Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

  • Podsumowanie ferii 2014

Podsumowanie ,,Ferii 2014” w Gminnym Centrum Kultury
w Wolanowie oraz Świetlicy w Mniszku

Ferie zimowe niestety dobiegły końca. Nadszedł więc czas na podsumowanie dwóch, miejmy nadzieję, w pełni udanych tygodni, które swoim zaangażowaniem i wspaniałym nastrojem urozmaicały instruktorki Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie.

W tym roku podczas zimowego odpoczynku Gminne Centrum Kultury miało do zaoferowania dużo ciekawych i interesujących zajęć. Ferie upłynęły pod hasłem CAPOEIRA`Y.  Jest to brazylijska sztuka walki, której formy są akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Treningi cieszyły się dużą popularnością, dlatego zostały  wprowadzone do naszego stałego harmonogramu zajęć. Inni, którzy może nie do końca potrafili odnaleźć się w Capoeirze swoją energię wykorzystywali na zajęciach ZUMBY, która w tym roku specjalnie była prowadzona dla dzieci i młodzieży. W programie na ferie nie zabrakło także zajęć plastyczno –technicznych, podczas których dzieci wykazywały się kreatywnością i wyobraźnią; warsztatów fotograficznych,  , których efektem są bardzo ciekawe zdjęcia najbliższej okolicy, oraz karaoke. Zorganizowaliśmy również turnieje w państwa–miasta, scrabble i ping-ponga. Ponadto przez całe ferie można było korzystać z komputerów, pograć w bilard czy  gry planszowe.

Na zakończenie ferii w GCK oraz w świetlicy w Mniszku odbyły się bale przebierańców, na których spotkaliśmy m.in. „prawdziwego” Spidermana. Nie zabrakło również kowboja, Indianki, księżniczek, cyganki oraz wróżek. Wszystkie dzieci wykazały się pomysłowością i kreatywnością w doborze stroju karnawałowego. W czasie balu nasi przebierańcy brali udział w różnych konkursach, takich jak: taniec w parach z balonem, taniec na gazetach oraz wybór „Króla i Królowej balu”. Zwycięzcy konkursów otrzymywali drobne nagrody, zaś Król i Królowa zostali nagrodzeni wspaniałymi koronami.

Program tegorocznych ferii obfitował w wiele atrakcji. Staraliśmy się tak ułożyć plan, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Bardzo się cieszymy, że nasi podopieczni tak licznie uczestniczyli w zajęciach. Dodajmy również, ze zajęcia które zaproponowaliśmy podczas ostatnich dwóch tygodni były bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy na nasze cotygodniowe zajęcia.

Przygotowało Gminne Centrum Kultury w Wolanowie.

  • Podsumowanie ,,Ferii 2014”
  • Podsumowanie ,,Ferii 2014”
  • Podsumowanie ,,Ferii 2014”

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.