Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

2015.10.14
-

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom
i pracownikom oświaty życzę dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi 
i młodzieżą oraz szczęścia
w życiu osobistym.

Dziękuję Państwu za trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia,
za przekazywanie im wiedzy, motywowanie do ciągłej nauki
i wskazywanie życiowych dróg.

Wszystkiego dobrego!

Adam Gibała

Wójt Gminy Wolanów

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzę dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi  i młodzieżą oraz szczęścia w życiu osobistym.

Dziękuję Państwu za trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia, za przekazywanie im wiedzy, motywowanie do ciągłej nauki i wskazywanie życiowych dróg.

Wszystkiego dobrego!

Adam Gibała

Wójt Gminy Wolanów

Gminne Centrum Kultury
w Wolanowie zaprasza
po wakacyjnej przerwie!
2015.10.02
Gminne Centrum Kultury <br>w Wolanowie zaprasza <br>po wakacyjnej przerwie!

Przedstawiamy aktualny plan zajęć, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia taneczne, wokalne, Klub Malucha, zajęcia plastyczne, capoeira, język angielski, taniec Hip-Hop, aerobik – to tylko niektóre z naszych propozycji. Czekamy na Was w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie!

Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko
w Mniszku
2015.10.02
Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko <br>w Mniszku

Jerzy Kryszak i zespół PLAYBOYS byli gwiazdami festynu sportowego, który odbył się w niedzielę 27 września 2015 r. w Mniszku w gminie Wolanów.

Zadbaj o swoje zdrowie - wykonaj badania mammograficzne
2015.09.24
Zadbaj o swoje zdrowie - wykonaj badania mammograficzne

.

Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów
2015.09.22
Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów

W związku opracowaniem Planu gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów, finansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 zapraszamy na konferencję gminną poświęconą temu zagadnieniu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 25.09.2015 w godzinach 12.00-13.00 w Urzędzie Gminy w Wolanowie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

440 osób zarejestrowało się na bezpłatne testy krwi w kierunku chorób nerek.
2015.09.21
440 osób zarejestrowało się na bezpłatne testy krwi w kierunku chorób nerek.

Akcja NEFROTEST wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców Radomia i okolic. Dlatego organizatorzy: Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Centrum Dializ Fresenius, postanowili zwiększyć pulę badań. W wczoraj i dzisiaj zarejestrowało się o 140 osób więcej niż pierwotnie zakładano. Niedzielne badania to jednak nie koniec NEFROTESTU w Radomiu, powiecie radomskim i sąsiednich powiatach: Białobrzegach, Kozienicach, Zwoleniu, Przysusze, Lipsku i Szydłowcu.

Z Podwórka na Stadion
o Puchar Tymbarku
2015.09.16
Z Podwórka na Stadion <br>o Puchar Tymbarku

Do 25 września potrwają zapisy do XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Następców Arkadiusza Milika, Tomasza Kędziory i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, która już po raz trzeci swój Wielki Finał będzie mieć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Masz 40-49 lub 70-75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!
2015.09.16
Masz 40-49 lub 70-75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 3 października w Radomiu przy Urzędzie Miejskim, Jana Kilińskiego 30.

Miłośnicy języka polskiego poszukiwani!
2015.09.15
Miłośnicy języka polskiego poszukiwani!

Jeszcze do 23 września można zgłaszać się do X otwartego konkursu o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2015. Miłośników języka polskiego oraz tych, którym nie są straszne zawiłości polskiej ortografii, zapraszamy 26 września 2015 roku na godzinę 10.00 do Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Dyktando tradycyjnie już przygotuje i podyktuje profesor Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk.

Festyn sportowy
2015.09.15
Festyn sportowy

WÓJT GMINY WOLANÓW ADAM GIBAŁA, PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W MNISZKU, GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA I GMINNE CENTRUM KULTURY W WOLANOWIE Zapraszają na FESTYN SPORTOWY, który odbędzie się 27 września 2015r. w Mniszku.

