Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Brak wydarzeń w wybranym okresie

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE"
2016.02.29
XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE"

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Rolnicy zainteresowani udziałem w Konkursie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w placówkach terenowych Kasy oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl. Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć do najbliższej Placówki Terenowej KRUS w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2016r.

III miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców w Radomiu!!!
2016.02.29
III miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców w Radomiu!!!

Brązowe medale chłopcy z Wolanowa odebrali z rąk wielokrotnego reprezentanta Polski w Piłce Siatkowej, a obecnie Prezesa Czarnych Radom, p. Mariusza Szyszki. Drużyna z Wolanowa grała w składzie: Fiałkowski Maciej, Gibała Adam, Gielniowski Damian, Goliński Jakub, Dróżdż Hubert, Wójcik Sebastian, Florczak Dawid, Wojcieszak Paweł, Mazur Adam, Sambor Przemysław, Kozyra Cezary, Pieczeniak Artur. Trener Kosiec Ryszard.

Zaproszenie na popołudnie artystyczne
2016.02.25
Zaproszenie na popołudnie artystyczne

WÓJT GMINY WOLANÓW ADAM GIBAŁA ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W WOLANOWIE GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WOLANOWIE GMINNE CENTRUM KULTURY W WOLANOWIE

serdecznie zapraszają
na popołudnie artystyczne
"BABY ACH TE BABY"

Komunikat dot. opłat środowiskowych
2016.02.24

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie informuje, iż wkrótce upłyną terminy przedkładania wykazów i sprawozdań oraz wnoszenia opłat środowiskowych za rok 2015 na konta redystrybucyjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie tj.:(…)

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’
2016.02.24
„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem  a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi.

Bezpłatne porady radcy prawnego.
2016.02.23

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie informuje, że w ramach  Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla mieszkańców Gminy Wolanów  zgodnie z poniżej zamieszczonym harmonogramem od dnia 02 lutego 2016 roku  do 20 grudnia 2016r. Radca Prawny  udziela  bezpłatnych porad.

Miejsce – budynek Urzędu Gminy  Wolanów ul. Radomska 20  - parter pokój  nr 3.

RODZINA 500+
2016.02.23
RODZINA 500+

W związku z wejściem w życie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U.  z 2016r. poz.195), Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie informuje, że zgodnie z art. 49 w/w  ustawy wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego na okres zasiłkowy trwający od 01 kwietnia 2016r. do 30 września 2017r. będą przyjmowane w wersji papierowej i elektronicznej  od dnia 01 kwietnia 2016r.

Wygrywamy
w Warszawie!!!
2016.02.23
Wygrywamy <br>w Warszawie!!!

Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobry mecz w przyjęciu, graliśmy dużo środkiem i kończyliśmy kontry. Cala drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony! Cieszymy się z 3 punktów!
Już w piątek rewanż z KKS Kozienice, liderem III ligi!

Przegrana z Halinowem
2016.02.19
Przegrana z Halinowem

Niestety przegrywamy sobotni mecz z Lesan Halinów... Nasza gra nie wyglądała za dobrze. Mieliśmy problemy w przyjęciu i w obronie. Goście z Halinowa zagrali bardzo dobrze w ataku i kończyli praktycznie wszystkie swoje akcje. Dobrą wiadomością jest to że nasz atakujący Jacek Karpeta wrócił do gry po kontuzji i zaprezentował się bardzo dobrze!

Debata o bezpieczeństwie
w Wolanowie
2016.02.19
Debata o bezpieczeństwie <br>w Wolanowie

„Wspólnie Bezpieczniej" – to temat debaty społecznej, która odbyła się w dniu 17 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wolanów. W spotkaniu udział wzięli m. in. Komendant Miejski Policji insp. Karol Szwalbe,I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu nadkom. Witold Krawczyk, oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Frysztak. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych min. Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski, Wójt Gminy Wolanów Adam Gibała, doradca Starosty Radomskiego Krzysztof Górak.

Ostatki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2016.02.19
Ostatki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Centrum Kultury  w Wolanowie.

