Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Plan gospodarki niskoemisyjnej
w gminie Wolanów
2015.08.21

Nasza Gmina realizuje projekt „Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów” finansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Mogą Państwo pomóc w jego opracowaniu wypełniając ankietę. Realizowany projekt polega m.in. na opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, wskazującego działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w gminie poprzez zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcję zużycia energii finalnej. Zadaniem planu jest ułatwienie pozyskania środków finansowych na te działania.

IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy
2015.08.20
IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy

IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy „GMINNIE RODZINNIE” odbył się w ostatnią niedzielę lipca 2015 roku. Zorganizowany został przez Wójta Gminy Wolanów i udziale Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „RADOŚĆ” z Wolanowa. Stowarzyszenie przed trzema laty zainicjowało cykliczną imprezę sportową, której celem jest rozpowszechnianie trzeźwego i zdrowego stylu życia, jak również aktywnego spędzania czasu z całą rodziną.

OSTRZEGAMY>ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !
2015.08.20
OSTRZEGAMY>ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !

Każdego roku na polskiej wsi dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Pomimo iż ta liczba z roku na rok spada, nadal zawód rolnika należy do niebezpiecznych. Ryzyko wypadku śmiertelnego w rolnictwie jest prawie czterokrotnie wyższe niż poza rolnictwem. W ubiegłym roku na Mazowszu odnotowano 27 wypadków śmiertelnych, z czego połowa to wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Szczególnie niebezpieczne są okresy wczesnej wiosny i lata. W okresie żniw następuje nagromadzenie prac polowych i zwiększenie wysiłku fizycznego. Zmęczenie oraz nieustanny pośpiech podczas wielogodzinnych prac polowych naraża rolnika na ryzyko zaistnienia wypadku. W najbliższych dniach rozpoczynają się żniwa. Właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków na wsi. Ulegają im zarówno osoby dorosłe jak i dzieci pozostawiane w tym okresie bez opieki.

INFORMACJA
dla rolników
2015.08.17

PRZYPOMINAMY O DRUGIM TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT AKCYZY PALIWOWEJ 

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT w ilości 86 litrów na każdy hektar użytków rolnych.

APEL WÓJTA GMINY WOLANÓW
2015.08.14

      W związku z niedoborem wody do picia i na potrzeby gospodarcze, spowodowane obecnymi warunkami atmosferycznymi,  apeluję o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą z lokalnych sieci wodociągowych poprzez przestrzeganie zarządzenia Nr 55/2015 Wójta Gminy Wolanów z dnia 6 lipca 2015 r.  w sprawie zakazu podlewania tuneli foliowych, ogródków przydomowych, działkowych oraz terenów zielonych.

      Znaczny wzrost zużycia wody i bardzo wysokie temperatury obciążają urządzenia sieci wodociągowych, co skutkować może przerwą w dostawach wody.

 

                           Wójt Gminy

                       /-/ Adam Gibała

INFORMACJA
2015.07.30

Wójt Gminy Wolanów informuje o wpłynięciu oferty na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja i przeprowadzenie turnusu rehabilitacyjno – integracyjnego dla rodzin z problemem alkoholowym” . W załączeniu treść oferty.

Bezpłatna mammografia
2015.07.29
Bezpłatna mammografia

Zapraszamy na badania mammograficzne kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały tego badania. Data badania 7 sierpnia 2015r. (piątek)

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE
2015.07.29
ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące poddziałania: „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.
2015.07.29

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Wolanów – 5 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Radomska 20

Zapraszamy!

INFORMACJA
DLA ROLNIKÓW POSZKODOWANYCH
W WYNIKU GRADOBICIA
2015.07.23

Rolnicy którzy ponieśli szkody w wyniku oddziaływania niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci gradobicia i huraganowego wiatru, który nawiedził teren Gminy Wolanów w dniu 19 lipca br. mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w nieprzekraczalnym terminie do dnia  31 lipca 2015 r.