2015.09.10
-

WYKORZYSTAJ SZANSĘ NA KORONĘ!
Trwają wybory Królowej Mleka 2016.

Do zdobycia są aż trzy korony! Wybieramy bowiem nie tylko Królową Mleka na 2016 rok, ale także dwie Księżniczki Mleka. Na podjęcie decyzji nie ma już zbyt wiele czasu, gdyż termin nadsyłania zgłoszeń przez kandydatki do tych tytułów upływa już za trzy tygodnie, 30 września.  

Podsumowanie wakacji
2015.09.10
Podsumowanie wakacji

W poniedziałek 31 sierpnia 2015 roku w Świetlicy Wiejskiej w Mniszku odbyło się uroczyste zakończenie wakacji. Na uroczystości, dzieci i młodzież pod okiem instruktora wykazała się zdolnościami wokalnymi uczestnicząc w karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z animatorem, który malował dzieciom twarze, nauczył puszczać gigantyczne bańki mydlane, zachęcił do udziału w grach i zabawach ruchowych, a na koniec każde dziecko otrzymało zwierzątko z balonów, które modelował animator wraz z dziećmi. Po wyczerpującej zabawie wszyscy mogli skosztować pysznych kiełbasek upieczonych na grillu oraz przeróżnych słodkości.

Biblioteka zaprasza na nowe „Spotkania z pasjami”
2015.09.10

Akcja: e-motywacja to 5 inspirujących, wirtualnych spotkań - "przy kawie" i w kreatywnej atmosferze. Wideokonferencje będą odbywać się w czwartki o godzinie 11:00 od września do grudnia 2015 r., średnio dwa razy w miesiącu. Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób 50+; uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań będzie dzielił się z uczestnikami psycholog i... skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski.

O G Ł O S Z E N I E
2015.09.09
O G Ł O S Z E N I E

Wójt Gminy Wolanów zawiadamia, że Gmina Wolanów uzyskała dofinansowanie na zadanie: „Demontaż i utylizacja i transport wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wolanów - dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 26.933,00 zł”.

Kampania społeczna NEFROTEST rusza
w Radomiu i powiecie
2015.09.09
Kampania społeczna NEFROTEST rusza <br>w Radomiu i powiecie

Już 20 września (niedziela) 2015 roku, w Centrum Dializ Fresenius w Radomiu (w pobliżu gimnazjum nr 8) będzie można wykonać bezpłatne,  proste badania krwi pod kątem chorób nerek.  By wziąć udział w akcji trzeba mieć ukończone 45 lat i wcześniej się zarejestrować. Ilość miejsc na badania jest ograniczona i wynosi  300. Akcja w Radomiu jest częścią ogólnopolskiej kampanii NEFROTEST organizowanej przez Nefron Sekcję Nefrologiczną Izby Gospodarczej Medycyna Polska wraz z lokalnym partnerem, Centrum Dializ Fresenius w Radomiu.

Zaproszenie na spotkania informacyjno-konsultacyjne
2015.09.08
Zaproszenie na spotkania informacyjno-konsultacyjne

Zapraszamy serdecznie na spotkania informacyjno-konsultacyjne związane z przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Uroczyste i … słodkie zakończenie wakacji 2015 w GBP w Wolanowie
2015.09.07
Uroczyste i … słodkie zakończenie wakacji 2015 w GBP w Wolanowie

W dniu 31 sierpnia 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste zakończenie wakacji dla dzieci i młodzieży, w tym podsumowanie konkursu „Najaktywniejszy czytelnik wakacyjny 2015”
Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie ogłosiła kolejną już edycję konkursu „Aktywny czytelnik wakacyjny”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży, którzy korzystają z dóbr biblioteki w czasie wakacji. Celem  konkursu było zwiększenie zainteresowania książką wśród dzieci i młodzieży poprzez częste odwiedzanie biblioteki.

