Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Kurs komputerowy
dla początkujących
2016.03.24
Kurs komputerowy <br>dla początkujących

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie serdecznie zaprasza na kurs komputerowy dla początkujących. Zgłosić się może każdy mieszkaniec gminy, który chciałby nauczyć się od podstaw obsługi komputera i internetu. Czekamy także na osoby, które brały udział w poprzedniej edycji kursu, dla nich przewidziana jest kontynuacja.

Drugie miejsce
PG Wolanów
2016.03.24
Drugie miejsce <br>PG Wolanów

Dobry występ drużyny Publicznego Gimnazjum w Wolanowie na Turnieju o Puchar HUBALA, który odbył się 21 03 2016 r. na hal PG nr 13 Radom.Chłopcy z Wolanowa zajęli 2 miejsce po wygranej z PG nr 22 Radom 2:1 (23 ;25,25;19 ,15;9) oraz z PG nr 13 2:0 (25;18 , 25 ; 20) a przegrali z drużyną SOS Przysucha 0:2 ( 20;25 , 23;25).

I Dzień Wiosny
SPP w Sławnie
2016.03.24
I Dzień Wiosny <br>SPP w Sławnie

Dnia 21 marca 2016 r. w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Sławnie (gm. Wolanów) odbyły się obchody I dnia Wiosny. Dzieci wraz z rodzicami miały okazję wspólnie spędzić przedpołudnie oraz wziąć udział w warsztatach w ramach tzw. dnia otwartego. Trzy i czterolatki ubrane w kolorowe stroje przygotowały moc atrakcji dla swoich kochanych rodziców. Pod opieką pań wychowawczyń odegrały dwa przedstawienia o tematyce wiosennej.

Dyżury specjalistów ds. lasów niepaństwowych
2016.03.24

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 3/2016 z dnia 10 lutego 2016r. Nadleśniczego Nadleśnictwa Radom w sprawie ustalenia terminów dyżurów specjalistów ds. lasów niepaństwowych pełnionych w urzędach gmin ustalono następujące terminy dyżurów w Urzędzie Gminy Wolanów.

Życzenia wielkanocne
2016.03.23
Życzenia wielkanocne

.

Zaproszenia na szkolenia
2016.03.21

z operacji typu "Modernizacja gospodarstw rolnych" w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych" PROW na lata 2014-2020.

Konkurs FIO Mazowsze Lokalnie na rozwój młodych organizacji już otwarty
2016.03.18
Konkurs FIO Mazowsze Lokalnie na rozwój młodych organizacji już otwarty

Od 7 do 29 marca 2016 r. można składać wnioski o dofinansowanie działań związanych z rozwojem młodej organizacji pozarządowej. Zakup sprzętu biurowego, namiotu, stworzenie strony www….czemu nie! Powiedz tylko jaki masz na to pomysł i jak to wykorzystasz? Program FIO-Mazowsze Lokalnie ogłosił właśnie ostatni konkurs w edycji programu 2014-2016: w ścieżce na rozwój młodych organizacji.

„Z najlepszymi życzeniami wesołych Świąt Wielkanocnych”
2016.03.17
„Z najlepszymi życzeniami wesołych Świąt Wielkanocnych”

- to wystawa kart pocztowych, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie, na którą serdecznie zapraszamy!

Zaproszenie
2016.03.17

Dzień otwarty Inkubatora Organizacji Pozarządowych w Lokalnej Grupie Działania Razem dla Radomki. Warsztaty związane z przygotowaniem wniosków o wsparcie finansowe w konkursie Mazowsze Lokalnie. 21 marca 2016 r.

Stowarzyszenie „Razem dla Radomki” serdecznie zaprasza wszystkie zainteresowane organizacje pozarządowe, grupy nieformalne i mieszkańców na Dzień Otwarty Inkubatora NGO Stowarzyszenia „Razem dla Radomki”. Zaplanowane spotkania odbędą się w dniu 21 marca 2016 r. w godzinach od 12.00 do 17.00 w siedzibie Biura LGD w Radomiu przy ul. Wernera 9/11. Na godzinę 14.00 zaplanowaliśmy otwartą prezentację i warsztaty z przygotowania wniosków do konkursu Mazowsze Lokalnie.