Członkowie Uniwersytetu III Wieku uczestniczyli w zabawie ostatkowej zorganizowanej w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie w sobotę, 6 lutego 2016 roku. Prezes Uniwersytetu III Wieku przywitał zgromadzonych gości życząc wszystkim udanej zabawy i tym samym rozpoczął wspaniałe spotkanie. Wszyscy uczestnicy chwalili sobie smaczne menu oraz wspaniałą oprawę muzyczną.

Nadzwyczajne wsparcie
w sektorze mleka
i wieprzowiny
2016.02.18
Nadzwyczajne wsparcie <br>w sektorze mleka <br>i wieprzowiny

Agencja Rynku Rolnego będzie udzielała pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych m.in. na podstawie danych z systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt prowadzonego przez ARiMR. Składanie wniosków rozpocznie się 18 lutego i potrwa do 18 marca 2016r. Producenci mleka i świń będą mogli je składać w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego właściwym dla miejsca zamieszkania lub siedziby producenta lub wysłać pocztą.

Zakończenie Ferii
2016.02.17
Zakończenie Ferii

Dobra zabawa i miło spędzony czas w czasie ferii zimowych niestety dobiegł końca i dlatego też Gminne Centrum Kultury zorganizowało zabawę dla wszystkich dzieci. Zabawa z okazji końca ferii odbyła się w siedzibie Gminnego Centrum Kultury oraz w Świetlicy Wiejskiej w Mniszku.

Ferie zimowe
2016.02.17
Ferie zimowe

Ferie zimowe, to dwutygodniowy okres wolny od zajęć szkolnych, ale nie oznacza to, że ten czas ma być czasem spędzonym jedynie w domu. Gminne Centrum Kultury w Wolanowie podczas tegorocznych zorganizowało różnego rodzaju atrakcje pozwalające podopiecznym na efektywne, a jednocześnie bardzo przyjemne zagospodarowanie ferii zimowych.

Turniej tenisa stołowego
2016.02.17
Turniej tenisa stołowego

W czasie trwania ferii zimowych Gminne Centrum Kultury w Wolanowie w porozumieniu z dyrekcją szkół podstawowych oraz dzięki dobrej współpracy dyrektora GCK z nauczycielami w-f-u w naszej gminie, został zorganizowany turniej tenisa stołowego.  Jeszcze przed feriami nauczyciele przeprowadzili wśród swoich uczniów na terenie swojej szkoły eliminacje, typujące uczniów do starcia w turnieju o Puchar Wójta Gminy Wolanów.  Turniej odbył się 10 lutego 2016 r. w Hali Sportowej mieszczącej się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Zabawa Ostatkowa Stowarzyszenia Seniorów w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2016.02.16
Zabawa Ostatkowa  Stowarzyszenia Seniorów  w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.

9 lutego 2016 r. w siedzibie Gminnego Centrum Kultury odbyło się spotkanie członków oraz zaproszonych gości, Stowarzyszenia Seniorów Gminy Wolanów. Spotkanie to okazało się wyjątkowe, gdyż oprócz smacznego poczęstunku przygotowanego przez nasze kochane panie seniorki, swoją obecnością zaszczycił nas Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” i kapela Czesława Golińskiego.

Podsumowanie półrocza 2015/2016
2016.02.16
Podsumowanie półrocza 2015/2016

Dnia 27 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie I półrocza 2015/2016. Uczniowie klas młodszych wytypowani do tytułu "Wzorowy Uczeń" otrzymali specjalną odznakę, którą mogą z dumą prezentować przez całe kolejne półrocze. Uczniowie klas starszych, którzy uzyskali średnią 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie otrzymali pamiątkowe dyplomy "Wzorowego Ucznia".

Twórczość plastyczna klasy VI
2016.02.16
Twórczość plastyczna klasy VI

Uczniowie naszej szkoły mają szansę rozwijać swój talent uczestnicząc w zajęciach Sekcji Dekoracyjnej. Poznają różnorodne techniki plastyczne, rozwijają wyobraźnię twórczą, a przede wszystkim pełnią ważną rolę terapeutyczną - rozładowują napięcie emocjonalne i odprężają.

