Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

  • Zdjęcie pamiątkowe

ZŁOTE GODY

„Człowiek rodzi się, by kochać

I dzielić życie,

z kochaną osobą”

 

„ZŁOTE GODY”

    Każdy z nas marzy o miłości prawdziwej, takiej aż po grób. Niewielu jednak taka sztuka się udaje. Przeżyć miłość dozgonną, trwałą, mogą tylko prawdziwie bliscy sobie ludzie, którzy potrafią dzielić z drugą osobą pasję, pracę jak również trudy zwykłego codziennego życia. Jakże ważna jest ta bliskość w momentach próby, choroby, cierpienia, jak bezcenna jest troska o drugą kochaną osobą i wsparcie. Podziwiamy małżeństwa z długoletnim stażem, osoby które przeżywszy ze sobą szmat czasu ciągle patrzą na siebie z miłością, żyją w przyjaźni, mogąc patrzeć na swoje dzieci, wnuki, prawnuki.

   W dniu 18 stycznia 2019 roku w PSP w Wolanowie odbyła się piękna i wzruszająca uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie 15 parom z terenu gminy Wolanów.

   Jubilatów powitała i złożyła gratulacje i życzenia pani Wójt Ewa Markowska-Bzducha.  Głos zabrali również księża: ksiądz  Adam Kuc proboszcz z parafii Mniszek oraz ksiądz Mariusz Chamerski  wikariusz z parafii św. Doroty w Wolanowie. W słowach skierowanych do Jubilatów padły podziękowania za cały dorobek życia, za miłość, ofiarność, zrozumienie idei małżeństwa, za dobre wychowanie dzieci, za przykład życia i wiary.

   Uroczystego aktu dekoracji medalami nadanymi przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę dokonali: pan Krzysztof Murawski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu oraz pani Wójt Ewa Markowska – Bzducha w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Wolanów pana Jacka Murawskiego oraz pani kierownik USC Małgorzaty Golińskiej.

   W gronie dostojnych Jubilatów znalazły się pary małżeńskie z 50 – letnim stażem oraz dwa małżeństwa, które przeżyły ze sobą 60 lat.

   Po zakończeniu części oficjalnej odbyła się część artystyczna w wykonaniu dziecięcego Zespołu Ludowego „Wolanianki” oraz koncert życzeń przygotowany przez uczniów PSP w Wolanowie.  Tort oraz gromkie sto lat były uwieńczeniem uroczystości.  Nie zabrakło wspomnień, czułych spojrzeń Jubilatów, a niejednej parze zakręciła się łezka w oku.

  Serdecznie dziękujemy Parom za przyjęcie zaproszenia i wspólne świętowanie tego pięknego i szczególnego Jubileuszu.

Powrót

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.