Wielkanocny konkurs
w Gminnym Centrum Kultury.
2016.03.16
Wielkanocny konkurs <br>w Gminnym Centrum Kultury.

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie serdecznie zaprasza do udziału w konkursie wielkanocnym. Lubisz tworzyć? Potrafisz robić piękne rzeczy lub masz zdolności artystyczne? A może po prostu szukasz sposobu na nudę?

Wygrana w Grodzisku Mazowieckim!!!
2016.03.15
Wygrana w Grodzisku Mazowieckim!!!

UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki : GKS Jaguar Wolanów 2 - 3!!! Wygrywamy wczorajszy mecz z Grodziskiem Mazowieckim!! Pierwsze dwa sety gramy bardzo dobrze w przyjęciu i ataku. Praktycznie każda pierwsza akcja kończy się naszym punktem. Wykorzystujemy większość kontr i wygrywamy pierwsze dwa sety do 18 i 21.

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE
2016.03.14
ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe: Zasady przyznawania płatności bezpośrednich oraz wypełniania wniosku na rok 2016 Szkolenie odbędzie się w dniu 17-03-2016r o godzinie 10:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie.

11 marca - Dzień Sołtysa
2016.03.11
11 marca - Dzień Sołtysa

Dzień Sołtysa to święto coraz popularniejsze w środowiskach wiejskich. Sposoby jego obchodzenia są bardzo różne, w zależności od tradycji na danym terenie oraz od przyjętych zwyczajów. W bieżącym roku w tym dniu, władze samorządowe spotkały się z sołtysami, by wspólnie uczcić to święto.

Dzień Kobiet
w PSP w Mniszku
2016.03.10
Dzień Kobiet <br>w PSP w Mniszku

W dniu 8 marca 2016r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mniszku odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet. Podczas koncertu życzeń uczniowie składali życzenia i dedykowali piosenki wszystkim kobietom z PSP w Mniszku. Wielką atrakcją tegorocznej uroczystości było przedstawienie teatralne pt,, Czerwony Kapturek” w wykonaniu uczniów klasy III. Dzieci pod kierunkiem pani Ewy Zjawińskiej wykonały bajkę w języku angielskim, która wzbudziła wielkie zainteresowanie zarówno dorosłych, jak i dzieci. Samorząd Uczniowski przekazał piękne kwiaty paniom z okazji ich święta.

8 Marca Dzień Kobiet
2016.03.09
8 Marca Dzień Kobiet

W Gminie Wolanów panie rozpoczęły świętowanie już 6 marca 2016 r. W niedzielne popołudnie w ZSO – PSP i P|G w Wolanowie, mieszkańcy gminy licznie się zgromadzili aby wspólnie uczcić to święto. Sala była wypełniona po brzegi, a tylu atrakcji nie spodziewał się nikt. Wójt Gminy Adam Gibała, dyrekcja i nauczyciele z ZSO – PSP i PG w Wolanowie wraz ze zdolnymi uczniami, Gminna Biblioteka Publiczna oraz Gminne Centrum Kultury w Wolanowie zorganizowali dla pań wspaniałą uroczystość. Masa atrakcji, niespodzianek i słodkości czekała na kobiety z okazji ich święta.

Zespół "Wolanianki" nagrał dla TVP1 hymn Światowych Dni Młodzieży
2016.03.07
Zespół "Wolanianki" nagrał dla TVP1 hymn Światowych Dni Młodzieży

W czwartek 25 lutego w Muzeum Wsi Radomskiej zespół "Wolanianki" nagrał dla TVP1 hymn Światowych Dni Młodzieży. Nagranie do programu "W drodze do Krakowa" jest formą zaproszenia wszystkich do Radomia na sobotę 23 lipca, kiedy to będzie uroczyste zakończenie obchodów tygodniowego pobytu ok. 5000 młodych ludzi z 19 krajów w diecezji radomskiej. W tym dniu od rana w Muzeum Wsi Radomskiej odbędą się prezentacje wielu zespołów mające na celu ukazanie obcokrajowcom piękna polskiego folkloru, polskiej gościnności i zabawy.