ZAPROSZENIE
2015.07.17

Pan Adam Gibała Wójt Gminy Wolanów wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Abstynenckich „Radość” zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców na już IV TRZEŹWOŚCIOWY RAJD ROWEROROWY „GMINNIE RODZINNIE” , który odbędzie się w dniu 26 lipca 2015 roku. W tym roku startujemy spod kościoła katolickiego w Młodocinie Większym o godzinie 13 30 . Załączamy Regulamin Rajdu i karty zgłoszenia chętnych osób na rajd.

Barszcz Sosonowskiego
2015.07.15
Barszcz Sosonowskiego

W związku z informacjami o występowaniu na terenie gminy Wolanów Barszczu Sosonowskiego przekazujemy informację dotyczącą szkodliwości oraz metod zwalczania tej rośliny - ulotkę można pobrać TUTAJ. Na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (http://www.gdos.gov.pl/igo) dostępne jest opracowanie „Wytyczne dotyczące zwalczania Barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) i barszczu Mantegazziego (Heracleum mantegazzianum) na terenie Polski”, które zawierają propozycję metod usuwania barszczy kaukaskich ze środowiska oraz wiele innych przydatnych informacji o tych gatunkach.

I N F O R M A C J A
2015.07.06

W związku z niedoborem wody do picia i na potrzeby gospodarcze, spowodowane obecnymi warunkami atmosferycznymi i znacznym obciążeniem sieci wodociągowej, Wójt Gminy Wolanów wprowadza zakaz, podlewania wodą z gminnej  sieci wodociągowej tuneli foliowych, ogródków przydomowych, działkowych oraz innych terenów zielonych w okresie od 6 lipca 2015 r.  do odwołania. Naruszenie zakazu grozi grzywną.

Wystawa malarstwa
Eleny Faliszewskiej
2015.07.02
Wystawa malarstwa <br>Eleny Faliszewskiej

Wystawę można oglądać w siedzibie biblioteki w Wolanowie do końca września 2015 roku. Elena Faliszewska  swoją przygodę z malowaniem rozpoczęła wraz z osiedleniem się w Polsce. Tęsknota za krajem, nostalgia wzbudziły zachwyt do piękna otaczającej ją przyrody. Zachwyt w niedługim czasie był inspiracją w jej twórczym malowaniu. Elena Faliszewska jest osobą nadzwyczaj skromną i niepospolitą, wydaje się być w zgodzie z naturą, ale dusza artystyczna.  Malowanie jest dla niej swoistą terapią wyciszenia również z nostalgii. Od przeszło 20 lat mieszka w Wolanowie i jak twierdzi jest tu szczęśliwa..

Jubileusz 80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej
w Jarosławicach
2015.07.01
Jubileusz 80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej <br>w Jarosławicach

W dniu 21 czerwca 2015 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu  80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej  w Jarosławicach. Obchody rozpoczęła  msza św. koncelebrowana przez ks. kanonika Antoniego Kozę – proboszcza parafii  pw. NMP w Jarosławicach i ks. kanonika Wacława Mazura – seniora diecezji radomskiej. Podczas mszy św. został poświęcony sztandar dla OSP w Jarosławicach. Po zakończeniu Mszy św.  nastąpił  przemarsz   uczestników uroczystości na boisko przy PSP w Bieniędzicach, którym towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta  z Przytyka.

Uroczyste rozpoczęcie wakacji
2015.06.29
Uroczyste rozpoczęcie wakacji

GCK zaprasza na uroczyste rozpoczęcie wakacji, które odbędzie się 1.07.2015r.w parku w Wolanowie od godz. 13:00 Będziemy rozdawać wakacyjne plany zajęć, częstować słodkościami powstałymi w GCK, pomalujemy Wam buźki i rozerwiemy mieszkańców muzyką.