Zagłosuj na dąb Bolko!
2016.02.12
Zagłosuj na dąb Bolko!

Rosnący w Hniszowie, gm. Ruda-Huta dąb Bolko jest reprezentantem Polski w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2016.
Ponad 1000-letni dąb Bolko według legendy wiekiem i imieniem nierozerwalnie wiąże się z początkami państwa polskiego. To w jego cieniu miał wypoczywać Bolesław Chrobry podczas wyprawy na Kijów w 1018 r.
Pomnikowe drzewo dzięki swoim imponującym rozmiarom: obwód prawie 9 m, wysokość ponad 25 m oraz rzut korony 34 m stanowi niebywałą atrakcję turystyczną.

Kolejne emocje siatkarskie
w Wolanowie!
2016.02.11
Kolejne emocje siatkarskie <br>w Wolanowie!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie III ligi mazowieckiej mężczyzn! W sobotnie popołudnie w gminnej hali w Wolanowie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi mazowieckiej sezonu 2015/2016 Nasza drużyna podejmować będzie drużynę KS Lesan Halinów

Ogłoszenie
2016.02.11

Wójt Gminy Wolanów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania z zakresu kultury fizycznej – Organizacja i prowadzenie programów szkolenia sportowego dla dzieci i młodzieży oraz uczestnictwo w zorganizowanej rywalizacji sportowej w zakresie piłki nożnej i siatkowej.

Minimalna przegrana
GKS Jaguar Wolanów
w Ostrołęce.
2016.02.11
Minimalna przegrana <br>GKS Jaguar Wolanów <br>w Ostrołęce.

Niestety po zaciętym meczu przegrywamy na wyjezdzie z SPS Volley Ostroleka 3-2. Cieszymy sie jednak z 1pkt i szykujemy sie juz na następny mecz w Sobote o godzinie 16 na hali w Wolanowie z Halinowem. SPS Volley Ostrołęka – GKS Jaguar Wolanów 3 : 2 (22:25, 25:20, 25:22, 21:25, 15:7)

Harmonogram zajęć
GKS Jaguar Wolanów
2016.02.04
Harmonogram zajęć <br>GKS Jaguar Wolanów

GKS „JAGUAR” Wolanów informuje, że zajęcia szkoleniowe z piłki nożnej przez okres od 1 lutego do 31 marca będą prowadzone na hali spoortowej w Wolanowie w dniach i godzinach:

Kolejna wygrana Jaguara
w III lidze mazowieckiej!
2016.02.03
Kolejna wygrana Jaguara <br>w III lidze mazowieckiej!

W dniu 31.01.2016 drużyna GKS Jaguar Wolanów podejmowała drużynę APIS Mokobody. Wygraliśmy następny mecz w III lidze i zbliżamy się do czołówki. Drużyna z Mokobodów nie postawiła wysoko poprzeczki, tylko w trzecim i ostatnim secie gra była dość wyrównana. W Niedzielę GKS zagrał praktycznie bezbłędnie. Zawodnicy na wszystkich pozycjach pokazali się z bardzo dobrej strony.

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka
2016.02.03
Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka

We wtorek, dnia 26.01.2016r. o godz.14:00 w Przedszkolu Niepublicznym "Zaczarowany las" w Bieniędzicach odbyły się Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez przedszkolaków. Maluszki ku uciesze swoich dziadków jak i rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami. Cała oprawa artystyczna prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości.

Finał Powiatu.
2016.02.03
Finał  Powiatu.

Dnia 19 01 2016 w hali sportowej ZSO Wolanów odbył się Finał Powiatu Radomskiego w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów z eliminacji międzygminnych awansowało trzy drużyny: PG Przytyk, PG Nr 2 Pionki oraz drużyna gospodarzy PG Wolanów.

