Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • System do komunikacji z mieszkańcami
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Inne linki

Treść strony

  • Plakat: Złóż deklarację CEEB

Złóż deklarację CEEB. Nie czekaj do ostatniej chwili

Od 1 lipca 2021 r. rozpoczął się proces składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Obowiązek złożenia deklaracji ciąży na właścicielu/współwłaścicielu lub zarządcy budynków mieszkalnych i niemieszkalnych, w których znajduje się źródło ciepła.

Deklarację można złożyć w prosty sposób przez Internet www.zone.gunb.gov.pl - nie wychodząc z domu. Wystarczy, że posiada się Profil zaufany/bankowość elektroniczną/e-dowód. Moduł deklaracji dostępny jest za pośrednictwem powyższej strony.

Wypełnioną deklarację można również złożyć osobiście w urzędzie właściwym dla lokalizacji zgłaszanej nieruchomości albo wysłać do urzędu listem poleconym. Na podstawie złożonej deklaracji papierowej upoważniony pracownik urzędu wprowadzi dane do elektronicznego systemu. Druk deklaracji można pobrać w Urzędzie Gminy Wolanów (parter - Punkt Informacyjny) i również w tym miejscu złożyć wypełnioną deklarację oraz bezpośrednio ze strony internetowej Urzędu Gminy (link: https://www.wolanow.pl/445,centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow?tresc=10588#plik_4599).

Obowiązek złożenia deklaracji do CEEB jest nie zależny od odbioru budynku. Zgłoszeniu podlega każde źródło ciepła lub spalania paliw zainstalowane i kiedykolwiek uruchomione. Termin na złożenie deklaracji to 14 dni od momentu uruchomienia źródła zainstalowanego po 1 lipca 2021 r. i 12 miesięcy dla źródeł zainstalowanych przed 1 lipca 2021 r. (czyli do 31 czerwca br. ).

Jeżeli budynek nie ma nadanego numeru to istnieje możliwość dodania go do bazy CEEB. W tym celu należy wypełnić metrykę budynku, zaznaczyć checkbox: nie znalazłeś swojego budynku, wpisz go ręcznie i pole z nr budynku pozostawić puste.

 

Pamiętajmy! Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Mamy czas do 30 czerwca 2022 r. Jednak nie czekajmy do ostatniej chwili!

Powrót

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: /2l639fbui2/skrytka

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowaniaponiedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.