Zmiany godzin pracy Drugiego Urzędu Skarbowego w Radomiu Centrum Obsługi
2015.09.02
Zmiany godzin pracy  Drugiego Urzędu Skarbowego w Radomiu Centrum Obsługi

1 września 2015 r.  Administracja Podatkowa uruchamia centra obsługi. To nowe udogodnienie, dzięki któremu podatnicy będą mogli załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, ale zrobią to także w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Ponadto w centrach, oprócz spraw podatkowych, będzie można złożyć wybrane dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy.

Nowe usługi Administracji Podatkowej
2015.09.02
Nowe usługi Administracji Podatkowej

1 września 2015 r. Administracja Podatkowa uruchamia centra obsługi. To nowe udogodnienie, dzięki któremu podatnicy będą mogli załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, ale zrobią to także w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Ponadto w centrach, oprócz spraw podatkowych, będzie można złożyć wybrane dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy. Także od 1 września mikroprzędsiębiorca w centrach obsługi, będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta podatnika.

Ankieta
2015.09.01
Ankieta

Badanie potrzeb w zakresie dalszego rozwoju elektronicznych usług świadczonych przez administrację województwa mazowieckiego.

Dożynki Krajowe
2015.09.01
Dożynki Krajowe

Podczas tegorocznych Dożynek na Jasnej Górze w sobotę 5 września 2015r. w kaplicy Św. Józefa na halach odbędzie się spotkanie modlitewne połączone z konferencją pt. "Prawdziwe rolnictwo - Dobra żywność - Godność człowieka".

Strategia rozwoju miejskiego Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego
2015.08.28

W  Biuletynie Informacji Publicznej zostały opublikowane  raporty z konsultacji społecznych dotyczące opracowań wykonanych w ramach projektu pn. "Strategia rozwoju miejskiego Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF)" (kliknij tutaj). Dotyczą one: Zintegrowanego programu zarządzania zasobami przyrodniczymi i wodnymi ROF, Zintegrowanego systemu transportu zbiorowego ROF, Zintegrowanego programu inwestycji i rozwoju miejsc pracy w obszarach rewitalizowanych ROF, oraz Strategii rozwoju ROF.

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW POSZKODOWANYCH
W WYNIKU SUSZY
2015.08.26

Rolnicy, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych w wyniku stwierdzenia wystąpienia suszy, jaka miała miejsce w okresie od 21 czerwca 2015 r. do 20 sierpnia 2015 r., mogą składać wnioski dotyczące oszacowania szkód w uprawach rolnych do Urzędu Gminy Wolanów w nieprzekraczalnym terminie do dnia  4 września 2015 r.

Plan gospodarki niskoemisyjnej
w gminie Wolanów
2015.08.21

Nasza Gmina realizuje projekt „Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów” finansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Mogą Państwo pomóc w jego opracowaniu wypełniając ankietę. Realizowany projekt polega m.in. na opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, wskazującego działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w gminie poprzez zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcję zużycia energii finalnej. Zadaniem planu jest ułatwienie pozyskania środków finansowych na te działania.

IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy
2015.08.20
IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy

IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy „GMINNIE RODZINNIE” odbył się w ostatnią niedzielę lipca 2015 roku. Zorganizowany został przez Wójta Gminy Wolanów i udziale Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „RADOŚĆ” z Wolanowa. Stowarzyszenie przed trzema laty zainicjowało cykliczną imprezę sportową, której celem jest rozpowszechnianie trzeźwego i zdrowego stylu życia, jak również aktywnego spędzania czasu z całą rodziną.

OSTRZEGAMY>ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !
2015.08.20
OSTRZEGAMY>ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !

