Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

 • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
 • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

Ostatki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2016.02.19
Ostatki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.

Członkowie Uniwersytetu III Wieku uczestniczyli w zabawie ostatkowej zorganizowanej w siedzibie Gminnego Centrum Kultury w Wolanowie w sobotę, 6 lutego 2016 roku. Prezes Uniwersytetu III Wieku przywitał zgromadzonych gości życząc wszystkim udanej zabawy i tym samym rozpoczął wspaniałe spotkanie. Wszyscy uczestnicy chwalili sobie smaczne menu oraz wspaniałą oprawę muzyczną.

Nadzwyczajne wsparcie
w sektorze mleka
i wieprzowiny
2016.02.18
Nadzwyczajne wsparcie <br>w sektorze mleka <br>i wieprzowiny

Agencja Rynku Rolnego będzie udzielała pomocy dla rolników w sektorach hodowlanych m.in. na podstawie danych z systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt prowadzonego przez ARiMR. Składanie wniosków rozpocznie się 18 lutego i potrwa do 18 marca 2016r. Producenci mleka i świń będą mogli je składać w Oddziale Terenowym Agencji Rynku Rolnego właściwym dla miejsca zamieszkania lub siedziby producenta lub wysłać pocztą.

Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice”
na Skaryszewskich Wstępach.
2016.02.18
Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” <br>na Skaryszewskich Wstępach.

Na Skaryszewskim Jarmarku Końskim podczas Estrady Folkloru prezentowały się liczne zespoły regionalne, kapele i soliści. Wśród nich w dniu 15 lutego 2016 r. wystąpił Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” z gminy Wolanów.

Zakończenie Ferii
2016.02.17
Zakończenie Ferii

Dobra zabawa i miło spędzony czas w czasie ferii zimowych niestety dobiegł końca i dlatego też Gminne Centrum Kultury zorganizowało zabawę dla wszystkich dzieci. Zabawa z okazji końca ferii odbyła się w siedzibie Gminnego Centrum Kultury oraz w Świetlicy Wiejskiej w Mniszku.

Ferie zimowe
2016.02.17
Ferie zimowe

Ferie zimowe, to dwutygodniowy okres wolny od zajęć szkolnych, ale nie oznacza to, że ten czas ma być czasem spędzonym jedynie w domu. Gminne Centrum Kultury w Wolanowie podczas tegorocznych zorganizowało różnego rodzaju atrakcje pozwalające podopiecznym na efektywne, a jednocześnie bardzo przyjemne zagospodarowanie ferii zimowych.

Turniej tenisa stołowego
2016.02.17
Turniej tenisa stołowego

W czasie trwania ferii zimowych Gminne Centrum Kultury w Wolanowie w porozumieniu z dyrekcją szkół podstawowych oraz dzięki dobrej współpracy dyrektora GCK z nauczycielami w-f-u w naszej gminie, został zorganizowany turniej tenisa stołowego.  Jeszcze przed feriami nauczyciele przeprowadzili wśród swoich uczniów na terenie swojej szkoły eliminacje, typujące uczniów do starcia w turnieju o Puchar Wójta Gminy Wolanów.  Turniej odbył się 10 lutego 2016 r. w Hali Sportowej mieszczącej się przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Zabawa Ostatkowa Stowarzyszenia Seniorów w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.
2016.02.16
Zabawa Ostatkowa Stowarzyszenia Seniorów w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie.

9 lutego 2016 r. w siedzibie Gminnego Centrum Kultury odbyło się spotkanie członków oraz zaproszonych gości, Stowarzyszenia Seniorów Gminy Wolanów. Spotkanie to okazało się wyjątkowe, gdyż oprócz smacznego poczęstunku przygotowanego przez nasze kochane panie seniorki, swoją obecnością zaszczycił nas Zespół Śpiewaczy „Bieniędzice” i kapela Czesława Golińskiego.

Podsumowanie półrocza 2015/2016
2016.02.16
Podsumowanie półrocza 2015/2016

Dnia 27 stycznia odbyło się uroczyste podsumowanie I półrocza 2015/2016. Uczniowie klas młodszych wytypowani do tytułu "Wzorowy Uczeń" otrzymali specjalną odznakę, którą mogą z dumą prezentować przez całe kolejne półrocze. Uczniowie klas starszych, którzy uzyskali średnią 4,75 oraz bardzo dobre lub wzorowe zachowanie otrzymali pamiątkowe dyplomy "Wzorowego Ucznia".

Twórczość plastyczna klasy VI
2016.02.16
Twórczość plastyczna klasy VI

Uczniowie naszej szkoły mają szansę rozwijać swój talent uczestnicząc w zajęciach Sekcji Dekoracyjnej. Poznają różnorodne techniki plastyczne, rozwijają wyobraźnię twórczą, a przede wszystkim pełnią ważną rolę terapeutyczną - rozładowują napięcie emocjonalne i odprężają.

Zagłosuj na dąb Bolko!
2016.02.12
Zagłosuj na dąb Bolko!

Rosnący w Hniszowie, gm. Ruda-Huta dąb Bolko jest reprezentantem Polski w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2016.
Ponad 1000-letni dąb Bolko według legendy wiekiem i imieniem nierozerwalnie wiąże się z początkami państwa polskiego. To w jego cieniu miał wypoczywać Bolesław Chrobry podczas wyprawy na Kijów w 1018 r.
Pomnikowe drzewo dzięki swoim imponującym rozmiarom: obwód prawie 9 m, wysokość ponad 25 m oraz rzut korony 34 m stanowi niebywałą atrakcję turystyczną.

