Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

  • Dzień Seniora w GCK 2013

Roztańczony Dzień Seniora w Gminnym Centrum Kultury
w Wolanowie

W środę 13 listopada 2013r.  w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie świętowaliśmy Światowy Dzień Seniora. Stowarzyszenie Seniorów Wolanowa wspólnie z pracownikami centrum kultury przygotowało niemałą uroczystość.  Były gratulacje i życzenia, artystyczne występy młodzieży, okazje do rozmów przy stole i zabawy.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: wójt gminy Wolanów pan Krzysztof Murawski oraz Michał Komorek- główny specjalista do spraw funduszy unijnych i organizacji pozarządowych.

Uroczystość rozpoczęła się modlitwą za wszystkich obecnych  oraz zmarłych członków stowarzyszenia. Następnie prezes Stowarzyszenia Seniorów pan Tadeusz Skorża  przywitał przybyłych gości, podziękował za współpracę i możliwość zorganizowania tak uroczystego dnia. Głos zabrali także przybyli goście, składając życzenia. W dowód wdzięczności i szacunku  dla jubilatów GCK przygotowało mały koncert, który swoim charakterem  nawiązywał do minionego przed kilkoma dniami Dnia Niepodległości Narodowej. Wśród naszej uzdolnionej wokalnie młodzieży usłyszeliśmy głosy: Natalii Jedlikowskiej, Bartosza Krzysztoszka, Kasi Życzyńskiej, Karoliny Drabik, Zuzi Seredyn oraz Amelki Kiełbasy z sekcji wokalnej. Nie zabrakło śpiewanego ,,Sto lat” oraz toastu . Sekcja plastyczna dla kochanych seniorów przygotowała przepiękne, ręcznie zdobione zakładki do książek.

Seniorzy również zaskoczyli nas swoim talentem. Pani Krystyna Wątła, członkini stowarzyszenia zarecytowała tak długi wiersz, nawiązujący do braku pamięci w podeszłym wieku, jednocześnie udowadniając że naszych seniorów to nie dotyczy oraz , że mają niesamowite poczucie humoru i potrafią śmiać się z samych siebie.

Po uroczystym obiedzie, chwili wytchnienia zaczęła się wspaniała zabawa. Były tańce, dużo śmiechu, radości. Niesamowitym uznaniem cieszył się kilkunastominutowy występ instruktora muzyki, pana Pawła Garbarskiego, który umilił czas skocznymi utworami na akordeonie.

Celem obchodów Dnia Seniora jest zwrócenie uwagi społeczeństwa  na ludzi starszych, żyjących wśród nas, na ich troski, choroby i kłopoty. Obchody mają służyć organizowaniu takich działań społecznych, patriotycznych, które będą pomagały w przezwyciężeniu trudności życia codziennego. Nasi wspaniali seniorzy dzięki własnemu stowarzyszeniu mają możliwość nadal uczestniczenia w życiu publicznym, spotykając się raz w miesiącu w budynku Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie.

Pamiętajmy o tym, że nie tylko w starszym wieku doświadczamy tego, że życie jest kruche. Dlatego warto przeżywać dobrze każdy dzień, dzielić się miłością szczęściem, serdecznością. Poprzez te spotkania, codzienne wykonywanie obowiązków, dzielenie się tym, co wypływa z głębi serca, Seniorzy dają przykład jak żyć, jak przeżywać każdy dzień w sposób godny i przyjazny dla innych.

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.