Zakończenie roku artystycznego 2014/2015
w Gminnym Centrum Kultury
2015.06.23
Zakończenie roku artystycznego 2014/2015 <br>w Gminnym Centrum Kultury

12 czerwca wieczorem, przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie, mieszkańcy i goście mieli okazję podziwiać efekty ciężkiej pracy uczestników zajęć i warsztatów oferowanych przez naszą placówkę. Gminne Centrum Kultury zajmuje się edukacją artystyczną oraz wspieraniem talentów dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz różnorodnych form artystycznych. Tego dnia swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas całego roku, zachwycali nas uczestnicy zajęć wokalnych, tanecznych, capoeiry, zajęć z gry nauki na instrumentach. Młodzi artyści zachwycali swoimi talentami, a każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

Pociąg „Słoneczny”
Kolei Mazowieckich
2015.06.19
Pociąg „Słoneczny” <br>Kolei Mazowieckich

W tegoroczne wakacje po raz jedenasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 28.06.-30.08.2015 r. w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Kolejna edycja
Turnieju Jednego Wiersza
w gminnej bibliotece….
2015.06.15
Kolejna edycja <br>Turnieju Jednego Wiersza <br>w gminnej bibliotece….

Dnia 2 czerwca 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie odbyła się kolejna już edycja konkursu recytatorskiego pod nazwą: „Turniej Jednego Wiersza”.Konkurs jest organizowany pod patronatem wójta gminy Wolanów Adama Gibały jako fundatora nagrody głównej. Turniej miał charakter otwarty czyli mogli w nim brać udział wszyscy twórcy piszący w języku polskim. Do uczestnictwa w konkursie byli dopuszczeni autorzy po dokonaniu rejestracji i przekazaniu 1 egzemplarza swojego utworu, który był prezentowany (w dowolnej formie) w konkursie. Wiersz musiał być napisany w języku polskim, na dowolny temat,nienagradzany w żadnych innych konkursach i nie publikowany nigdzie do tej pory. Czas recytacjinie mógł przekroczyć ok. 3 minut.

Festyn Rodzinny
w Bieniędzicach
2015.06.10
Festyn Rodzinny <br>w Bieniędzicach

W dniu 31 maja 2015 roku z okazji Dnia Dziecka przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bieniędzicach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany w ramach środków z funduszu sołeckiego Sołectw: Jarosławice, Bieniędzice oraz Zabłocie. 

Zawiadomienie
2015.06.10

O rozpoczęciu prac urządzeniowych w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Gminy Wolanów.

Jubileusz 80-lecia OSP
w Jarosławicach
2015.06.09
Jubileusz 80-lecia OSP <br>w Jarosławicach

WÓJT GMINY WOLANÓW WE WSPÓŁPRACY Z PSP BIENIĘDZICE, ZARZĄDEM GMINNEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ RP, OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ W JAROSŁAWICACH ORAZ GMINNYM CENTRUM KULTURY zaprasza na jubileusz w dniu 21 czerwca 2015r.

Prośba o wsparcie finansowe zakupu sztandaru dla OSP
w Jarosławicach.
2015.06.09
Prośba o wsparcie finansowe zakupu sztandaru dla OSP <br>w Jarosławicach.

Rok 2015 jest rokiem jubileuszu 80-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarosławicach. W związku z tym uznajemy za celowe uhonorowanie Jednostki sztandarem. Będzie to wyraz podziękowania poprzednim pokoleniom strażaków za ich działalność, a także duma i honor dla obecnie pełniących tą służbę.

Festyn Rodzinny w Sławnie
2015.06.08
Festyn Rodzinny w Sławnie

W ostatnią sobotę maja 30.05.2015 w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Sławnie odbył się Festyn Rodzinny, połączony z obchodami Dnia Dziecka. Na scenie przedszkolaki zaprezentowały inscenizację z okazji Dnia Rodziców, dziękując tym samym za miłość i trud wychowania.

