Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • gminny portal mapowy
  • Projekt Cyfrowa Gmina

Treść strony

  • Udany Festyn w Wolanowie

Udany Festyn
w Wolanowie

Niedzielna piękna pogoda i interesujący program Festynu Rodzinnego w Wolanowie  licznie zgromadziły publiczność, przed którą uroczyście dokonano otwarcia stadionu – tegorocznej inwestycji  gminnej. Poświęcenia obiektu dokonał ks. kanonik Tadeusz Kszczot proboszcz  miejscowej parafii. Pierwsze piłki  na nowej murawie wprawili w ruch goście dokonujący  przecięcia  wstęgi. Karne w wykonaniu  posłów Zbigniewa Kuźmiuka, Marka Suskiego, senatora Wojciecha Skurkiewicza  oraz Prezesa LGD Razem dla Radomki - Cezarego Nowka  bronił bramkarz GKS Jaguar. Po ceremonii otwarcia na scenie zagościły miejscowe zespoły ludowe „Wolanianki” i Zespół Śpiewaczy z Bieniędzic, a po nich  królowała samba.  Tancerki,  grupa bębniarzy i Capoeira  oczarowały widzów gorącymi rytmami, których nie ostudziła gwiazda wieczoru Natalia Shroeder i Liber. Po ich występie ponownie w  rytmie samby zespół  „Radom Percussion Group” z Zespołu Szkół Muzycznych w Radomiu poprowadził  korowód na trybuny stadionu, aby zaprezentować inwestycje nocą w pełnej okazałości.  Grupa towarzyszyła   również  zespołowi El’ Brzeszczoteros, który po występie Hipnorytmii,  wciągnął  do zabawy  wszystkich obecnych na imprezie. Owacjom i bisom nie byłoby końca, gdyby gospodarz gminy w osobie wójta Krzysztofa Murawskiego nie podziękował uczestnikom i  nie zaprosił ich do dobrej zabawy za rok.   Oczywiście nie zabrakło  na koniec pokazu sztucznych ogni, które pięknie prezentowały się na pogodnym, nocnym niebie.

Oprócz występów na scenie i tradycyjnych kramów handlowych imprezie towarzyszyła wystawa obrazów  wykonanych  haftem krzyżykowym. Dużym zainteresowaniem cieszyła się pracownika garncarza, pokaz miodobrania i praca roju pszczelego.   Do nabycia były przedmioty wykonane i ozdabiane przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Młodocina Większego oraz Gminnego Centrum Kultury.  Koło Gospodyń Wiejskich z Bieniędzic  serwowało tradycyjne  potrawy. Stowarzyszenie Rodzin Abstynenckich „Radość”  oprócz materiałów informacyjnych o działalności, prezentowało meble i obrazy wykonane  sztuką intarsji.  Dla młodszych dzieci dostępne  były bezpłatne zjeżdżalnie, karuzele i kule wodne.  Dobrą zabawę dla całych rodzin zapewnili także Rico i Ruphert- klauni, na co dzień występujący Narodowym Królewskim Cyrku Królowej Holandii "Alladin-Althoff" w Amsterdamie.

O bezpieczeństwo uczestników Festynu dbał IziMed z Białobrzeg, który także  uczył zasad udzielania pierwszej pomocy, a SP ZOZ Wolanów udzielał porad w zakresie m.in. dietetyki  i   fizjoterapii.

  • Udany Festyn w Wolanowie
  • Udany Festyn w Wolanowie
  • Udany Festyn w Wolanowie

następna strona »

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.