment z książek przygotowanych przez organizatorów. Uczniowie mieli na przygotowanie 4 minuty. Ten etap sprawdzał umiejętność czytania bez dłuższego przygotowania.  Warto dodać, że  fragmenty pochodziły z takich książek jak: Ania z Szumiących Topoli, Panna z mokra głową oraz Ten Obcy.
Po wysłuchaniu wszystkich uczestników komisja w składzie:
•    Przewodnicząca komisji- Pani Monika Dzik- dyrektor GCK w Wolanowie
•    Pani Teodora  Pietrzyk –  emerytowana nauczycielka języka polskiego
•    Pani Monika Musiałek- pracownik Urzędu Gminy w Wolanowie
przyznała tytuł Mistrza Pięknego Czytania Wiktorii Kwiatkowskiej oraz trzy wyróżnienia dla:  Pauliny Pączek, Dominiki Wójcik oraz  Kacpra Toporka
Na koniec organizatorzy podziękowali uczestnikom i opiekunom za udział w konkursie oraz złożyli gratulacje zwycięzcom. Szczególne podziękowania odebrali członkowie jury za pracę w komisji konkursowej. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

  • II etap konkursu- uczestnik czyta wylosowany fragment...
  • Otwarcie konkursu przez Panią Wójt

Powrót

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.