Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Treść strony

Edukacyjne sprzątanie…

Elementem edukacyjnym, mającym na celu uświadomieniu problemu ilości produkowanych przez człowieka śmieci i wprowadzaniu  ich do środowiska jest rokroczny udział w ogólnopolskiej akcji prowadzonej przez Fundację „ Nasza Ziemia”.  W ramach tegorocznej edycji „Sprzątania Świata-Polska”  wszystkie szkoły z terenu gminy Wolanów w słoneczny, wrześniowy dzień wzięły czynny udział w sprzątaniu swojej okolicy.

  • PSP w Wolanowie - akcja rozpoczęła się o godz. 9.40 pogadanką na temat segregacji odpadów oraz ograniczenia produkcji szczególnie tworzyw sztucznych. W akcji brało udział 65 uczniów. W rezultacie porządkownia pobliskiej okolicy zebrano 6 worków plastiku, 4 worki szkła i 8 worków odpadów mieszanych.
  • PSP w Bieniędzicach - w ramach akcji uporządkowano rowy i pobocza drogi przyszkolnej, zebrano 1 czarny worek, 1 worek zielony i 1 worek żółty. Uczniowie przed wyjściem w teren mieli na lekcji biologii poruszony temat troski o przyrodę oraz konieczność zbierania i segregacji śmieci, znajdujących się w swoim otoczeniu. Kwestia ekologii przewija się w tematyce zajęć edukacyjnych i godzin do dyspozycji wychowawców klas oraz w organizowanych w szkole konkursach z wiedzy i plastycznych.  
  • PSP w Mniszku - grupa liczyła 32 osoby z dwiema opiekunkami. W ramach akcji uporządkowano boisko Orlik i pobliską okolicę,  w tym częściowo sąsiadujący z boiskiem las. Zebrano 6 czarnych worków, 5 worków zielonych i 5 worków żółtych.  Uczniowie na lekcjach techniki, biologii i zajęciach z wychowawcą poruszali tematykę segregacji śmieci i troski o środowisko naturalne.
  • ZSP w Sławnie -  w sprzątaniu uczestniczyło 50 uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sławnie. W ramach przygotowania do zbiórki zorganizowano prelekcję z pedagogiem na temat prawidłowej segregacji śmieci oraz dbania o naszą planetę. Uporządkowano rowy i pobocza drogi przyszkolnej oraz teren wokół stawu. Zebrano po 5 worków plastiku, szkła i odpadów zmieszanych.

Uczniowie w krótkim czasie zebrali 53 worki odpadów, których odbiór z wyznaczonych miejsc zapewnił Urząd Gminy.

Dziękujemy Uczniom, Opiekunom i Dyrekcji szkół za udział w 27 akcji Sprzątania Świata.

Powrót

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.