Dzień Babci i Dziadka
w PSP w Mniszku
2016.01.29
Dzień Babci i Dziadka <br>w PSP w Mniszku

W dniu 22 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie obu oddziałów zerowych zaprosili na obchody tego święta swe kochane, najstarsze w rodzinie, osoby. Zaprezentowali dla miłych gości montaż słowno – muzyczny, tańce ( krakowiak oraz taniec nowoczesny),a także wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice przyjęli gości domowymi, słodkimi wypiekami oraz pyszną herbatą i kawą.

"Wolanianki" uświetniły swoim śpiewem mszę imieninową biskupa Henryka Tomasika
w radomskiej katedrze.
2016.01.29
"Wolanianki" uświetniły swoim śpiewem mszę imieninową biskupa Henryka Tomasika <br>w radomskiej katedrze.

W dniu 19 stycznia w katedrze radomskiej o godz. 18.00 odbyła się uroczysta msza św. imieninowa księdza biskupa Henryka Tomasika. Na uroczystość przybyło wiele osobistości. Zespół "Wolanianki" uświetnił swoim śpiewem mszę św. i wręczył solenizantowi bukiet kwiatów, w którym umieścił wydaną niedawno płytę. Zespół spotkał się z dużym zainteresowaniem i swoim występem sprawił ogromną radość księdzu biskupowi.

Zaproszenie na mecz siatkówki
2016.01.27
Zaproszenie na mecz siatkówki

GKS Jaguar Wolanów & Apis Global Vilage Mokobody w niedzielę 31.01.2016r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Koncert Kolęd i Pastorałek w Mniszku
2016.01.26
Koncert Kolęd i Pastorałek w Mniszku

W niedzielę, 24 stycznia 2016 roku w kościele pw. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Kostki w Mniszku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Zaproszonych gości, mieszkańców parafii Mniszek i okolic przywitał proboszcz - ks. Adam Kuc. Na początek zgromadzona publiczność oglądała Jasełka szkolne w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku. Zebrani mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy ostatecznie zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej królowie składając pokłon i dary.

Informacje o Jedlińskich Zapustach.
2016.01.25
Informacje o Jedlińskich Zapustach.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku jest organizatorem wydarzenia kończącego karnawał w Jedlińsku, tzw. Jedlińskie Zapusty. Elementem tego wydarzenia będzie widowisko plenerowe: Ścięcie Śmierci, które jest  jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym  w Polsce i Europie. Swoim rodowodem sięga ono XVI stulecia i jest nadal kultywowane w Jedlińsku na pamiątkę „prawa miecza”, które Jedlińsk otrzymał przy lokacji miasta w 1530 roku. Badacze twierdzą, że na obrzęd „Ścięcia Śmierci” duży wpływ miała szkoła ariańska istniejąca w Jedlińsku w latach 1560- 1630 oraz szkoła wyższa funkcjonująca w latach 1630- 1655.

Informacja
2016.01.22

Wójt Gminy Wolanów informuje właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wolanów o możliwości składania wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pt. „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

22 Międzynarodowy Festiwal Kolęd
i Pastorałek
2016.01.19
22 Międzynarodowy Festiwal Kolęd <br>i Pastorałek

Zespół Ludowy “Wolanianki” zaśpiewał w finale 22 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 15-16 stycznia 2016 r. w Będzinie. Obok znakomitych zespołów z Polski uczestniczyli również zespoły i wykonawcy z Ukrainy, Białorusi. Dla Zespołu były to niecodzienne doznania i niesamowite chwile, które długo pozostaną w pamięci.

Słoneczny i Dragon
2016.01.18
Słoneczny i Dragon

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” uruchomiła weekendowe połączenia Warszawy z Trójmiastem – pociąg „Słoneczny” oraz z Krakowem – pociąg „Dragon”. Pociągi te kursują w soboty i niedziele do 12 marca 2016 r. na trasach Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia oraz Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Koncert kolęd i pastorałek
2016.01.15
Koncert kolęd i pastorałek

Zaproszenie na koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Ludowego „Wolanianki” oraz Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mniszku 24 stycznia 2016 r.godz. 12.00

Zwrot akcyzy w 2016r.
2016.01.13

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
- w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.,
- w terminie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016 r.