Każdego roku na polskiej wsi dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Pomimo iż ta liczba z roku na rok spada, nadal zawód rolnika należy do niebezpiecznych. Ryzyko wypadku śmiertelnego w rolnictwie jest prawie czterokrotnie wyższe niż poza rolnictwem. W ubiegłym roku na Mazowszu odnotowano 27 wypadków śmiertelnych, z czego połowa to wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Szczególnie niebezpieczne są okresy wczesnej wiosny i lata. W okresie żniw następuje nagromadzenie prac polowych i zwiększenie wysiłku fizycznego. Zmęczenie oraz nieustanny pośpiech podczas wielogodzinnych prac polowych naraża rolnika na ryzyko zaistnienia wypadku. W najbliższych dniach rozpoczynają się żniwa. Właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków na wsi. Ulegają im zarówno osoby dorosłe jak i dzieci pozostawiane w tym okresie bez opieki.

INFORMACJA
dla rolników
2015.08.17

PRZYPOMINAMY O DRUGIM TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT AKCYZY PALIWOWEJ 

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT w ilości 86 litrów na każdy hektar użytków rolnych.

APEL WÓJTA GMINY WOLANÓW
2015.08.14

      W związku z niedoborem wody do picia i na potrzeby gospodarcze, spowodowane obecnymi warunkami atmosferycznymi,  apeluję o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą z lokalnych sieci wodociągowych poprzez przestrzeganie zarządzenia Nr 55/2015 Wójta Gminy Wolanów z dnia 6 lipca 2015 r.  w sprawie zakazu podlewania tuneli foliowych, ogródków przydomowych, działkowych oraz terenów zielonych.

      Znaczny wzrost zużycia wody i bardzo wysokie temperatury obciążają urządzenia sieci wodociągowych, co skutkować może przerwą w dostawach wody.

 

                           Wójt Gminy

                       /-/ Adam Gibała

INFORMACJA
2015.07.30

Wójt Gminy Wolanów informuje o wpłynięciu oferty na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja i przeprowadzenie turnusu rehabilitacyjno – integracyjnego dla rodzin z problemem alkoholowym” . W załączeniu treść oferty.

Bezpłatna mammografia
2015.07.29
Bezpłatna mammografia

Zapraszamy na badania mammograficzne kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały tego badania. Data badania 7 sierpnia 2015r. (piątek)

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE
2015.07.29
ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące poddziałania: „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.
2015.07.29

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Wolanów – 5 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Radomska 20

Zapraszamy!

INFORMACJA POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W RADOMIU DOT. NAPRAWY USZKODZONYCH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH LUB ICH CZĘŚCI
2015.07.27
INFORMACJA POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W RADOMIU DOT. NAPRAWY USZKODZONYCH OBIEKTÓW  BUDOWLANYCH LUB ICH CZĘŚCI
-->
INFORMACJA
DLA ROLNIKÓW POSZKODOWANYCH
W WYNIKU GRADOBICIA
2015.07.23

Rolnicy którzy ponieśli szkody w wyniku oddziaływania niekorzystnego zjawiska atmosferycznego w postaci gradobicia i huraganowego wiatru, który nawiedził teren Gminy Wolanów w dniu 19 lipca br. mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w nieprzekraczalnym terminie do dnia  31 lipca 2015 r.

ZAPROSZENIE
2015.07.17

Pan Adam Gibała Wójt Gminy Wolanów wraz ze Stowarzyszeniem Rodzin Abstynenckich „Radość” zaprasza wszystkich chętnych mieszkańców na już IV TRZEŹWOŚCIOWY RAJD ROWEROROWY „GMINNIE RODZINNIE” , który odbędzie się w dniu 26 lipca 2015 roku. W tym roku startujemy spod kościoła katolickiego w Młodocinie Większym o godzinie 13 30 . Załączamy Regulamin Rajdu i karty zgłoszenia chętnych osób na rajd.

Barszcz Sosonowskiego
2015.07.15
Barszcz Sosonowskiego

W związku z informacjami o występowaniu na terenie gminy Wolanów Barszczu Sosonowskiego przekazujemy informację dotyczącą szkodliwości oraz metod zwalczania tej rośliny - ulotkę można pobrać TUTAJ. Na stronie Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska (http://www.gdos.gov.pl/igo) dostępne jest opracowanie „Wytyczne dotyczące zwalczania Barszczu Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) i barszczu Mantegazziego (Heracleum mantegazzianum) na terenie Polski”, które zawierają propozycję metod usuwania barszczy kaukaskich ze środowiska oraz wiele innych przydatnych informacji o tych gatunkach.

