Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • System do komunikacji z mieszkańcami
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Treść strony

  • TABLICZKA - Lokalny Punkt Pomocy

Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

Od dnia 01 kwietnia 2019r. w Urzędzie Gminy Wolanów funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Zadanie finansowane jest z budżetu państwa w ramach Funduszu Sprawiedliwości na lata 2019-2021.

Punkt mieści się na parterze Urzędu Gminy Wolanów - pok. nr 6A i jest czynny w poniedziałki od 11.00 do 19.00

Lokalny Punkt Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem świadczy nieodpłatnie pomoc dla pokrzywdzonych przestępstwem, osób im najbliższych oraz świadków i osób im najbliższych odpowiednio poprzez organizowanie i finansowanie pomocy prawnej, organizowanie i finansowanie pomocy związanej z psychoterapią, pomocą psychiatryczną lub psychologiczną, oraz organizowanie i finansowanie pomocy udzielanej przez osoby pierwszego kontaktu oraz organizowanie i finansowanie 24-godzinnego dyżuru telefonicznego dla beneficjentów programu.

Punkt organizuje również wsparcie dla pokrzywdzonych przestępstwem i osób im najbliższych poprzez organizowanie i finansowanie szkoleń i kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe oraz pokrywanie kosztów egzaminów potwierdzających kwalifikacje zawodowe, pokrywanie kosztów czasowego zakwaterowania lub udzielania schronienia, finansowanie okresowych dopłat do bieżących zobowiązań czynszowych i opłat za energię cieplną, energię elektryczną, gaz, wodę, opał, odbiór nieczystości stałych i płynnych za lokal mieszkalny lub dom jednorodzinny, do którego osoba uprawniona posiada tytuł prawny,  proporcjonalnie do liczby osób stale zamieszkujących w tym lokalu lub domu, przekazywanie bonów żywnościowych, pokrywanie kosztów zakupu odzieży, bielizny, obuwia, środków czystości i higieny osobistej.

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Inne opcje dostępności

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.