INFORMACJA
2015.05.29

O WYBORACH  CZŁONKÓW MAZOWIECKIEJ IZBY ROLNICZEJ
W POWIECIE RADOMSKIM

Wójt Gminy Wolanów  informuje, że w dniu 31.05.2015r. (tj. niedziela) w lokalu wyborczym Nr 216 z siedzibą w Urzędzie Gminy Wolanów, ul. Radomska 20, 26-625 Wolanów, w godzinach 800 – 1800 odbędzie się głosowanie na Członków Mazowieckiej Izby Rolniczej.

UWAGA!
2015.05.28

Ważna informacja w sprawie wydobywania piasku  i żwiru przez osoby  fizyczne na  własne potrzeby, bez prawa rozporządzania w tym sprzedaży wydobytej kopaliny.

INFORMACJA
2015.05.27

Uprzejmie informujemy, że w dniu 5 czerwca 2015 roku (piątek), Urząd Gminy Wolanów będzie nieczynny. Dzień ten jest wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy oraz pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Wolanów w zamian za święto 15 sierpnia 2015 r. przypadające w sobotę.

Dzień Matki
2015.05.26
Dzień Matki

Wszystkim Mamom, z okazji Ich święta, pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia: Dużo radości, szczęścia, miłości oraz wytrwałości w pełnieniu matczynych obowiązków

Wójt Gminy Wolanów
Adam Gibała

100 LAT!
2015.05.25
100 LAT!

W dniu 22 maja 2015 roku 100 urodziny obchodziła Pani Rozalia Odziemek mieszkanka Ślepowronia. Dzień ten Jubilatka spędziła w gronie rodziny i przybyłych gości. Z  okazji tak pięknego Jubileuszu życzenia oraz kwiaty na ręce Szanownej Jubilatki złożyli: Wójt Gminy Wolanów - Adam Gibała, Sekretarz Gminy - Marianna Biesiadecka, Kierownik Oddziału Spraw Obywatelskich w Radomiu- Zbigniew Gurtat, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu – Marta Michalska-Wilk, Dyrektor KRUS w Radomiu – Teresa Bartosiewicz, Radny Gminy – Czesław Gac. Do życzeń  przyłączyła się również licznie zgromadzona rodzina.

Polska Biega, gmina Wolanów też!
2015.05.25
Polska Biega, gmina Wolanów też!

W dniu 22 maja 2015 na terenie ZSO w Wolanowie odbyła się czwarta już edycja ogólnopolskiej akcji „Polska biega”. W  liczącym 3,5 km biegu, udział wzięło 230 osób, głównie dzieci i młodzież ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy – ZSO Wolanów, PSP Mniszek, PSP Bieniędzice oraz PSP Sławno. Wśród dorosłych odważył się podjąć wyzwanie jedynie Pan Kazimierz Z., któremu dziękujemy za włączenie się do naszej akcji.

Majowe spotkania
z Biblioteką i Książką
2015.05.20
Majowe spotkania <br>z Biblioteką i Książką

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie harmonogram pracy edukacyjnej, kulturalnej i oświatowej ukierunkowany jest na promowanie książki i biblioteki. Corocznie w maju Biblioteka poprzez lekcje biblioteczne chce przybliżyć uczestnikom całokształt pracy z książką oraz promowanie biblioteki w środowisku.

