Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Zaproszenie na Jarmark Ludowy w Bieniędzicach

Lokalna Grupa Działania „Razem dla Radomki” wspólnie z Wójtem Gminy Wolanów oraz Stowarzyszeniem „Razem dla Rozwoju” serdecznie zapraszają na Jarmark Ludowy, którego tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę - 18 maja 2014 r. na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bieniędzicach o godzinie 16.00.
Jarmark Ludowy – jest wydarzeniem, które ma na celu promocję folkloru i dziedzictwa kulturowego naszych małych ojczyzn. Ideą imprezy jest organizacja wydarzenia w małych miejscowościach położonych na obszarach wiejskich; aktywizacja mieszkańców, kół gospodyń wiejskich i organizacji pozarządowych do wspólnego inicjowania i kreowania wydarzeń kulturalnych.
18 maja zaprezentują się dziecięce zespoły ludowe z Publicznych Szkół Podstawowych z Bieniędzic i Mniszka, młodzieżowe zespoły ludowe: „Plejada z Przytyka” oraz „Wolanianki” z Wolanowa; Zespół Śpiewaczy Koła Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic, „Stępocianki” z Kowali, oraz kapele ludowe: Lipców z Wygnanowa oraz Braci Tarnowskich z Domaniowa. Imprezie towarzyszyć będzie szereg dodatkowych atrakcji. Dla najmłodszych przygotowane będą zabawy i gry animacyjne. Nie zabraknie również pokazu prac twórców ludowych, degustacji potraw tradycyjnych i regionalnych, pokazu tańca Zumba oraz pokazu gry akordeonistów z Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie. Na zakończenie imprezy zapraszamy na biesiadę przy ognisku, przy rytmie granych przez kapele mazurków i oberków.
Serdecznie zapraszamy! 18 maja 2014 r. – Publiczna Szkoła Podstawowa w Bieniędzicach (gmina Wolanów).

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.