Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

 • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
 • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

,,Kobieta muzyką serca”- wieczór artystyczny w Dniu Kobiet
2014.03.11
,,Kobieta muzyką serca”- wieczór artystyczny w Dniu Kobiet

Już po raz trzeci  w gminie Wolanów obchodziliśmy  uroczyście Dzień Kobiet. Organizatorami kobiecego święta był Wójt Gminy Wolanów, Gminne Centrum Kultury, Gminna Biblioteka Publiczna, a w tym roku,  również  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie, który gościł uczestników obchodów w obiekcie szkoły. 

APEL O NIEWYPALANIE TRAW
2014.03.06

Zjawisko wypalania traw, w okresie wczesnej wiosny, jest wynikiem pojawienia się obszarów zeszłorocznej wysuszonej roślinności, która ze względu na występujące w tym czasie okresy przejściowe wegetacji stanowi doskonałe podłoże palne, co w zestawieniu z dużą aktywnością czynnika ludzkiego w tym sektorze skutkuje gwałtownym wzrostem zdarzeń pożarowych. Za ponad 94% przyczyn powstania pożarów odpowiedzialny jest człowiek, w wyniku umyślnego wypalania związanego z panującym wśród rolników od pokoleń przekonaniem, że spalenie trawy spowoduje szybszy, bujniejszy odrost młodej trawy, co przyniesie korzyści ekonomiczne, intensywnego prowadzenia prac rolnych na polach, podczas których dochodzi do powstawania pożarów na skutek nieostrożności osób wykonujących te prace lub niesprawnego sprzętu technicznego, nieostrożności dorosłych i dzieci posługujących się ogniem otwartym oraz celowych podpaleń.

Podsumowanie ,,Ferii 2014” w Gminnym Centrum Kultury
w Wolanowie oraz Świetlicy w Mniszku
2014.03.04
Podsumowanie ,,Ferii 2014” w Gminnym Centrum Kultury <br>w Wolanowie oraz Świetlicy w Mniszku

Ferie zimowe niestety dobiegły końca. Nadszedł więc czas na podsumowanie dwóch, miejmy nadzieję, w pełni udanych tygodni, które swoim zaangażowaniem i wspaniałym nastrojem urozmaicały instruktorki Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie.

Kurs pierwszej pomocy
w GCK!
2014.03.04
Kurs pierwszej pomocy <br>w GCK!

Co prawda ferie dobiegają już końca, mimo to postanowiliśmy przeprowadzić wśród dzieci i młodzieży uczęszczających na zajęcia , zarówno w GCK w Wolanowie jak i Świetlicy w Mniszku, kurs pierwszej pomocy. Dużo wypadków zdarza się zwłaszcza w czasie wolnym dla dzieci, zarówno podczas ferii jak i wakacji, i nie każdy zna podstawy zachowania się w momencie ratowania ludzkiego życia.

Informacja w sprawie przeprowadzenia konsultacji
2014.02.25

dotyczących przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Wolanów.

Zarządzenie>>>

Załącznik nr 1>>>

Załącznik nr 2>>>

Projekt uchwały>>>

Projekt Programu>>>

VI edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”
2014.02.20

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłasza VI edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.
Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.

Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w Wolanowie
2014.02.10
Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” w Wolanowie

W dniu 07.02.2014 w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie, oraz 10.02.2014r. w Publicznym Gimnazjum  w Wolanowie odbył się kolejny już konkurs wiedzy pożarniczej zorganizowany przez Zarząd Gminny Związku OSP w Wolanowie, Wójta Gminy Wolanów oraz Gminne Centrum Kultury.

Trening CAPOEIRA
w GCK
2014.02.10
Trening CAPOEIRA <br>w GCK

W ferie zimowe mamy do zaproponowania zajęcia CAPOEIRA. Jest to wywodząca się z tradycji afrykańskiej i brazylijskiej sztuka walki, której formy są rytmiczne, akrobatyczne i skupiają się na kopnięciach. Istotą capoeira są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ataków. Zajęcia podczas ferii są bezpłatne! Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Ferie zimowe tuż tuż.
2014.02.10
Ferie zimowe tuż tuż.

Pewnie nie możecie się już doczekać! Warto spędzić je kreatywnie, dlatego specjalnie dla Was przygotowaliśmy szeroki wachlarz zajęć. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie!  Poniżej wstawiamy plan na ferie. Zapoznajcie się z nim, a my czekamy na Was w naszych placówkach!

