Gmina Wolanów

Wyszukiwarka

Zobacz także...

Menu strony

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy
  • zastrzegam.pl

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Nasz Wolanów
2017.07.21
Nasz Wolanów

informacje gminne nr 4 (czerwiec 2017)

W NUMERZE:

ROZWAŻANIA NA PROGU LATA… – STR. 2

UROCZYSTE OTWARCIE PRZEDSZKOLA – STR. 5

DZIEŃ MATKI W GCK W WOLANOWIE – STR. 8

SPORTOWY WOLANÓW – STR. 16

Projekt „COBI samo się nie zrobi”
2017.07.14
Projekt  „COBI samo się nie zrobi”

W ramach realizowanego na­sze­go projektu  „COBI samo się nie zrobi” w dniu 25 czerwca 2017 roku zostały przeprowadzone war­szta­ty w zakresie pro­filak­tyki uzależnień.

ZAPROSZENIE
2017.07.14
ZAPROSZENIE

Zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz ze swoimi rodzicami lub dziadkami do wspólnej zabawy grami planszowymi i układanie klocków Cobi.

Informacja
2017.07.14

W związku z dłuższą nieobec­noś­cią kasjerki informuje się, że kasa Urzędu Gminy Wolanów czynna będzie wyłącznie w godzinach 1200-1400 w okresie od dnia 17 lipca 2017 roku do odwołania.

Wakacje w GCK!
2017.07.12
Wakacje w GCK!

Wakacje w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie trwają w najlepsze. Za nami pierwszy tydzień zajęć, podczas których mieliśmy okazję pracować nad sprawnością manualną, zmysłem artystycznym i warsztatem plas­tycz­nym.

Policyjny Punkt Przyjęć Interesantów w Wolanowie czynny codziennie.
2017.07.04

W dniu 3 lipca br.  został otwarty Policyjny Punkt Przyjęć Intere­san­tów w Wolanowie. Wójt  Gminy przekazał w użyczenie lokal po byłym Posterunku Policji. Pomieszczenia zostały wyremon­to­wa­ne przy wsparciu środków z budżetu Gminy oraz zostały wyposażone w sprzęt kompu­te­rowy.

Lato w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie!
2017.06.28
Lato w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie!

Rusza wakacyjny plan Gminnym Centrum Kultury! Znajdziemy w nim wiele atrakcyjnych i kre­atyw­nych propozycji dla naszych podopiecznych, takich jak: war­szta­ty plastyczno-techniczne, ka­ra­oke, zajęcia z gitary, zajęcia taneczne, loterie fantowe, zajęcia sportowe, czy też atrakcyjne wy­ciecz­ki w najpiękniejsze zakątki Mazowsza.

Festyn z okazji Dnia Dziecka w Bieniędzicach
2017.06.19
Festyn z okazji Dnia Dziecka w Bieniędzicach

W słonecznym dniu 1. 06. 2017 r. w naszej szkole odbył się festyn  z okazji Dnia Dziecka. Jego organizatorami byli dyrektor, nauczyciele i Rada Rodziców szkoły oraz dyrekcja oraz grono pedagogiczne Niepublicznego Przedszkola ,,Zaczarowany Las''.

Festyn rodzinny w Mniszku
2017.06.14
Festyn rodzinny w Mniszku

W dniu 11 czerwca 2017 roku  w szkole w Mniszku odbyła się szkolna impreza z okazji Dnia Dziecka pod nazwą „Żyjmy zdrowo”. Wystąpił  na niej teatr „Forma” z Białegostoku sponso­ro­wa­ny częściowo przez firmę ubezpieczeniową InterRisk.

16 czerwca 2017r.
– dzień wolny od pracy
2017.06.14

Informuję, że w dniu 16 czerw­ca br. (piątek) Urząd Gminy Wolanów będzie nieczynny.

Zgodnie z Zarządzeniem Wójta Gminy Wolanów Nr 227/2017, dzień 16 czerwca (piątek) został ustalony dniem wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy i jednostek organizacyjnych.

Zakończenie roku artystycznego 2016/17 w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2017.06.13
Zakończenie roku artystycznego 2016/17 w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.