Mecz III ligi mazowieckiej
2016.03.04
Mecz III ligi mazowieckiej

Klub GKS Jaguar Wolanów zaprasza w niedzielne popołudnie do hali sportowej w Wolanowie na mecz III ligi mazowieckiej pomiędzy GKS Jaguar Wolanów a MDK Warszawa. Startujemy niedziela 06.03.2016 o godzinie 16. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!!!

Spotkanie z muzykami
2016.03.03
Spotkanie z muzykami

"Jestem sobie przedszkolaczek" - to właśnie tą piosenką zostały przywitane Gumisie i Smerfy przez uczennice Radomskiej Szkoły Muzycznej. Wizyta pań nie była przypadkowa, otóż nasze przedszkole w bieżącym roku szkolnym realizuje koncepcję pracy o tematyce muzycznej. "Dziecko w świecie muzyki" - pełna nazwa koncepcji zobowiązuje do rozwijania u dzieci umiejętności muzycznych, poznawania przez dzieci różnych gatunków muzyki, śpiewania i muzykowania oraz do spotkań z muzykami.

Wycieczka do Hula Parku
w Radomiu
2016.03.03
Wycieczka do Hula Parku <br>w Radomiu

Na ten dzień dzieci czekały z niecierpliwością. Od samego rana dopytywały kiedy przyjedzie autobus do Hula Parku. Zaraz po śniadaniu, Gumisie i Smerfy pod opieką p. Katarzyny Piec, p. Patrycji Karolewskiej, p. Sylwii Golińskiej, p. Kingi Oparcik oraz p. Wiesławy Kosior ruszyły do Hula Parku w Radomiu.

Projekt czytelniczy
"Spotkania z bajką"
2016.03.03
Projekt czytelniczy <br>"Spotkania z bajką"

Od dnia 15 lutego 2016 r. przez kolejne 10 dni odbywały się w naszym przedszkolu niecodzienne spotkania z .....bajką ;-). Projekt czytelniczy dotyczył przedszkolaków, ich rodziców oraz pracowników Urzędu Gminy Wolanów i polegał na głośnym czytaniu bajek i opowiadań przez zaproszonych gości. W pierwszym tygodniu odwiedzali nas pracownicy Urzędu Gminy. Każdy odwiedzający miał za zadanie przeczytać wybraną bajkę oraz ją krótko omówić wspólnie z dziećmi.

Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom” – rozstrzygnięty.
2016.03.01
Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”  – rozstrzygnięty.

W dniu 26 lutego 2016 roku w Gminnym Centrum Kultury została rozstrzygnięty konkurs plastyczny pod hasłem „Młodzież zapobiega pożarom”. W składzie komisji znaleźli się przedstawiciele zarządu Gminy Związku „OPS” w Wolanowie oraz instruktorzy Gminnego Centrum Kultury. Komisja wyłoniła trzy najlepsze pod względem artystycznym oraz najbardziej odpowiadające tematyce prace plastyczne. Wyróżniła również dodatkowo trzy osoby.  Cieszy nas tak duże zainteresowanie dzieci i młodzieży tematyką związaną z bezpiecznym zachowaniem oraz właściwym postępowaniem w przypadku wystąpienia pożaru.

Nabór na szkolenie
2016.03.01

Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego Terenowy Zespół Doradczy w Radomiu informuje, że zgodnie z ustawą o ochronie roślin z dnia 8.12.2008r. z późniejszymi zmianami prowadzi nabór rolników na szkolenie uzupełniające (jednodniowe) z zakresu: "Stosowanie środków ochrony roślin przy użyciu opryskiwaczy" dla osób stosujących i wykonujących zabiegi środkami ochrony roślin.

Mammobus na Dzień Kobiet!
2016.02.29
Mammobus na Dzień Kobiet!

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE"
2016.02.29
XIV edycja Ogólnokrajowego Konkursu "BEZPIECZNE GOSPODARSTWO ROLNE"

Celem konkursu jest promocja zasad ochrony zdrowia i życia w gospodarstwach rolnych. Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: regionalnym, wojewódzkim i centralnym. Rolnicy zainteresowani udziałem w Konkursie powinni wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny w placówkach terenowych Kasy oraz na stronie internetowej www.krus.gov.pl. Wypełniony i podpisany formularz należy złożyć do najbliższej Placówki Terenowej KRUS w nieprzekraczalnym terminie do 31 marca 2016r.

III miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców w Radomiu!!!
2016.02.29
III miejsce w turnieju piłki siatkowej chłopców w Radomiu!!!

Brązowe medale chłopcy z Wolanowa odebrali z rąk wielokrotnego reprezentanta Polski w Piłce Siatkowej, a obecnie Prezesa Czarnych Radom, p. Mariusza Szyszki. Drużyna z Wolanowa grała w składzie: Fiałkowski Maciej, Gibała Adam, Gielniowski Damian, Goliński Jakub, Dróżdż Hubert, Wójcik Sebastian, Florczak Dawid, Wojcieszak Paweł, Mazur Adam, Sambor Przemysław, Kozyra Cezary, Pieczeniak Artur. Trener Kosiec Ryszard.

Zaproszenie na popołudnie artystyczne
2016.02.25
Zaproszenie na popołudnie artystyczne

WÓJT GMINY WOLANÓW ADAM GIBAŁA ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH W WOLANOWIE GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W WOLANOWIE GMINNE CENTRUM KULTURY W WOLANOWIE

serdecznie zapraszają
na popołudnie artystyczne
"BABY ACH TE BABY"

Komunikat dot. opłat środowiskowych
2016.02.24

Departament Opłat Środowiskowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie informuje, iż wkrótce upłyną terminy przedkładania wykazów i sprawozdań oraz wnoszenia opłat środowiskowych za rok 2015 na konta redystrybucyjne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie tj.:(…)

„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’
2016.02.24
„Bezpiecznie na wsi – niebezpieczne atrakcje w wakacje’’

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich, poszerzanie wiedzy dzieci na temat zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, ze szczególnym uwzględnieniem zapobiegania wypadkom najczęściej występującym latem  a także rozbudzenie i rozwój wrażliwości estetycznej oraz indywidualnych zdolności twórczych wśród najmłodszych mieszkańców wsi.

Bezpłatne porady radcy prawnego.
2016.02.23

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie informuje, że w ramach  Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie dla mieszkańców Gminy Wolanów  zgodnie z poniżej zamieszczonym harmonogramem od dnia 02 lutego 2016 roku  do 20 grudnia 2016r. Radca Prawny  udziela  bezpłatnych porad.

Miejsce – budynek Urzędu Gminy  Wolanów ul. Radomska 20  - parter pokój  nr 3.

RODZINA 500+
2016.02.23
RODZINA 500+

W związku z wejściem w życie ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci (Dz.U.  z 2016r. poz.195), Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wolanowie informuje, że zgodnie z art. 49 w/w  ustawy wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego na okres zasiłkowy trwający od 01 kwietnia 2016r. do 30 września 2017r. będą przyjmowane w wersji papierowej i elektronicznej  od dnia 01 kwietnia 2016r.

Wygrywamy
w Warszawie!!!
2016.02.23
Wygrywamy <br>w Warszawie!!!

Dzisiaj zagraliśmy bardzo dobry mecz w przyjęciu, graliśmy dużo środkiem i kończyliśmy kontry. Cala drużyna pokazała się z bardzo dobrej strony! Cieszymy się z 3 punktów!
Już w piątek rewanż z KKS Kozienice, liderem III ligi!

Przegrana z Halinowem
2016.02.19
Przegrana z Halinowem

Niestety przegrywamy sobotni mecz z Lesan Halinów... Nasza gra nie wyglądała za dobrze. Mieliśmy problemy w przyjęciu i w obronie. Goście z Halinowa zagrali bardzo dobrze w ataku i kończyli praktycznie wszystkie swoje akcje. Dobrą wiadomością jest to że nasz atakujący Jacek Karpeta wrócił do gry po kontuzji i zaprezentował się bardzo dobrze!

Debata o bezpieczeństwie
w Wolanowie
2016.02.19
Debata o bezpieczeństwie <br>w Wolanowie

„Wspólnie Bezpieczniej" – to temat debaty społecznej, która odbyła się w dniu 17 lutego 2016 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wolanów. W spotkaniu udział wzięli m. in. Komendant Miejski Policji insp. Karol Szwalbe,I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu nadkom. Witold Krawczyk, oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. Paweł Frysztak. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych min. Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murawski, Wójt Gminy Wolanów Adam Gibała, doradca Starosty Radomskiego Krzysztof Górak.

