Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

  • 23 listopada 2013 – PRL PARTY w GCK!

23 listopada 2013 – PRL PARTY
w GCK!

W dniu 23 listopada 2013r. w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbyła się impreza ostatkowa , PRL- PARTY,  z dużą ilością dobrego humoru i uśmiechu.

    Jako gospodarze zadbaliśmy o wyjątkowy nastrój, ustawiając  rekwizyty z tamtych czasów czy  plakaty. Nie zapomnieliśmy także o  tradycyjnym menu. Gościom motyw przewodni bardzo przypadł do gustu, co udowodnili przebierając się w ubrania swoich rodziców czy dziadków. Wyglądali tak, jak by czas zatrzymał się w latach 60-tych. Goście z  dużym dystansem podeszli do swojego ubioru co jeszcze bardziej przybliżało nam czasy PRL-u – kołnierz z lisa, oryginalny krawat, beret z antenką, dzwony oraz plisowanka dopełniały całości.

    Zabawa była bezpłatna, natomiast jako bilet wstępu należało potraktować artykuły spożywcze, przyniesione przez uczestników imprezy, które dostępne były jako niemalże jedyne dostępne były  w czasach komunizmu w Polsce. tj. kiełbasa, kiszka, konserwa oraz ogórki kiszone. Stoły zostały nakryte ceratą, a w głośnikach rozbrzmiewały hity tamtych lat. Zabawę taneczną rozpoczęliśmy od odtańczeniem choreografii do piosenki „Lambada”, po czym wszystkie pary ruszyły do tańca.

    Podczas imprezy odbyło się wiele konkursów np. jedzenie kaszy na czas za pomocą związanych ze sobą  widelców czy  ubijanie piany z białek. Każdy zwycięzca otrzymał nagrodę – papier toaletowy oraz szare mydło.

    O godz. 22:00 zabawę przerwała syrena „milicyjna” , po czym wysłuchaliśmy przemówienia generała Wojciecha  Jaruzelskiego. Nasi uczestnicy zabawy nie zamierzali jednak dostosować się do godziny policyjnej i zaraz ruszyli do tańca. Świetnej zabawy i śmiechu nie było końca – wieczór pełen tańca, wspomnień i rozmów jeszcze długo wszyscy będą  pamietać.

    Była to pierwsza taka inicjatywa w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie, którą mamy w planach kontynuować. Wszyscy uczestnicy tegorocznej imprezy już deklarują swoją obecność w przyszłym roku – liczymy również na pozostałych  „obywateli :)” naszej gminy.

 

Przygotowało Gminne Centrum Kultury w Wolanowie

 

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.