I N F O R M A C J A
2015.07.06

W związku z niedoborem wody do picia i na potrzeby gospodarcze, spowodowane obecnymi warunkami atmosferycznymi i znacznym obciążeniem sieci wodociągowej, Wójt Gminy Wolanów wprowadza zakaz, podlewania wodą z gminnej  sieci wodociągowej tuneli foliowych, ogródków przydomowych, działkowych oraz innych terenów zielonych w okresie od 6 lipca 2015 r.  do odwołania. Naruszenie zakazu grozi grzywną.

Wystawa malarstwa
Eleny Faliszewskiej
2015.07.02
Wystawa malarstwa <br>Eleny Faliszewskiej

Wystawę można oglądać w siedzibie biblioteki w Wolanowie do końca września 2015 roku. Elena Faliszewska  swoją przygodę z malowaniem rozpoczęła wraz z osiedleniem się w Polsce. Tęsknota za krajem, nostalgia wzbudziły zachwyt do piękna otaczającej ją przyrody. Zachwyt w niedługim czasie był inspiracją w jej twórczym malowaniu. Elena Faliszewska jest osobą nadzwyczaj skromną i niepospolitą, wydaje się być w zgodzie z naturą, ale dusza artystyczna.  Malowanie jest dla niej swoistą terapią wyciszenia również z nostalgii. Od przeszło 20 lat mieszka w Wolanowie i jak twierdzi jest tu szczęśliwa..

Jubileusz 80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej
w Jarosławicach
2015.07.01
Jubileusz 80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej <br>w Jarosławicach

W dniu 21 czerwca 2015 r. odbyła się uroczystość z okazji Jubileuszu  80-lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej  w Jarosławicach. Obchody rozpoczęła  msza św. koncelebrowana przez ks. kanonika Antoniego Kozę – proboszcza parafii  pw. NMP w Jarosławicach i ks. kanonika Wacława Mazura – seniora diecezji radomskiej. Podczas mszy św. został poświęcony sztandar dla OSP w Jarosławicach. Po zakończeniu Mszy św.  nastąpił  przemarsz   uczestników uroczystości na boisko przy PSP w Bieniędzicach, którym towarzyszyła Młodzieżowa Orkiestra Dęta  z Przytyka.

RODZICU!
2015.06.30
RODZICU!

Twoje dziecko ma prawo do darmowych podręczników i ćwiczeń!

Uroczyste rozpoczęcie wakacji
2015.06.29
Uroczyste rozpoczęcie wakacji

GCK zaprasza na uroczyste rozpoczęcie wakacji, które odbędzie się 1.07.2015r.w parku w Wolanowie od godz. 13:00 Będziemy rozdawać wakacyjne plany zajęć, częstować słodkościami powstałymi w GCK, pomalujemy Wam buźki i rozerwiemy mieszkańców muzyką.

Zakończenie roku artystycznego 2014/2015
w Gminnym Centrum Kultury
2015.06.23
Zakończenie roku artystycznego 2014/2015 <br>w Gminnym Centrum Kultury

12 czerwca wieczorem, przed budynkiem Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie, mieszkańcy i goście mieli okazję podziwiać efekty ciężkiej pracy uczestników zajęć i warsztatów oferowanych przez naszą placówkę. Gminne Centrum Kultury zajmuje się edukacją artystyczną oraz wspieraniem talentów dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej ofercie posiada szeroki wachlarz różnorodnych form artystycznych. Tego dnia swoimi umiejętnościami zdobytymi podczas całego roku, zachwycali nas uczestnicy zajęć wokalnych, tanecznych, capoeiry, zajęć z gry nauki na instrumentach. Młodzi artyści zachwycali swoimi talentami, a każdy występ nagradzany był gromkimi brawami.