GMINA WOLANÓW zaprasza na BEZPŁATNĄ MAMMOGRAFIĘ
2014.02.07

W trosce o zdrowie mieszkańców Gminy gorąco zachęcamy  wszystkie Panie w przedziale wiekowym od 50 do 69 roku życia  do skorzystania z badania mammograficznego, które zostanie przeprowadzone w dniu 10 lutego 2014r.  (poniedziałek) przed Urzędem Gminy Wolanów, ul. Radomska 20.

Informacja w sprawie nieruchomości przeznaczonej do wydzierżawienia na okres 3 lat w trybie bezprzetargowym
2014.02.07

WÓJT GMINY WOLANÓW podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiącej własność Gminy Wolanów, położonej w miejscowości Mniszek, przeznaczonej do wydzierżawienia na okres 3 lat w trybie bezprzetargowym

Muzycznie i nastrojowo
w Dniu Babci i Dziadka
w GCK w Wolanowie
2014.01.23
Muzycznie i nastrojowo <br>w Dniu Babci i Dziadka <br>w GCK w Wolanowie

W środę 22 stycznia 2014 o godz.16:00 w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka. W występie wzięły udział dzieci i młodzież uczęszczające na zajęcia muzyczne do Gminnego Centrum  Kultury.

Informacja dla rolników
2014.01.22

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT za paliwo w ilości 86 litrów na każdy hektar użytków rolnych.

I edycja konkursu fotograficznego FotoSprawni 2014
2014.01.20
I edycja konkursu fotograficznego FotoSprawni 2014

Celem Konkursu jest przede wszystkim aktywizacja środowiska osób niepełnosprawnych oraz edukacja społeczna w szczególności na terenie Miasta i Gminy Skaryszew. Uczestnikiem konkursu może być każdy, kto fotografuje i ma styczność z osobami niepełnosprawnymi jak i same osoby niepełnosprawne.

Dzień Babci i Dziadka
2014.01.20
Dzień Babci i Dziadka

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza naszych kochanych Seniorów, rodziców, młodzież, dzieci oraz pozostałych mieszkańców gminy na koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka, który odbędzie się w najbliższą środę 22 stycznia 2014r. w budynku GCK. W programie wystąpią uczestnicy zajęć muzycznych prowadzonych Gminnym Centrum Kultury przez  pana Pawła Garbalskiego. Wstęp wolny.

NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD W WOLANOWIE
2014.01.14
NOWOROCZNY KONCERT KOLĘD W WOLANOWIE

W niedzielę 12 stycznia 2014roku , w kościele pod wezwaniem św. Doroty  w Wolanowie odbył się koncert kolęd w wykonaniu zespołu muzycznego ,,Wolanianki” . W wypełnionym publicznością kościele grupa pod kierownictwem pani Barbary Siudy oraz Barbary Waśkiewicz wykonała kolędy i pastorałki, te znane jak i te rzadziej słyszane.

Zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi
2014.01.07

UWAGA! Od 1 stycznia 2014 roku obowiązują zmiany w systemie gospodarowania odpadami komunalnymi.

Zaproszenie
2014.01.07
Zaproszenie

Koncert kolęd i pastrorałek "Hej kolęda, kolęda!" dnia 12.01.2014 (niedziela) po mszy św. o godz. 15:00 w kościele św. Doroty w Wolanowie wystąpi zespół ludowy WOLANIANKI.

Wigilia Samorządowa 2013
2014.01.07
Wigilia Samorządowa 2013

   W dniu 20 grudnia br. Wigilia Samorządowa organizowana pod patronatem  Wójta Gminy Wolanów zgromadziła przy wspólnym stole samorządowców, pracowników oświaty, kultury, służby zdrowia, ochotników   straży pożarnej i  kapłanów miejscowych parafii.

Apel Wojewody Mazowieckiego
2013.12.31
Apel Wojewody Mazowieckiego
Bądźmy rozważni, używając petard i fajerwerków!
Święta Bożego Narodzenia
2013.12.18
Święta Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy mieszkańcom i gościom gminy Wolanów dużo spokoju, optymizmu, wiary w przyszłość, pogodnych myśli i codziennych radości(...)