Limit zwrotu podatku w 2016 r. wynosić będzie:
86,00 zł * ilość ha użytków rolnych

Zbadaj swoje piersi!!!
2016.01.13
Zbadaj swoje piersi!!!

NZOZ MAMMO-MED CENTRUM DIAGNOSTYKI I USŁUG MEDYCZNYCH zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w dnu 6 lutego 2016 roku w Wolanowie przy urzędzie gminy.

Kolędnicy w GCK
2016.01.12
Kolędnicy w GCK

Gminne Centrum Kultury odwiedzili niedawno Kolędnicy. Chodzenie z gwiazdą czy szopką to nasz typowo słowiański zwyczaj, w Polsce powoli zapominany, ale w Wolanowie, jak widać, wciąż dość dobrze zachowany.

Harmonogram
2016.01.12

odbioru wyselekcjonowanych odpadów opakowaniowych i bytowych z gospodarstw domowych z z terenu gminy Wolanów w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016r.

Zbadaj się i zyskaj spokój
2016.01.11
Zbadaj się i zyskaj spokój

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi.
Panie w wieku 40-49 oraz 70-75 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Funduszy Norweskich! Konieczna wcześniejsza rejestracja i skierowanie lekarskie.

Wolanów
przy Urzędzie Gminy, ul. Radomska 20
4 lutego 2016 r.

Zespół "Wolanianki"
wystąpił w Starostwie
Powiatowym w Radomiu
2016.01.05
Zespół "Wolanianki" <br>wystąpił w Starostwie <br>Powiatowym w Radomiu

W dniu 18 grudnia 2015 roku Zespół "Wolanianki" wystąpił w Starostwie Powiatowym w Radomiu, gdzie śpiewem kolęd umilił spotkanie wigilijne. W dniach 14 - 17 stycznia "Wolanianki" wyjeżdżają do Będzina, gdzie będą rywalizowały z innymi zespołami na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek o tytuł najlepszego wykonania kolędy.

Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Ludowego "Wolanianki" uprzejmie prosi o 1% odpisu przy rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS: 0000488728. Za dokonane odliczenia serdecznie dziękujemy

Akcja charytatywna
w Wolanowie
2016.01.05
Akcja charytatywna <br>w Wolanowie

Parafia Rzymsko – Katolicka w Wolanowie w ramach współpracy z Wójtem Gminy Wolanów oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wolanowie zorganizowała akcję charytatywną polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla 33 dzieci z najuboższych rodzin.

Spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Wolanów.
2015.12.23
Spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Wolanów.

W niedzielę 20 grudnia 2015 r. o godz. 1400 wielu mieszkańców gminy spotkało się na placu przed urzędem na wspólnej wigilii. Mieszkańców, gości zaproszonych oraz wszystkich przybyłych  powitał Adam Gibała – Wójt Gminy Wolanów. Część sakralną uroczystego spotkania rozpoczął Ks. Tadeusz Kszczot - Proboszcz Parafii Św. Doroty w  Wolanowie, odczytując słowa Ewangelii oraz odmawiając wspólną modlitwę ze zgromadzonymi na tej uroczystości. Następnie złożył życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli również: Adam Gibała – Wójt Gminy, Teresa Pankowska – Przewodnicząca Rady Gminy oraz Mirosław Ślifirczyk –  Starosta Radomski.

Święta Bożego Narodzenia
2015.12.15
Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas miłości, pokoju, zadumy i refleksji. To także chwila spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W tym pięknym czasie życzę dużo radości i spokoju. Niech te wyjątkowe święta upłyną w rodzinnej i ciepłej atmosferze, a blask gwiazdy betlejemskiej wzmocni wiarę w pokonywaniu codziennych trudności.(...)

Zaproszenie na spotkanie wigilijne
2015.12.10
Zaproszenie na spotkanie wigilijne

W programie:

- życzenia świąteczne

- koncert wigilijny zespołu "Wolanianki"

- program artystyczny przygotowany przez GCK

- występ Zespołu Śpiewaczy "Bieniędzice"

- wspólne kolędowanie
i spożywanie potraw wigilijnych

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.