Turniej jednego wiersza
2015.05.20
Turniej jednego wiersza

Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie zaprasza do wzięcia udziału w: Otwartym „ Turnieju jednego wiersza” . Do konkursu mogą przystąpić twórcy wiersza, piszący w języku polskim. Turniej obejmuje autorów w dwóch grupach wiekowych w grupie I - od 7 do lat 11 i grupie II - od 12 do16 roku życia. W turnieju można zaprezentować jedynie wiersz własnego autorstwa. Do konkursu można się zgłaszać do 27 maja 2015 roku, a rozstrzygnięcie nastąpi w dniu 28 maja 2015 roku

FESTYN RODZINNY
W SŁAWNIE
2015.05.19
FESTYN RODZINNY <br>W SŁAWNIE

SAMORZĄDOWE PUBLICZNE PRZEDSZKOLE W SŁAWNIE SERDECZNIE ZAPRASZA DZIECI Z GRUP „GUMISIE” I „SMERFY” WRAZ Z RODZICAMI ORAZ DZIECI NOWO PRZYJĘTE Z RODZICAMI NA FESTYN RODZINNY DNIA 30 MAJA 2015 R. O GODZ. 15.00.

Festiwal Piosenki
o Zdrowiu 2015
2015.05.18
Festiwal Piosenki <br>o Zdrowiu 2015

Wzorem lat ubiegłych  Publiczna Szkoła Podstawowa w Mniszku wzięła udział w organizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Radomiu  i Starostwo Powiatowe w Radomiu w X Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu 2015.  Grupa uczniów klasy III, pod kierunkiem wychowawcy p. Agaty Sety,  wystąpiła podczas etapu powiatowego Festiwalu na scenie Szkoły Muzycznej  w Radomiu w dniu 12 maja 2015 roku .  Uczniowie zaprezentowali utwór autorstwa p. A. Sety pod tytułem ,,Rusz swe ciało!” dotyczący treści prozdrowotnych, propagujący zdrowy styl życia oraz towarzyszący piosence układ akrobatyczno - taneczny.

„Szkoły kreatywnych umysłów”
2015.05.18
„Szkoły kreatywnych umysłów”

Szkoła Podstawowa w Mniszku w ramach uczestnictwa w projekcie „Szkoły kreatywnych umysłów” wdraża w klasie I i II innowacyjny program nauczania dla edukacji wczesnoszkolnej. Innowacyjność programu polega na projektowaniu zajęć z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz na jego interdyscyplinarności, rozumianej jako spójne ujęcie treści z edukacji matematycznej, przyrodniczej, technicznej, komputerowej i elementów przedsiębiorczości.

Dzień zdrowia w PSP
w Mniszku
2015.05.18
Dzień zdrowia w PSP <br>w Mniszku

Tradycją naszej szkoły stało się promowanie zdrowego stylu życia wśród społeczności szkolnej i w środowisku lokalnym.    W dniu 11 V 2015 roku obchodzony był Szkolny Dzień Zdrowia, którego organizatorem był zespół nauczycieli odpowiedzialnych za realizację programu  prozdrowotnego w szkole. Jego celem było popularyzowanie aktywności fizycznej i zdrowego wypoczynku, kształtowanie nawyków przestrzegania zasad higieny osobistej    i otoczenia oraz nauka udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

BIEG PO MARZENIA
2015.05.15
BIEG PO MARZENIA

Gminne Centrum Kultury oraz Wójt Gminy Wolanów ZAPRASZAJĄ WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW DO UCZESTNICTWA W KOLEJNEJ EDYCJI OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI „POLSKA BIEGA” ZAKOŃCZONEJ HAPPENINGIEM POLEGAJĄCYM NA WSPÓLNYM WYPUSZCZENIU BALONÓW SYMBOLIZUJĄCYCH MARZENIA

Informacja
2015.05.14

o terminie wyłożenia do wglądu listy Członków Mazowieckiej Izby Rolniczej w Powiecie Radomskim uprawnionych do głosowania w okręgu wyborczym Nr 216 w Wolanowie

Informacja dla rolników
2015.05.14
Informacja dla rolników

AGENCJA RESTRUKTURYZACJI I MODERNIZACJI ROLNICTWA INFORMUJE, ŻE TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW O PRZYZNANIE PŁATNOŚCI OBSZAROWYCH ZOSTAŁ WYDŁUŻONY DO 15 CZERWCA 2015r.