Wigilia Seniorów 2013
2013.12.13
Wigilia Seniorów 2013

W dniu 11 grudnia 2013 roku w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbyła się wigilia członków stowarzyszenia Seniorów. Wszyscy przybyli uczestnicy zebrali się w godzinach południowych. Czekały na nich pięknie przystrojone świąteczne stoły a także catering.

KONSULTACJE SPOŁECZNE
2013.12.11

Rozpoczynają  się sołeckie spotkania konsultacyjne dotyczące projektów statutów poszczególnych sołectw w gminie Wolanów. Zasady i tryb przeprowadzania konsultacji z mieszkańcami   określone zostały Uchwałą  Nr VI/31/11 Rady Gminy Wolanów z dnia 27 kwietnia 2011 r.

My też pomagamy- CHARYTATYWNE MIKOŁAJKI w GCK zakończone sukcesem!
2013.12.10
My też pomagamy- CHARYTATYWNE MIKOŁAJKI w GCK zakończone sukcesem!

     We wszystkich miejscach na świecie, również i w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie kilka dni temu obchodziliśmy Mikołajki. Tym razem to nasze dzieci i młodzież postanowiły wyręczyć św. Mikołaja i pomóc potrzebującym. Wszyscy, którzy brali udział w zabawach mikołajkowych, zapisując się przekazywali podarunki w postaci przyborów papierniczych oraz zabawek.

Sportowe atrakcje
w Wolanowie
2013.12.06
Sportowe atrakcje <br>w Wolanowie

W dniu 8 grudnia 2013 (niedziela)   o godz. 18.00 w hali sportowej przy ZSO w Wolanowie rozegrany zostanie mecz piłki siatkowej   GKS  JAGUAR  - MDK Warszawa.

Wstęp wolny.

Andrzejkowe ,,czary- mary” w GCK
2013.11.29
Andrzejkowe ,,czary- mary” w GCK

Dnia 28 listopada w godzinach popołudniowych, w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie oraz w świetlicy w Mniszku odbywały się równolegle zabawy andrzejkowe. Na przybyłe dzieci czekała masa atrakcji. Pod okiem instruktorów można było wziąć udział w licznych zabawach i konkursach.

Finał Mazowieckiej Gimnazjady
w Wolanowie
2013.11.27
Finał Mazowieckiej Gimnazjady <br>w Wolanowie

Finał Mazowieckiej Gimnazjady Ludowych Zespołów Sportowych w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców odbył się  21 listopada 2013r. w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie. Półfinał został rozegrany w miesiącu październiku, również na tym obiekcie.

23 listopada 2013 – PRL PARTY
w GCK!

2013.11.27
<p style="text-align:center;"><span style="color:#FF0000;"><span style="font-size:1.8em;">23 listopada 2013 – PRL PARTY <br>w GCK!</span></span></p>

W dniu 23 listopada 2013r. w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbyła się impreza ostatkowa , PRL- PARTY,  z dużą ilością dobrego humoru i uśmiechu. Jako gospodarze zadbaliśmy o wyjątkowy nastrój, ustawiając  rekwizyty z tamtych czasów czy  plakaty. Nie zapomnieliśmy także o  tradycyjnym menu. Gościom motyw przewodni bardzo przypadł do gustu, co udowodnili przebierając się w ubrania swoich rodziców czy dziadków. Wyglądali tak, jak by czas zatrzymał się w latach 60-tych.

INFORMACJA
2013.11.25

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Wolanów Nr 264/2013 z dnia 12 listopada 2013 roku dzień 27 grudnia 2013 roku (piątek) jest dniem wolnym od pracy(...)

2013.11.22
-
Zapraszamy na konferencję w Przysusze: Tworzenie szlaków kulinarnych w świetle zwiększania atrakcyjności turystycznej regionu
Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek
2013.11.15
Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

Z okazji obchodów Roku Juliana Tuwima 2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie zorganizowała spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek – poetką i autorką książek dla dzieci.

Roztańczony Dzień Seniora w Gminnym Centrum Kultury
w Wolanowie
2013.11.14
Roztańczony Dzień Seniora w Gminnym Centrum Kultury <br>w Wolanowie

W środę 13 listopada 2013r.  w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie świętowaliśmy Światowy Dzień Seniora. Stowarzyszenie Seniorów Wolanowa wspólnie z pracownikami centrum kultury przygotowało niemałą uroczystość.  Były gratulacje i życzenia, artystyczne występy młodzieży, okazje do rozmów przy stole i zabawy.

