Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • Rozpoczęcie spotkania

Dzień Dziecka w bibliotece

Wojciech Krupa – autor scenariuszy i bajek dla dzieci, we wtorek 4 czerwca odwiedził wolanowską bibliotekę.

Pisarz zaprezentował fragmenty swoich utworów m.in.: „Kłopoty czarnego liska”, „Mąż Wąż”, „Słonik Nicponik”, ,,Pszczółka”, ,,Radomir - Legenda o powstaniu Radomia’’ zachęcając w ten sposób do ich przeczytania.
W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klas: IIb oraz IIIb z PSP w Wolanowie wraz z opiekunami. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, tym bardziej, że wywiązała się niezwykle żywa dyskusja z pisarzem. Padło mnóstwo pytań, na które Pan Wojciech udzielał wyczerpujących odpowiedzi. Na pytanie skąd czerpał pomysły do swojej twórczości odpowiedział, że inspiracją w głównej mierze, były bajki i książki czytane w dzieciństwie. Atmosfera spotkania była bardzo miła i wesoła. Mali goście z przyjemnością wsłuchiwali się w poezję Pana Wojciecha, który nie omieszkał na koniec ich pochwalić za aktywność, zdyscyplinowanie i rzeczowość w zadawanych pytaniach. Na zakończenie spotkania uczestnicy otrzymali zakładki do książek oraz coś słodkiego.
Pan Wojciech Krupa to ciekawa postać o wielu pasjach i zainteresowaniach. To już kolejne spotkanie autorskie zorganizowane w naszej bibliotece. Praktyka pokazuje, że spotkania z tak barwnymi postaciami stają się inspiracją dla pracy bibliotekarza oraz zachęcają  młodych czytelników do sięgnięcia po książkę.

  • Gimnastyka dla dzieci na podstawie wiersza
  • Zadawanie pytań autorowi

Powrót

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: 2l639fbui2

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.