Ostatki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2016.02.19
Ostatki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Centrum Kultury  w Wolanowie.

Członkowie Uniwersytetu III Wieku uczestniczyli w zabawie ostatkowej zorganizowanej w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie w sobotę, 6 lutego 2016 roku. Prezes Uniwersytetu III Wieku przywitał zgromadzonych gości życząc wszystkim udanej zabawy i tym samym rozpoczął wspaniałe spotkanie. Wszyscy uczestnicy chwalili sobie smaczne menu oraz wspaniałą oprawę muzyczną.

Nadzwyczajne wsparcie
w sektorze mleka
i wieprzowiny
2016.02.18
Nadzwyczajne wsparcie <br>w sektorze mleka <br>i wieprzowiny

Agencja Rynku Rolnego będzie udzielała pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych m.in. na podstawie danych z systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt prowadzonego przez ARiMR. Składanie wniosków rozpocznie się 18 lutego i potrwa do 18 marca 2016r. Producenci mleka i świń będą mogli je składać w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego właściwym dla miejsca zamieszkania lub siedziby producenta lub wysłać pocztą.

Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice”
na Skaryszewskich Wstępach.
2016.02.18
Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” <br>na  Skaryszewskich Wstępach.

Na Skaryszewskim Jarmarku Końskim podczas Estrady Folkloru prezentowały się liczne zespoły regionalne, kapele i soliści. Wśród nich w dniu 15 lutego 2016 r. wystąpił Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” z gminy Wolanów.

Zakończenie Ferii
2016.02.17
Zakończenie Ferii

Dobra zabawa i miło spędzony czas w czasie ferii zimowych niestety dobiegł końca i dlatego też Gminne Centrum Kultury zorganizowało zabawę dla wszystkich dzieci. Zabawa z okazji końca ferii odbyła się w siedzibie Gminnego Centrum Kultury oraz w Świetlicy Wiejskiej w Mniszku.

Ferie zimowe
2016.02.17
Ferie zimowe

Ferie zimowe, to dwutygodniowy okres wolny od zajęć szkolnych, ale nie oznacza to, że ten czas ma być czasem spędzonym jedynie w domu. Gminne Centrum Kultury w Wolanowie podczas tegorocznych zorganizowało różnego rodzaju atrakcje pozwalające podopiecznym na efektywne, a jednocześnie bardzo przyjemne zagospodarowanie ferii zimowych.

Turniej tenisa stołowego
2016.02.17
Turniej tenisa stołowego

W czasie trwania ferii zimowych Gminne Centrum Kultury w Wolanowie w porozumieniu z dyrekcją szkół podstawowych oraz dzięki dobrej współpracy dyrektora GCK z nauczycielami w-f-u w naszej gminie, został zorganizowany turniej tenisa stołowego.  Jeszcze przed feriami nauczyciele przeprowadzili wśród swoich uczniów na terenie swojej szkoły eliminacje, typujące uczniów do starcia w turnieju o Puchar Wójta Gminy Wolanów.  Turniej odbył się 10 lutego 2016 r. w Hali Sportowej mieszczącej się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Zabawa Ostatkowa Stowarzyszenia Seniorów w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2016.02.16
Zabawa Ostatkowa  Stowarzyszenia Seniorów  w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.

9 lutego 2016 r. w siedzibie Gminnego Centrum Kultury odbyło się spotkanie członków oraz zaproszonych gości, Stowarzyszenia Seniorów Gminy Wolanów. Spotkanie to okazało się wyjątkowe, gdyż oprócz smacznego poczęstunku przygotowanego przez nasze kochane panie seniorki, swoją obecnością zaszczycił nas Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” i kapela Czesława Golińskiego.

Podsumowanie półrocza 2015/2016
2016.02.16
Podsumowanie półrocza 2015/2016

Dnia 27 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie I półrocza 2015/2016. Uczniowie klas młodszych wytypowani do tytułu "Wzorowy Uczeń" otrzymali specjalną odznakę, którą mogą z dumą prezentować przez całe kolejne półrocze. Uczniowie klas starszych, którzy uzyskali średnią 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie otrzymali pamiątkowe dyplomy "Wzorowego Ucznia".

