Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Inne linki

Treść strony

  • logotypy
  • praca wolontariacka członków KGW oraz Seniorów

„Utworzenie miejsca rekreacji w miejscowości Chruślice przy Klubie Senior+”

Koło Gospodyń Wiejskich „Babki.pl” w 2021 roku zrealizowało projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu grantowego Lokalnej Grupy Działania „Razem dla Radomki” pn. „Start-upy na inicjatywy lokalne”, w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

W ramach otrzymanego wsparcia na potrzeby realizacji projektu zostały zakupione ławeczki, pergole, sadzonki kwiatów i krzewów ozdobnych oraz materiał do ściółkowania roślin. Natomiast wszystkie prace związane z utworzeniem miejsca rekreacji tj. prace ziemne zostały wykonane w ramach wolontariatu zarówno przez członków KGW „Babki.pl” jak i członków Klubu Senior+.

Na zakończenie wszystkich prac związanych z utworzeniem miejsca rekreacji zostało zorganizowane uroczyste otwarcie nowo powstałego miejsca na które członkinie KGW oraz Seniorzy przygotowali poczęstunek, wyśmienite ciasta oraz sałatki.

Całkowita wartość projektu to kwota: 11.713,89 zł.

Na realizację ww. projektu KGW otrzymało wsparcie finansowe w wysokości 7.866,00 zł, pozostałe koszty realizacji projektu to wkład własny niefinansowy czyli praca społeczna członków KGW oraz seniorów z terenu Gminy Wolanów.

Zrealizowana operacja będzie służyć mieszkańcom wsi Chruślice jak i seniorom  z obszaru gminy korzystającym z istniejącej już infrastruktury oraz nowopowstałej. W szczególny sposób wzbogaci atrakcyjność wsi i całej gminy w zakresie organizacji plenerowych spotkań wiejskich i senioralnych. Obiekt wpłynie na poprawę estetyki miejscowości oraz integrację lokalnego środowiska.

 

  • nowe ławeczki, pergole i krzewy
  • nowy plac przy Klubie Senior +
  • utworzone miejsce rekreacji w Chruślicach

Powrót

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.