W piątek (tj. 09.06.2017r.) o godz. 18.00 przed budynkiem GCK w Wolanowie odbyło się  uroczyste zakończenie roku artystycznego 2016/17.  Zarówno pogoda, jak i mieszkańcy Gminy Wolanów dopisali. Wśród ze­bra­nych nie zabrakło rodziców i ich pociech. Wystąpiły wspaniałe zespoły instrumentalne z zajęć gry na instrumentach, oraz soliści i zespoły dziecięco – mło­dzie­żowe z zajęć wokalnych pro­wa­dzonych w Gminnym Centrum Kultury m.in. ,,Decybele’’ i ,,Wesołe nutki’’.

FESTYN RODZINNY W SPP W SŁAWNIE
2017.06.13
FESTYN RODZINNY W SPP W SŁAWNIE

W piątek 09 czerwca 2017 roku w Samorządowym Publicznym Przedszkolu w Sławnie odbył się Festyn Rodzinny połączony z uroczystym zakończeniem roku szkolnego. Pani Dyrektor Aldona Trzeciak powitała wszystkich gości zgromadzonych na placu przedszkolnym, a w szczegól­noś­ci wójta gminy Wolanów pana Adama Gibałę oraz pana Marcina Ciężkowskiego.

Dzień Matki w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie
2017.06.02
Dzień Matki w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie

26 maja 2017r. (tj. piątek) na Sali widowiskowej w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbył się koncert instrumentalno-wokalny z okazji Dnia Matki. Koncert rozpoczął się o godzinie 18.00, goście dopisali. Na widowni zasiadały mamy, tatusiowie oraz bacie z dziadkami, na widowni nie zabrakło też dzieci.

„MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA”
2017.05.26

Celem  konkursu jest wyłonienie „Mistrza Pięknego Czytania”, budzenie zainteresowania wartościową literaturą,  kształcenie umiejętności interpretacji tekstu literackiego, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze oraz  doskonalenie techniki czytania.

Pierwsza wizyta przedszkolaków w bibliotece.
2017.05.26
Pierwsza wizyta przedszkolaków  w bibliotece.

W dniu 23 maja, dzieci z Przedszkola w Sławnie, wraz z opiekunkami, odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Wolanowie. Przedszkolaki z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Kilkoro z nich, było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Dzień zdrowia w PSP w Mniszku
2017.05.23
Dzień zdrowia w PSP w Mniszku

W dniu 16 maja 2017 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Mniszku obchodzono, jak co roku, Dzień Zdrowia. Tegoroczne obchody odbyły się pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo”. Koordynator realizacji szkolnego programu profilaktycznego, p. Agata Seta, we współpracy z wychowawcami klas przeprowadziła szereg konkursów o tematyce prozdrowotnej.

Przedszkolaki w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2017.05.23
Przedszkolaki w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.

We wtorek, 23.05.2017r. Gminne Centrum Kultury w Wolanowie odwiedziły dzieci z Samorządowego Publicznego Przedszkola w Sławnie. Podczas odwiedzin dowiedziały się m.in. jak działa, oraz jakie zajęcia odbywają się w Gminnym Centrum Kultury.

Wolanianki nagrywały teledysk
2017.05.23
Wolanianki nagrywały teledysk

Ostatni okres dla  "Wolanianek" był bardzo pracowity. W Muzeum Wsi Radomskiej nagrywały pierwszy teledysk do własnego utworu "Pościłabym w piątki". Dzieci zdobyły wiele nowych doświadczeń.  Gotowy teledysk  przyczyni się do promocji Gminy (dzięki, której powstał teledysk-realizacja zadania publicznego) , szkoły i zespołu w szerszym środowisku.

Dzień Mamy w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2017.05.22
Dzień Mamy w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.

26 maja 2017 (piątek) o godz. 18.00 w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie odbędzie się koncert z okazji Dnia Mamy, podczas którego wystąpią uczestnicy zajęć instrumental­nych i wokalnych działających w GCK. Serdecznie zapraszamy w szczególności wszystkie Mamy, ale także tatusiów, babcie i dziadków do podziwiania talentów swoich pociech oraz spędzenia tego popołudnia razem z nami.

LIDER PILNIE POSZUKIWANY
2017.05.22
LIDER PILNIE POSZUKIWANY

Zapraszamy do udziału w projekcie pn. „LIDER PILNIE POSZUKIWANY” grupy nieformalnych liderów społecznych wśród mieszkańców gminy Jastrzębia, Wolanów i Mirów.

Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Gminy Jastrzębia „Gościniec”, współfinansowany ze środków Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

COBI samo się nie zrobi
2017.05.22
COBI samo się nie zrobi

KUŹNIA WARTOŚCI LOKALNYCH jako nieformalna samodzielna grupa reprezentująca sołectwa Strzałków i Wolanów otrzymała grant z programu FIO - Mazowsze Lokalnie na projekt pn. „COBI samo się nie zrobi”.
W ramach projektu, który ma na celu integrację mieszkańców w każdym wieku, zorganizowane będą warsztaty edukacyjno – manualno – społeczne z wykorzystaniem klocków COBI, umożliwiających budowanie zdolności przestrzennych i kreatywnych uczestników, pobudzających kreatywność i poruszających wyobraźnię. Klocki są też kompatybilne z innymi zestawami.
Grupa otrzymała grant w wysokości 4.050 zł. Projekt będzie trwał 4 miesiące.

Święto Konstytucji 3 Maja
2017.05.19
Święto Konstytucji 3 Maja

12 maja 2017 roku odbyła się akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt w historii Polski, klasa 4 pod opieką p. Małgorzaty Radulskiej przygotowała część artystyczną o patriotycznej wymowie.

XIV RAJD EUROPEJSKI
2017.05.19
XIV RAJD EUROPEJSKI

28 kwietnia uczniowie klas IV, V i VI naszej szkoły uczestniczyli w XIV Rajdzie Europejskim. Grupa pod opieką p. A. Gadalskiej i p. Ł. Bełtowicza liczyła tym razem 19 uczniów. Po raz pierwszy udało nam się jako pierwszym dotrzeć na miejsce zbiórki. Trasa tegorocznej imprezy turystycznej rozpoczynała się w Rożkach. Stąd też uśmiechnięci, pełni optymizmu, chłonąc ciepłe powietrze wyruszyliśmy do Kowali, a następnie Parznic.

Dzień Ziemi
2017.05.19
Dzień Ziemi

Sprzątaj po sobie! Nie brudź! Nie niszcz! to morał przedstawienia pt. „Zielono mi” w wykonaniu uczniów klasy szóstej, które z okazji Dnia Ziemi obejrzała nasza społeczność szkolna. Obchody Światowego Dnia Ziemi w 2017 roku poświęcone były tematom związanym z ochroną różnorodności biologicznej. Hasło tegorocznych obchodów to -„W kierunku natury”.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Spelling Bee
2017.05.19
Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego Spelling Bee

Dnia 8 maja 2017r w Publicznej Szkole Podstawowej nr 20 odbył się Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny z Języka Angielskiego "Spelling Bee". Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VI - Aleksandra Kujawiak i Tamara Poneta. Konkurs polegał na przeliterowywaniu wyrazów po angielsku po usłyszeniu słowa.

Zajęcia Dogoterapii w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie
2017.05.18
Zajęcia Dogoterapii w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie

Wczoraj do Gminnego Centrum Kultury zawitał wspaniały czworonożny gość. Pani Katarzyna Safin wraz z Bezą przeprowadziła otwarte zajęcia Dogoterapii, w których brały udział m.in. maluchy z Klubu Malucha. Zajęcia były niesamowitą okazją do poznania psich zwyczajów.

Informacja Wójta Gminy Wolanów
2017.05.10

o ustaleniu dnia wolnego dla pracowników
Urzędu Gminy Wolanów
w dniu 16 czerwca 2017 roku (piątek)
w zamian za odpracowany
w dniu 3 czerwca 2017 roku.

I N F O R M A C J A
2017.04.27

Wójt Gminy Wolanów, w związku z niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (przymrozka­mi), które wystąpiły w dniach 16-21 kwietnia 2017r. na terenie województwa mazowieckiego informuje, że istnieje możliwość zgłoszenia strat w uprawach rolnych spowodowanych działa­niem ujemnych temperatur.

Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę wielkanocną – Wielkanoc 2017r.
2017.04.26
Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę wielkanocną – Wielkanoc 2017r.

Gminne Centrum Kultury z okazji Świąt Wielkanocnych ogłosiło 13 marca 2017r. na swojej fb stronie, jak i na stronie Urzędu Gminy konkurs plastyczny z nagrodami, na Kartkę Wielkanocną dla dzieci i młodzieży ze szkół znajdujących się na terenie Gminy Wolanów.

