Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Zaproszenie na mecz siatkówki
2016.01.27
Zaproszenie na mecz siatkówki

GKS Jaguar Wolanów & Apis Global Vilage Mokobody w niedzielę 31.01.2016r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Koncert Kolęd i Pastorałek w Mniszku
2016.01.26
Koncert Kolęd i Pastorałek w Mniszku

W niedzielę, 24 stycznia 2016 roku w kościele pw. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Kostki w Mniszku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Zaproszonych gości, mieszkańców parafii Mniszek i okolic przywitał proboszcz - ks. Adam Kuc. Na początek zgromadzona publiczność oglądała Jasełka szkolne w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku. Zebrani mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy ostatecznie zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej królowie składając pokłon i dary.

Informacje o Jedlińskich Zapustach.
2016.01.25
Informacje o Jedlińskich Zapustach.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku jest organizatorem wydarzenia kończącego karnawał w Jedlińsku, tzw. Jedlińskie Zapusty. Elementem tego wydarzenia będzie widowisko plenerowe: Ścięcie Śmierci, które jest  jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym  w Polsce i Europie. Swoim rodowodem sięga ono XVI stulecia i jest nadal kultywowane w Jedlińsku na pamiątkę „prawa miecza”, które Jedlińsk otrzymał przy lokacji miasta w 1530 roku. Badacze twierdzą, że na obrzęd „Ścięcia Śmierci” duży wpływ miała szkoła ariańska istniejąca w Jedlińsku w latach 1560- 1630 oraz szkoła wyższa funkcjonująca w latach 1630- 1655.

Godziny otwarcia poradni rehabilitacyjnej SP ZOZ w Wolanowie
2016.01.22
Godziny otwarcia poradni rehabilitacyjnej SP ZOZ w Wolanowie

Godziny otwarcia poradni rehabilitacyjnej SP ZOZ w Wolanowie

Informacja
2016.01.22

Wójt Gminy Wolanów informuje właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wolanów o możliwości składania wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pt. „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

22 Międzynarodowy Festiwal Kolęd
i Pastorałek
2016.01.19
22 Międzynarodowy Festiwal Kolęd <br>i Pastorałek

Zespół Ludowy “Wolanianki” zaśpiewał w finale 22 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 15-16 stycznia 2016 r. w Będzinie. Obok znakomitych zespołów z Polski uczestniczyli również zespoły i wykonawcy z Ukrainy, Białorusi. Dla Zespołu były to niecodzienne doznania i niesamowite chwile, które długo pozostaną w pamięci.

Słoneczny i Dragon
2016.01.18
Słoneczny i Dragon

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” uruchomiła weekendowe połączenia Warszawy z Trójmiastem – pociąg „Słoneczny” oraz z Krakowem – pociąg „Dragon”. Pociągi te kursują w soboty i niedziele do 12 marca 2016 r. na trasach Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia oraz Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Koncert kolęd i pastorałek
2016.01.15
Koncert kolęd i pastorałek

Zaproszenie na koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Ludowego „Wolanianki” oraz Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mniszku 24 stycznia 2016 r.godz. 12.00

Zwrot akcyzy w 2016r.
2016.01.13

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
- w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.,
- w terminie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016 r.

Limit zwrotu podatku w 2016 r. wynosić będzie:
86,00 zł * ilość ha użytków rolnych

Zbadaj swoje piersi!!!
2016.01.13
Zbadaj swoje piersi!!!

NZOZ MAMMO-MED CENTRUM DIAGNOSTYKI I USŁUG MEDYCZNYCH zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w dnu 6 lutego 2016 roku w Wolanowie przy urzędzie gminy.

Kolędnicy w GCK
2016.01.12
Kolędnicy w GCK

Gminne Centrum Kultury odwiedzili niedawno Kolędnicy. Chodzenie z gwiazdą czy szopką to nasz typowo słowiański zwyczaj, w Polsce powoli zapominany, ale w Wolanowie, jak widać, wciąż dość dobrze zachowany.

Harmonogram
2016.01.12

odbioru wyselekcjonowanych odpadów opakowaniowych i bytowych z gospodarstw domowych z z terenu gminy Wolanów w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016r.

Zbadaj się i zyskaj spokój
2016.01.11
Zbadaj się i zyskaj spokój

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi.
Panie w wieku 40-49 oraz 70-75 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Funduszy Norweskich! Konieczna wcześniejsza rejestracja i skierowanie lekarskie.