Realizacja funduszy sołeckich przeznaczonych na wykonanie remontów dróg.
2015.04.30
Realizacja funduszy sołeckich przeznaczonych na wykonanie remontów dróg.

W miesiącu kwietniu rozpoczęto prace związane z realizacją Funduszy Sołeckich przeznaczonych na wykonanie remontów dróg. Na podstawie przeprowadzonego przetargu i zgodnie z zawartą umową, zostanie wyremontowanych, łącznie 3.4km dróg. Zakres remontu obejmuje profilowanie, istniejącej drogi oraz wykonanie nawierzchni tłuczniowej. Koszt realizacji zadania wyniesie 106.494zł

Konkurs "Kreator miejsc pracy"
2015.04.30
Konkurs "Kreator miejsc pracy"

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej po raz drugi organizuje konkurs dla najlepszych pracodawców Kreator miejsc pracy. Celem konkursu jest wyróżnienie pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy oraz zatrudnili najwięcej pracowników w 2014 r. Nagrody będą przyznawane w pięciu kategoriach: mała, średnia, duża firma oraz duża firma przemysłowo-produkcyjna, a także duża firma handlowo-usługowa. Konkurs trwa do 29 maja.

„Od glinianej tabliczki do e-booka”
2015.04.28
„Od glinianej tabliczki do e-booka”

Z okazji Światowego Dnia Książki, w dniu 23 kwietnia br, Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie zorganizowała wyjazdowe spotkanie z książką pt „Od glinianej tabliczki do e-booka” dla uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Młodocinie Większym. Grupa uczestników to osoby dorosłe  o różnym stopniu i  różnym charakterze upośledzenia i dlatego spotkanie miało specyficzny, i nie banalny charakter. Chętnie  wysłuchali legendy związanej z Dniem Książki, z zaciekawieniem  oglądali kolorowe ryciny – ilustracje pięknie zdobionych książek rękopiśmiennych.

Budowa boiska sportowego wielofunkcyjnego
w miejscowości Mniszek
2015.04.24
Budowa boiska sportowego  wielofunkcyjnego <br>w miejscowości Mniszek

W dniu 14.04.2015 r. podpisana została umowa na  budowę boiska wielofunkcyjnego w m. Mniszek z  Przedsiębiorstwem- Produkcyjno-Usługowo-Handlowym „INTERBUD” Sp. z o.o. z siedzibą w Radomiu przy ul. Limanowskiego 154. Boisko to składać się będzie z boiska sportowego ze sztuczną trawą  do piłki nożnej o wymiarach 32,0 m x 62,0 m, boisko sportowe o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 20,0 m x 30,0 m do gry w koszykówkę, piłkę siatkową oraz  tenis

II Przegląd Kapel Weselnych i Zespołów Ludowych
2015.04.24
II Przegląd Kapel Weselnych i Zespołów Ludowych

Konkurs recytatorski, turniej szachowy, rekonstrukcja ślubu Jana Kochanowskiego z Dorotą Podlodowską oraz rywalizacja kapel ludowych oraz zespołów weselnych -  to wszystko dziać się będzie w Gminie Przytyk na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku. Impreza „Kochanowski: Przystanek- Wesele” zainaugurowana zostanie 30. kwietnia br. w Dworku w Zameczku, gdzie odbędzie się konkurs recytatorski, którego temat przewodni stanowić będzie twórczość „Wieszcza z Czarnolasu”.

Otwarcie wystawy fotograficznej „Pomniki Jana Pawła II”
2015.04.20
Otwarcie wystawy fotograficznej „Pomniki Jana Pawła II”

W dniu 17 kwietnia 2015 r. w naszej placówce odbyło się uroczyste otwarcie wystawy fotograficznej przedstawiającej prawie 200 pomników i tablic upamiętniających Jana Pawła II. Autorką zdjęć jest Magdalena Błażewicz - urodzona w Radomiu pasjonatka fotografii oraz podróży.

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.