Sześciolatków zapraszamy do przedszkoli
2017.04.25
Sześciolatków zapraszamy do przedszkoli

Wychowanie przedszkolne obej­mu­je dzieci od początku roku szkolnego w roku kalenda­rzo­wym, w którym dziecko kończy 3 lata, do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 7 lat. W uza­sadnionych przypadkach do przedszkola może być przyjęte dziecko, które ukończyło 2,5 roku.

Szkolenia Zwiększające Kompetencje Cyfrowe
2017.04.21
Szkolenia Zwiększające Kompetencje Cyfrowe

„PERSONA” Ośrodek Szkole­nio­wo – Doradczy w Inowrocławiu zaprasza Do Udziału w PROJEKCIE: „MEM Mazowieckie e-Możliwości – Szkolenia Zwięk­szające Kompetencje Cyfrowe„. Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych przez minimum 80% uczestników projektu z grupy 500 osób.

Nasz Wolanów
2017.04.20
Nasz Wolanów

informacje gminne nr 3
(kwiecień 2017)

W NUMERZE:

ALLELUJA, JEZUS ŻYJE
– STR. 2

TRADYCJE WIELKANOCNE WCIĄŻ ŻYWE
– STR. 5

PRAWDZIWE OBLICZE KOBIETY
– STR. 8–9

SPORTOWY WOLANÓW
– STR. 16

DYŻURY LEŚNICZEGO
2017.04.20

Zgodnie z Zarządzeniem Nr 1/2017 z dnia 1 lutego 2017r. Nadleśniczego Nadleśnictwa Radom w sprawie ustalenia terminów dyżurów specjalistów ds. lasów niepaństwowych pełnionych w urzędach gmin ustalono następujące terminy dyżurów w Urzędzie Gminy Wolanów na 2017 r.:

Szczepienia ochronne lisów
2017.04.20

Mazowiecki Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach od 25 kwietnia do 8 maja 2017 r. przeprowadzona zostanie wiosenna akcja szczepień ochronnych lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie.

Spotkanie z ratownikiem medycznym
2017.04.20
Spotkanie z ratownikiem medycznym

15 i 28 marca 2017r. kasy: I, II „a”, II „c” miały spotkanie z Ratownikiem Medycznym – Panem Grzegorzem Lipcem. Ratownik przypomniał numery alarmowe – 112, 997, 998, 999 – kiedy i w jaki sposób z nich korzystać. Podczas zajęć praktycznych uczniowie odgrywali różne scenki przedstawiające „Jak zachowujemy się w sytuacjach zagrożenia”.

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
2017.04.20

W dniu 05.04.2017r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Sławnie wzięli udział w 40. Ogólnopolskim Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Celem konkursu było popularyzowanie przepisów ruchu drogowego oraz zasad BRD.

Famous Places in the UK & the USA
2017.04.20

Dnia 11 kwietnia 2017r. odbył się w naszej szkole Szkolny Konkurs Wiedzy o Kulturze Krajów Anglojęzycznych. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas IV - VI. W tegorocznej edycji uczniowie zgłębiali wiedzę dotyczącą słynnych miejsc w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Wszyscy jesteśmy misjonarzami
2017.04.20

Natalia Bieniek uczennica klasy II „c” w kategorii klas II zajęła I miejsce spośród 140 szkół i 6300 uczestników, którzy wzięli udział w tym konkursie.

Rekrutacja do publicznych przedszkoli
2017.04.11
Rekrutacja do publicznych przedszkoli

Wójt Gminy Wolanów informuje, że od 19 kwietnia br. rozpocznie się  rekrutacja do Samorządowego Publicznego Przedszkola w Sławnie i nowo tworzonego Samorządowego Publicznego Przedszkola w Wolanowie.

I N F O R M A C J A
2017.04.10

W związku z wejściem w życie przepisów rozporządzenia Minis­tra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 kwietnia 2017r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2017r. poz. 722) informujemy o za­ist­nia­łych zmianach dotyczących obostrzeń nałożonych na osoby utrzymujące drób i inne ptaki w związku z wystąpieniem ptasiej grypy nas terytorium Rzecz­pos­po­litej Polskiej.

Baner

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
tel.centrala: 486186051, 486186067   fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl
e-PUAP: 2l639fbui2

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.