Wolanów
przy Urzędzie Gminy, ul. Radomska 20
4 lutego 2016 r.

Zespół "Wolanianki"
wystąpił w Starostwie
Powiatowym w Radomiu
2016.01.05
Zespół "Wolanianki" <br>wystąpił w Starostwie <br>Powiatowym w Radomiu

W dniu 18 grudnia 2015 roku Zespół "Wolanianki" wystąpił w Starostwie Powiatowym w Radomiu, gdzie śpiewem kolęd umilił spotkanie wigilijne. W dniach 14 - 17 stycznia "Wolanianki" wyjeżdżają do Będzina, gdzie będą rywalizowały z innymi zespołami na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek o tytuł najlepszego wykonania kolędy.

Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Ludowego "Wolanianki" uprzejmie prosi o 1% odpisu przy rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS: 0000488728. Za dokonane odliczenia serdecznie dziękujemy

Akcja charytatywna
w Wolanowie
2016.01.05
Akcja charytatywna <br>w Wolanowie

Parafia Rzymsko – Katolicka w Wolanowie w ramach współpracy z Wójtem Gminy Wolanów oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wolanowie zorganizowała akcję charytatywną polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla 33 dzieci z najuboższych rodzin.

Spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Wolanów.
2015.12.23
Spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Wolanów.

W niedzielę 20 grudnia 2015 r. o godz. 1400 wielu mieszkańców gminy spotkało się na placu przed urzędem na wspólnej wigilii. Mieszkańców, gości zaproszonych oraz wszystkich przybyłych  powitał Adam Gibała – Wójt Gminy Wolanów. Część sakralną uroczystego spotkania rozpoczął Ks. Tadeusz Kszczot - Proboszcz Parafii Św. Doroty w  Wolanowie, odczytując słowa Ewangelii oraz odmawiając wspólną modlitwę ze zgromadzonymi na tej uroczystości. Następnie złożył życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli również: Adam Gibała – Wójt Gminy, Teresa Pankowska – Przewodnicząca Rady Gminy oraz Mirosław Ślifirczyk –  Starosta Radomski.

Święta Bożego Narodzenia
2015.12.15
Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas miłości, pokoju, zadumy i refleksji. To także chwila spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W tym pięknym czasie życzę dużo radości i spokoju. Niech te wyjątkowe święta upłyną w rodzinnej i ciepłej atmosferze, a blask gwiazdy betlejemskiej wzmocni wiarę w pokonywaniu codziennych trudności.(...)

Zaproszenie na spotkanie wigilijne
2015.12.10
Zaproszenie na spotkanie wigilijne

W programie:

- życzenia świąteczne

- koncert wigilijny zespołu "Wolanianki"

- program artystyczny przygotowany przez GCK

- występ Zespołu Śpiewaczy "Bieniędzice"

- wspólne kolędowanie
i spożywanie potraw wigilijnych

Odwiedziny
w "Słonecznym Domu"
2015.12.10
Odwiedziny <br>w "Słonecznym Domu"

Dnia 8 grudnia 2015r. wolontariuszki z Rodzicami i opiekunem, panią Elżbietą Pochylską, odwiedzili Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą "Słoneczny Dom" w Radomiu. Z okazji Mikołajek podopiecznym podarowano słodycze.

Spotkanie z Mikołajem
2015.12.09
Spotkanie z Mikołajem

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja - biskupa Miry. Tradycja nakazuje, aby w tym dniu obdarowywać dzieci i bliskie osoby drobnymi prezentami oraz smakołykami. Gminne Centrum Kultury zorganizowało spotkanie z Mikołajem w swojej siedzibie w Wolanowie i Świetlicy Wiejskiej w Mniszku. Impreza mikołajkowa w GCK rozpoczęła się od ubierania choinki, gdzie dzieci chętnie zawieszały bombki, łańcuchy oraz inne ozdoby świąteczne. W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja, zabawę umilały śnieżynki, czyli instruktorki Gminnego Centrum Kultury, które zapraszały do tańca, zachęcały do ozdabiania pierników kolorowymi lukrami i jadalnymi koralikami, a także malowały twarze.

Wigilia – dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Wolanów
2015.12.09

Uprzejmie informuję, że w dniu 24 grudnia 2015 r. Urząd Gminy Wolanów będzie nieczynny. Dzień ten jest wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy oraz pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Wolanów, w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy tj. w sobotę 26 grudnia 2015 r.