Informacja dot. modernizacji ewidencji gruntów i budynków
2013.11.07
Informacja dot. modernizacji ewidencji gruntów i budynków

Starosta Radomski  informuje, że w ramach prowadzonej modernizacji ewidencji gruntów i budynków w siedzibie  Starostwa Powiatowego  w Radomiu, przy ul. Granicznej  24 w  pokoju  nr 211 w terminie od dnia 18 listopada do dnia 06 grudnia 2013r  w godz. od 800   do 1500  będą wyłożone do publicznego wglądu projekty operatów opisowo-kartograficznych ewidencji gruntów i budynków,  opracowane dla całego terenu gminy Wolanów .

Naturalnie czysta gmina
2013.11.04
Naturalnie czysta gmina

Jeszcze w tym roku rozpocznie się likwidacja dzikich wysypisk śmieci, które znajdują się na działkach gminnych lub w pasach dróg gminnych. Nielegalne składowiska śmieci znajdują się również niejednokrotnie na prywatnych działkach, a obowiązek ich usunięcia spoczywa na władających powierzchnią ziemi, na której znajdują się odpady (art.3 ust.3 ppkt 13 ustawy o odpadach), choć zazwyczaj, to nie oni gromadzili śmieci.

Radni Gminy Wolanów obradowali
w Bieniędzicach
2013.10.30
Radni Gminy Wolanów obradowali <br>w Bieniędzicach

W dniu 28 października 2013r. odbyła się sesja Rady Gminy Wolanów. Zazwyczaj sesje Rady Gminy odbywają się w sali konferencyjnej Urzędu. Ostatnie posiedzenie dotyczyło głównie spraw oświatowych, w tym informacji o stanie realizacji zadań oświatowych gminy Wolanów w roku szkolnym 2012/2013, dlatego XXXV sesja Rady Gminy Wolanów odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieniędzicach.

Pierwsze Samorządowe Publiczne Przedszkole w Gminie Wolanów
2013.10.29
Pierwsze Samorządowe Publiczne Przedszkole w Gminie Wolanów

W dniu 28 października 2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Bieniędzicach odbyła się XXXV Sesja Rady Gminy Wolanów. Radni w tym dniu podjęli siedem uchwał, ale pierwsza miała szczególne znaczenie, gdyż dotyczyła założenia Samorządowego Publicznego Przedszkola w Sławnie.

Spotkania z pasjami na półmetku w bibliotekach…
2013.10.25
Spotkania z pasjami na półmetku w bibliotekach…

Odbyło się już sześć z dwunastu wideokonferencji online w ramach projektu Fundacji Orange „Spotkania z pasjami”. Co tydzień w czwartki w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie, tak jak w bibliotekach w całej Polsce, zbierają się seniorzy...

Nowe komputery w Szkole w Sławnie i w Centrum Kultury w Wolanowie.
2013.10.24
Nowe komputery w Szkole w Sławnie i w Centrum Kultury w Wolanowie.

W ramach działania 8.3 Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka - Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławnie oraz Gminne Centrum Kultury w Wolanowie otrzymały po 10 zestawów komputerowych wraz z dostępem do Internetu.

Kolejna inwestycja drogowa w Gminie Wolanów.
2013.10.24
Kolejna inwestycja drogowa w Gminie Wolanów.

W dniu 09.10.2013 r. odbył się przetarg nieograniczony na rozbudowę drogi gminnej w miejscowości Ślepowron. Najkorzystniejszą ofertę spełniającą wymagania na kwotę 316.086,02 zł brutto przedstawiła firma PPUH INTREBUD Radom, z którą została podpisana umowa na wykonanie inwestycji.

Pasowanie na uczniów w PSP w Mniszku
2013.10.23
Pasowanie na uczniów w PSP w Mniszku

W dniu 17 października w Publicznej Szkole Podstawowej w Mniszku odbyło się uroczyste ślubowanie pierwszoklasistów. Klasa I licząca 19 uczniów rozpoczęła uroczystość tańcem. Dzieci pod opieką p. Agaty Ostrowskiej wykonały poloneza.

LIDERZY REGIONU 2013
2013.10.18
LIDERZY REGIONU 2013

Już po raz siódmy Redakcja Echa Dnia nagrodziła i wyróżniła firmy, instytucje, samorządy i organizacje w dorocznym konkursie promującym sukcesy gospodarcze i działania w różnych dziedzinach i obszarach życia społecznego. Wyróżnienie w kategorii „samorząd - sport” po raz drugi otrzymała gmina Wolanów.