Twórczość plastyczna klasy VI
2016.02.16
Twórczość plastyczna klasy VI

Uczniowie naszej szkoły mają szansę rozwijać swój talent uczestnicząc w zajęciach Sekcji Dekoracyjnej. Poznają różnorodne techniki plastyczne, rozwijają wyobraźnię twórczą, a przede wszystkim pełnią ważną rolę terapeutyczną - rozładowują napięcie emocjonalne i odprężają.

Zagłosuj na dąb Bolko!
2016.02.12
Zagłosuj na dąb Bolko!

Rosnący w Hniszowie, gm. Ruda-Huta dąb Bolko jest reprezentantem Polski w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2016.
Ponad 1000-letni dąb Bolko według legendy wiekiem i imieniem nierozerwalnie wiąże się z początkami państwa polskiego. To w jego cieniu miał wypoczywać Bolesław Chrobry podczas wyprawy na Kijów w 1018 r.
Pomnikowe drzewo dzięki swoim imponującym rozmiarom: obwód prawie 9 m, wysokość ponad 25 m oraz rzut korony 34 m stanowi niebywałą atrakcję turystyczną.

Nowy harmonogram przyjęć lekarzy
S.P. ZOZ w Wolanowie.
2016.02.12
Nowy harmonogram przyjęć lekarzy <br>S.P. ZOZ w Wolanowie.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem przyjęć lekarzy S.P. ZOZ w Wolanowie.

Kolejne emocje siatkarskie
w Wolanowie!
2016.02.11
Kolejne emocje siatkarskie <br>w Wolanowie!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie III ligi mazowieckiej mężczyzn! W sobotnie popołudnie w gminnej hali w Wolanowie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi mazowieckiej sezonu 2015/2016 Nasza drużyna podejmować będzie drużynę KS Lesan Halinów

Ogłoszenie
2016.02.11

Wójt Gminy Wolanów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania z zakresu kultury fizycznej – Organizacja i prowadzenie programów szkolenia sportowego dla dzieci i młodzieży oraz uczestnictwo w zorganizowanej rywalizacji sportowej w zakresie piłki nożnej i siatkowej.

Minimalna przegrana
GKS Jaguar Wolanów
w Ostrołęce.
2016.02.11
Minimalna przegrana <br>GKS Jaguar Wolanów <br>w Ostrołęce.

Niestety po zaciętym meczu przegrywamy na wyjezdzie z SPS Volley Ostroleka 3-2. Cieszymy sie jednak z 1pkt i szykujemy sie juz na następny mecz w Sobote o godzinie 16 na hali w Wolanowie z Halinowem. SPS Volley Ostrołęka – GKS Jaguar Wolanów 3 : 2 (22:25, 25:20, 25:22, 21:25, 15:7)

Harmonogram zajęć
GKS Jaguar Wolanów
2016.02.04
Harmonogram zajęć <br>GKS Jaguar Wolanów

GKS „JAGUAR” Wolanów informuje, że zajęcia szkoleniowe z piłki nożnej przez okres od 1 lutego do 31 marca będą prowadzone na hali spoortowej w Wolanowie w dniach i godzinach:

Kolejna wygrana Jaguara
w III lidze mazowieckiej!
2016.02.03
Kolejna wygrana Jaguara <br>w III lidze mazowieckiej!

W dniu 31.01.2016 drużyna GKS Jaguar Wolanów podejmowała drużynę APIS Mokobody. Wygraliśmy następny mecz w III lidze i zbliżamy się do czołówki. Drużyna z Mokobodów nie postawiła wysoko poprzeczki, tylko w trzecim i ostatnim secie gra była dość wyrównana. W Niedzielę GKS zagrał praktycznie bezbłędnie. Zawodnicy na wszystkich pozycjach pokazali się z bardzo dobrej strony.

II Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców szkół gimnazjalnych
2016.02.03
II Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców szkół gimnazjalnych

W dniu 27.01.2015 odbył się w Wolanowie II Turniej Piłki Halowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.