Wernisaż wystawy fotograficznej
Ks. Arkadiusza Bieńka
2015.12.03
Wernisaż wystawy fotograficznej <br>Ks. Arkadiusza Bieńka

"Podróże dalsze i bliższe" - wystawa fotografii prezentujących miejsca z podróży na Syberię, do Izraela i Jordanii, na Ukrainę, do Włoch i Tunezji oraz kilku jeszcze innych miejsc, które w swych wojażach odwiedził i z pasją udokumentował ksiądz Arkadiusz Bieniek. Dnia 1 grudnia 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt: „Podróże dalsze i bliższe” autorstwa księdza Arkadiusza Bieńka. Uroczystego otwarcia oraz powitania gości dokonali Dyrektor GBP w Wolanowie p. Elżbieta Aderek oraz autor wystawy - ksiądz Arkadiusz Bieniek.

Spotkanie w bibliotece z pisarką Ewą Podsiadły-Natorską.
2015.12.02
Spotkanie w bibliotece z pisarką Ewą Podsiadły-Natorską.

25 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie odbyło się spotkanie z Ewą Podsiadły-Natorską, autorką książki "Błękitne dziewczyny". Autorka jest debiutującą pisarką z Radomia. Jej pierwsza powieść - "Błękitne dziewczyny" traktuje o kobietach, które biorą los w swoje ręce, dla których im gorzej, to w zasadzie lepiej, bo to jest większe wyzwanie. Biblioteka wolanowska zorganizowała spotkanie, które poprowadziła Pani Marta Trojanowska, pracownik MBP w Radomiu. Na zadawane pytania pisarka odpowiadała min...”Czuję się wspaniale, bo spełniło się jedno z moich marzeń. Napisałam i wydałam książkę, było to moje największe w zasadzie marzenie. Podkreśliła, że trzeba marzyć, bo jest przekonana, że marzenia się spełniają. Powiedziała również: „życzę każdemu, żeby mu się spełniły marzenia, bo to jest piękne uczucie”.

Ministerstwo Finansów ostrzega i informuje wszystkich nabywców paliw
2015.12.02

Ministerstwo Finansów przekazuje Informacje do wszystkich nabywców paliw, w której informuje o nasilającym się procederze nadużyć w obrocie paliwami oraz konsekwencjach świadomego bądź nieświadomego udziału w tych działaniach, które często przybierają formę zorganizowanych grup przestępczych.

Zaproszenie na wystawę fotograficzną "Podróże dalsze i bliższe"
2015.11.27
Zaproszenie na wystawę fotograficzną "Podróże dalsze i bliższe"

Od 1 grudnia 2015 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie będzie można oglądać wystawę fotografii ks. Arkadiusza Bieńka. 

Wystawa fotograficzna "Podróże dalsze i bliższe" to zbiór fotografii prezentujących miejsca z podróży księdza Arkadiusza Bieńka na Syberię, do Izraela i Jordanii, na Ukrainę, do Włoch, do Tunezji i kilku jeszcze innych miejsc, które w swych wojażach odwiedził i z pasją udokumentował.

Wymogi dotyczące nabywania środków ochrony roślin oraz pozarolniczego ich zastosowania
2015.11.27

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 marca 2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. poz. 455 z późn. zm.) osoby wykonujące zabiegi ochrony roślin w rolnictwie lub w leśnictwiepowinny mieć ukończone stosowne szkolenie. (...)

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU
2015.11.26
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych.  Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą. Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Królowej Jadwigi
2015.11.26
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych  w Publicznej Szkole Podstawowej  <br>im. Królowej Jadwigi

W roku szkolnym 2008/2009 po raz pierwszy ogłoszono październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Ze względu na zwiększającą się co roku popularność tej akcji w IASL podjęto decyzję o rozszerzeniu tego święta na cały miesiąc.

„PRZEDSIĘBIORCA
Z KLIMATEM”
2015.11.25
„PRZEDSIĘBIORCA <br>Z KLIMATEM”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa realizuje projekt „Przedsiębiorca z klimatem” dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Celem projektu jest podnoszenie wiedzy w zakresie ograniczenia oddziaływania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na środowisko i zmiany klimatyczne.
W ramach projektu prowadzimy działania edukacyjno-informacyjne dla przedsiębiorców służące ograniczeniu zużycia energii w MSP a więc i obniżeniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz poprawie stanu środowiska naturalnego. Adresatami projektu są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Polski.