Gminne obchody Pamięci Ofiar Pomordowanych przez Hitlerowców
2013.10.17
Gminne obchody Pamięci Ofiar Pomordowanych przez Hitlerowców

Uroczystą Mszą Świętą w Kościele Św. Anny w Sławnie rozpoczęły się gminne obchody Pamięci Ofiar Pomordowanych przez Hitlerowców podczas II Wojny Światowej na terenie Gminy Wolanów. Uroczystości miały miejsce w dniu 29 września 2013 roku.

„KAWIARENKA WSPOMNIEŃ”
2013.10.16
„KAWIARENKA WSPOMNIEŃ”

Pod takim tytułem w niedzielę dnia 13 października 2013 roku w kościele świętej Doroty w Wolanowie uczniowie z Koła Biblijnego działającego w ZSO w Wolanowie przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji XIII Dnia Papieskiego.

Zaproszenie na zajęcia w ramach rozpoczynającego się już od dnia
1 października, nowego roku artystycznego 2013/2014.
2013.10.01
Zaproszenie na zajęcia w ramach rozpoczynającego się już od dnia <br>1 października, nowego roku artystycznego 2013/2014.

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zaprasza dzieci, młodzież, dorosłych oraz seniorów na zajęcia w ramach rozpoczynającego się już od dnia 1 października, nowego roku artystycznego 2013/2014.

Ogłoszenie zwycięzców konkursu: "Twoja ulubiona opowieść biblijna"
2013.10.01
Ogłoszenie zwycięzców konkursu: "Twoja ulubiona opowieść biblijna"

W imieniu Centrum Inicjatyw Lokalnych pragniemy serdecznie podziękować za pomoc w promocji ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Twoja ulubiona opowieść biblijna”. Dzięki Państwa wsparciu na nasze zaproszenie do plastycznych zmagań odpowiedziało ponad półtora tysiąca dzieci z całego kraju. W dniu 20 września br. oficjalnie ogłosiliśmy wyniki konkursu na naszej stronie internetowej www.cil.org.pl

Zaproszenie do uczczenia pamięci Pomordowanych przez Hitlerowców
2013.09.23
Zaproszenie do uczczenia pamięci Pomordowanych przez Hitlerowców

Przewodniczący Rady Gminy Wolanów - Jacek Murawski zaprasza Mieszkańców Gminy Wolanów do uczczenia pamięci Pomordowanych przez Hitlerowców podczas II Wojny Światowej na terenie Gminy Wolanów.

Zaproszenie na „Spotkania z pasjami”
2013.09.19
Zaproszenie na „Spotkania z pasjami”
Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza seniorów i nie tylko w każdy czwartek do Czytelni GBP w Wolanowie oraz Biblioteki w Mniszku na „Spotkania z pasjami”
„Nie czekaj - bądź aktywny!” Rodzinny festyn w Wolanowie
2013.09.11
„Nie czekaj - bądź aktywny!” Rodzinny festyn w Wolanowie
Całe rodziny bawiły się w niedzielę 8. września 2013 na festynie rodzinnym w Wolanowie. Festyn ten odbywa się co roku i promuje zdrowy i aktywny tryb życia rodzin. Tegoroczne hasło imprezy brzmiało "Nie czekaj - bądź aktywny", miało na celu promocję aktywności mieszkańców gminy a także integrację poprzez wspólną zabawę.
„GMINNIE RODZINNIE” po raz drugi
2013.09.10
„GMINNIE RODZINNIE” po raz drugi
W niedzielę 18 sierpnia 2013 r. odbył się Drugi Trzeźwościowy Rajd Rowerowy pod hasłem „Gminnie Rodzinnie”. Celem imprezy była popularyzacja zdrowego i trzeźwego stylu życia, poznawanie zakątków gminy Wolanów, spędzania czasu z rodziną i znajomymi – integracja społeczności lokalnej.
Letni wieczorek muzyczny
w Wolanowie
2013.09.03
Letni wieczorek muzyczny <br>w Wolanowie
W piątek 30 VIII 2013r. na placu przed Urzędem Gminy Wolanowie odbył się ostatni tego lata, Wieczór Artystyczny, zorganizowany przez Gminne Centrum Kultury w Wolanowie.

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.