Pociąg „Słoneczny”
Kolei Mazowieckich
2015.06.19
Pociąg „Słoneczny” <br>Kolei Mazowieckich

W tegoroczne wakacje po raz jedenasty na tory wyjedzie pociąg „Słoneczny” Kolei Mazowieckich. Będzie kursował codziennie w okresie 28.06.-30.08.2015 r. w relacji Warszawa Zachodnia – Ustka – Warszawa Zachodnia. Zatrzyma się m.in. w Gdańsku, Sopocie, Gdyni, Wejherowie, Lęborku i Słupsku. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Kolejna edycja
Turnieju Jednego Wiersza
w gminnej bibliotece….
2015.06.15
Kolejna edycja <br>Turnieju Jednego Wiersza <br>w gminnej bibliotece….

Dnia 2 czerwca 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie odbyła się kolejna już edycja konkursu recytatorskiego pod nazwą: „Turniej Jednego Wiersza”.Konkurs jest organizowany pod patronatem wójta gminy Wolanów Adama Gibały jako fundatora nagrody głównej. Turniej miał charakter otwarty czyli mogli w nim brać udział wszyscy twórcy piszący w języku polskim. Do uczestnictwa w konkursie byli dopuszczeni autorzy po dokonaniu rejestracji i przekazaniu 1 egzemplarza swojego utworu, który był prezentowany (w dowolnej formie) w konkursie. Wiersz musiał być napisany w języku polskim, na dowolny temat,nienagradzany w żadnych innych konkursach i nie publikowany nigdzie do tej pory. Czas recytacjinie mógł przekroczyć ok. 3 minut.

Festyn Rodzinny
w Bieniędzicach
2015.06.10
Festyn Rodzinny <br>w Bieniędzicach

W dniu 31 maja 2015 roku z okazji Dnia Dziecka przy Publicznej Szkole Podstawowej w Bieniędzicach odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany w ramach środków z funduszu sołeckiego Sołectw: Jarosławice, Bieniędzice oraz Zabłocie. 

Zawiadomienie
2015.06.10

O rozpoczęciu prac urządzeniowych w lasach nie stanowiących własności Skarbu Państwa na terenie Gminy Wolanów.

Jubileusz 80-lecia OSP
w Jarosławicach
2015.06.09
Jubileusz 80-lecia OSP <br>w Jarosławicach

WÓJT GMINY WOLANÓW WE WSPÓŁPRACY Z PSP BIENIĘDZICE, ZARZĄDEM GMINNEGO ZWIĄZKU OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ RP, OCHOTNICZĄ STRAŻĄ POŻARNĄ W JAROSŁAWICACH ORAZ GMINNYM CENTRUM KULTURY zaprasza na jubileusz w dniu 21 czerwca 2015r.

Prośba o wsparcie finansowe zakupu sztandaru dla OSP
w Jarosławicach.
2015.06.09
Prośba o wsparcie finansowe zakupu sztandaru dla OSP <br>w Jarosławicach.

Rok 2015 jest rokiem jubileuszu 80-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarosławicach. W związku z tym uznajemy za celowe uhonorowanie Jednostki sztandarem. Będzie to wyraz podziękowania poprzednim pokoleniom strażaków za ich działalność, a także duma i honor dla obecnie pełniących tą służbę.

Festyn Rodzinny w Sławnie
2015.06.08
Festyn Rodzinny w Sławnie

W ostatnią sobotę maja 30.05.2015 w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Sławnie odbył się Festyn Rodzinny, połączony z obchodami Dnia Dziecka. Na scenie przedszkolaki zaprezentowały inscenizację z okazji Dnia Rodziców, dziękując tym samym za miłość i trud wychowania.

Dzień wolny
w Samorządowym Publicznym Przedszkolu
w Sławnie
2015.06.03

Informujemy,  że w dniu 5.06.2015 zajęcia opiekuńczo-dydaktyczno-wychowawcze w przedszkolu nie odbędą się z powodu dnia wolnego.

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.