Impreza w stylu PRL
po raz trzeci w GCK
2015.11.23
Impreza w stylu PRL <br>po raz trzeci w GCK

Cóż to była za impreza! Powrót do starych, dobrych czasów to było coś! Gminne Centrum Kultury po raz trzeci organizuje świetną imprezę dla mieszkańców. I tym razem Towarzysze i Towarzyszki nie zawiedli. Goście od samego przyjazdu zostali wprowadzeni w klimat PRL. Wystrój sali, stare radio, maszyna do pisania, kartki na mięso, szary papier na ścianach, oranżada z charakterystycznymi etykietami, ceraty zamiast obrusów i wiele innych atrybutów przypominało nam minioną epokę. Na stołach oczywiście na bogato – paluszki, kiełbasa, kaszanka, czego chcieć więcej.

Święto Seniorów
2015.11.23
Święto Seniorów

Corocznie członkowie klubu seniora, spotykają się na wspólnej uroczystości z okazji Dnia Seniora. Święto to obchodzone jest w Europie i na świecie w różnych terminach: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Obecnie na świecie żyje około 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy.

Spotkanie
z Ewą Podsiadły-Natorską
2015.11.23
Spotkanie <br>z Ewą Podsiadły-Natorską

Gminna Biblioteka publiczna w Wolanowie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z pisarką w dniu 25 listopada, godz. 17,00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie.
„Błękitne dziewczyny” to tytuł  debiutanckiej książki Ewy Podsiadło-Natorskiej. Książka cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko w naszej bibliotece.  

APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
2015.11.23

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważną rocznicę  w dziejach Polski – Odzyskanie Niepodległości. Recytując wiersze, przekazując wiadomości historyczne oraz śpiewając pieśni patriotyczne uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym o doniosłych wydarzeniach z historii naszego kraju – czasach, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

Informacja w sprawie gazyfikacji gminy Wolanów
2015.11.19

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców budową sieci gazowej na terenie gminy Wolanów, po rozmowie z przedstawicielami Spółki Gazowniczej zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiet dla Polskiej Spółki Gazownictwa.(...)

Informacja w sprawie gazyfikacji gminy Wolanów
2015.11.19

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców budową sieci gazowej na terenie gminy Wolanów, po rozmowie z przedstawicielami Spółki Gazowniczej zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiet dla Polskiej Spółki Gazownictwa.(...)

GCK ruszyło pełną parą!
2015.11.19
GCK ruszyło pełną parą!

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie od 6 października 2015 roku ruszyło ze swoją działalnością pełną parą. Oferta Gminnego Centrum Kultury jest bardzo urozmaicona. Sekcja muzyczna, czyli nauka gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, perkusji. Sympatycy śpiewu chętnie uczęszczają na zajęcia wokalne. Język angielski wspomaga naukę języka w szkole, a na zajęciach plastycznych poznajemy wiele technik tworzenia, które rozwijają zmysły i wyobraźnię.

I N F O R M A C J A
2015.11.17

Zawiadamia się mieszkańców Strzałkowa oraz Garna (ul. Lipowa i Topolowa), że w dniach 17-18 listopada 2015r. (tj. wtorek i środa) nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana awarią.

 WÓJT GMINY
/-/ Adam Gibała

 

Święto patrona
2015.11.12
Święto patrona

W dniu 6  listopada 2015r. Publiczna Szkoła Podstawowa  w Mniszku  obchodziła 16 rocznicę nadania imienia.  Po mszy świętej w tutejszej parafii złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem i płytą pamiątkową poświęconą żołnierzom Armii Krajowej.

Sportowe rozgrywki
w naszej gminie
2015.11.06
Sportowe rozgrywki <br>w naszej gminie

Serdecznie zapraszamy na najbliższe, sportowe wydarzenia w naszej gminie!

Impreza w stylu PRL
2015.11.06
Impreza w stylu PRL

Towarzysze i Towarzyszki!

21.XI godz. 18.00 zapraszamy przodowników pracy i nie tylko na imprezę w stylu PRL . Zaserwujemy polskie i zagraniczne hity tamtych lat. Wbrew epoce u nas niczego nie zabraknie. Dla gości przygotowaliśmy dużo niespodzianek, konkursów w kultowym klimacie epoki.

Kurs komputerowy
dla dorosłych
2015.11.06
Kurs komputerowy <br>dla dorosłych

Gminne Centrum Kultury serdecznie zaprasza na kurs komputerowy dla osób początkujących. Organizatorzy zapewniają, że pokażą, spokojnie operując prostym językiem i szeregiem analogii z życia codziennego.

Konkurs fotograficzny „Zabytek na pierwszym planie”
2015.11.04
Konkurs fotograficzny „Zabytek na pierwszym planie”

Być może podczas wakacyjnych wędrówek natknąłeś się na zabytek architektury drewnianej, który kryje w sobie zaklętą historię. Zrobiłeś zdjęcie? Prześlij je do nas! Jeśli nie, weź aparat i korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, wybierz się na poszukiwania chat i dworków, kapliczek przydrożnych, kościołów i cerkwi, karczm, leśniczówek i innych drewnianych budowli. Uwiecznij na fotografii to, co wraz z nieubłaganym upływem czasu znika z mazowieckiego krajobrazu. Odkryj historię w drewnie zaklętą!

WOLNI OD UZALEŻNIEŃ
W GMINIE WOLANÓW
2015.11.04
WOLNI OD UZALEŻNIEŃ <br>W GMINIE WOLANÓW

W dniu 29 października 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z wiedzy na  temat szkodliwego  działania nikotyny,  narkotyków , „dopalaczy”,  alkoholu, oraz  o niebezpieczeństwie  wirusa HIV i choroby AIDS. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Wolanów Adam Gibała oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współudziale Starosty Powiatu Radomskiego Mirosława Ślifirczyka.

Uroczyste Ślubowania Pierwszoklasistów
2015.11.02
Uroczyste Ślubowania Pierwszoklasistów

Dla każdej szkoły ważnym wydarzeniem jest przyjęcie w swoje szeregi nowych uczniów. W miesiącu październiku w placówkach oświatowych z terenu Gminy Wolanów odbyły się Uroczyste Ślubowania Pierwszoklasistów. Głównym bohaterom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli przedstawiciele władz gminnych, rodzice, wychowawcy, dyrekcja, a także i koledzy i koleżanki.

Zawiadomienie
2015.10.30

o okresie przyjmowania zastrzeżeń, wniosków, uwag i zapytań w sprawie uproszczonych planów urządzania lasów dla obrębów gminy Wolanów.

2015.10.14
-

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom
i pracownikom oświaty życzę dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi 
i młodzieżą oraz szczęścia
w życiu osobistym.

Dziękuję Państwu za trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia,
za przekazywanie im wiedzy, motywowanie do ciągłej nauki
i wskazywanie życiowych dróg.

Wszystkiego dobrego!

Adam Gibała

Wójt Gminy Wolanów

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzę dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi  i młodzieżą oraz szczęścia w życiu osobistym.

Dziękuję Państwu za trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia, za przekazywanie im wiedzy, motywowanie do ciągłej nauki i wskazywanie życiowych dróg.

Wszystkiego dobrego!

Adam Gibała

Wójt Gminy Wolanów

Gminne Centrum Kultury
w Wolanowie zaprasza
po wakacyjnej przerwie!
2015.10.02
Gminne Centrum Kultury <br>w Wolanowie zaprasza <br>po wakacyjnej przerwie!

Przedstawiamy aktualny plan zajęć, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia taneczne, wokalne, Klub Malucha, zajęcia plastyczne, capoeira, język angielski, taniec Hip-Hop, aerobik – to tylko niektóre z naszych propozycji. Czekamy na Was w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie!

Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko
w Mniszku
2015.10.02
Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko <br>w Mniszku

Jerzy Kryszak i zespół PLAYBOYS byli gwiazdami festynu sportowego, który odbył się w niedzielę 27 września 2015 r. w Mniszku w gminie Wolanów.

Zadbaj o swoje zdrowie - wykonaj badania mammograficzne
2015.09.24
Zadbaj o swoje zdrowie - wykonaj badania mammograficzne

.

Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów
2015.09.22
Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów

W związku opracowaniem Planu gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów, finansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 zapraszamy na konferencję gminną poświęconą temu zagadnieniu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 25.09.2015 w godzinach 12.00-13.00 w Urzędzie Gminy w Wolanowie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.