Nowy harmonogram przyjęć lekarzy
S.P. ZOZ w Wolanowie.
2016.02.12
Nowy harmonogram przyjęć lekarzy <br>S.P. ZOZ w Wolanowie.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym harmonogramem przyjęć lekarzy S.P. ZOZ w Wolanowie.

Kolejne emocje siatkarskie
w Wolanowie!
2016.02.11
Kolejne emocje siatkarskie <br>w Wolanowie!

Zapraszamy serdecznie na spotkanie III ligi mazowieckiej mężczyzn! W sobotnie popołudnie w gminnej hali w Wolanowie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach rozgrywek III ligi mazowieckiej sezonu 2015/2016 Nasza drużyna podejmować będzie drużynę KS Lesan Halinów

Ogłoszenie
2016.02.11

Wójt Gminy Wolanów ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadania z zakresu kultury fizycznej – Organizacja i prowadzenie programów szkolenia sportowego dla dzieci i młodzieży oraz uczestnictwo w zorganizowanej rywalizacji sportowej w zakresie piłki nożnej i siatkowej.

Minimalna przegrana
GKS Jaguar Wolanów
w Ostrołęce.
2016.02.11
Minimalna przegrana <br>GKS Jaguar Wolanów <br>w Ostrołęce.

Niestety po zaciętym meczu przegrywamy na wyjezdzie z SPS Volley Ostroleka 3-2. Cieszymy sie jednak z 1pkt i szykujemy sie juz na następny mecz w Sobote o godzinie 16 na hali w Wolanowie z Halinowem. SPS Volley Ostrołęka – GKS Jaguar Wolanów 3 : 2 (22:25, 25:20, 25:22, 21:25, 15:7)

Harmonogram zajęć
GKS Jaguar Wolanów
2016.02.04
Harmonogram zajęć <br>GKS Jaguar Wolanów

GKS „JAGUAR” Wolanów informuje, że zajęcia szkoleniowe z piłki nożnej przez okres od 1 lutego do 31 marca będą prowadzone na hali spoortowej w Wolanowie w dniach i godzinach:

Kolejna wygrana Jaguara
w III lidze mazowieckiej!
2016.02.03
Kolejna wygrana Jaguara <br>w III lidze mazowieckiej!

W dniu 31.01.2016 drużyna GKS Jaguar Wolanów podejmowała drużynę APIS Mokobody. Wygraliśmy następny mecz w III lidze i zbliżamy się do czołówki. Drużyna z Mokobodów nie postawiła wysoko poprzeczki, tylko w trzecim i ostatnim secie gra była dość wyrównana. W Niedzielę GKS zagrał praktycznie bezbłędnie. Zawodnicy na wszystkich pozycjach pokazali się z bardzo dobrej strony.

II Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców szkół gimnazjalnych
2016.02.03
II Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców szkół gimnazjalnych

W dniu 27.01.2015 odbył się w Wolanowie II Turniej Piłki Halowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka
2016.02.03
Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka

We wtorek, dnia 26.01.2016r. o godz.14:00 w Przedszkolu Niepublicznym "Zaczarowany las" w Bieniędzicach odbyły się Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka przygotowane przez przedszkolaków. Maluszki ku uciesze swoich dziadków jak i rodziców, w pięknych strojach przedstawiły historię narodzin Dzieciątka Jezus oprawioną kolędami. Cała oprawa artystyczna prezentowała się zdumiewająco, a występy przedszkolaków wywołały wzruszenie na twarzach zaproszonych gości.

Finał Powiatu.
2016.02.03
Finał Powiatu.

Dnia 19 01 2016 w hali sportowej ZSO Wolanów odbył się Finał Powiatu Radomskiego w piłce siatkowej chłopców. Do zawodów z eliminacji międzygminnych awansowało trzy drużyny: PG Przytyk, PG Nr 2 Pionki oraz drużyna gospodarzy PG Wolanów.

Dzień Babci i Dziadka
w PSP w Mniszku
2016.01.29
Dzień Babci i Dziadka <br>w PSP w Mniszku

W dniu 22 stycznia 2016 r. w naszej szkole odbyła się wspaniała uroczystość - Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie obu oddziałów zerowych zaprosili na obchody tego święta swe kochane, najstarsze w rodzinie, osoby. Zaprezentowali dla miłych gości montaż słowno – muzyczny, tańce ( krakowiak oraz taniec nowoczesny),a także wręczyli własnoręcznie wykonane upominki. Rodzice przyjęli gości domowymi, słodkimi wypiekami oraz pyszną herbatą i kawą.

"Wolanianki" uświetniły swoim śpiewem mszę imieninową biskupa Henryka Tomasika
w radomskiej katedrze.
2016.01.29
"Wolanianki" uświetniły swoim śpiewem mszę imieninową biskupa Henryka Tomasika <br>w radomskiej katedrze.

W dniu 19 stycznia w katedrze radomskiej o godz. 18.00 odbyła się uroczysta msza św. imieninowa księdza biskupa Henryka Tomasika. Na uroczystość przybyło wiele osobistości. Zespół "Wolanianki" uświetnił swoim śpiewem mszę św. i wręczył solenizantowi bukiet kwiatów, w którym umieścił wydaną niedawno płytę. Zespół spotkał się z dużym zainteresowaniem i swoim występem sprawił ogromną radość księdzu biskupowi.

Leczony HIV to już nie wyrok
2016.01.27
Leczony HIV to już nie wyrok

Testy HIV, bezpłatnie i anonimowo w punktach konsultacyjno-diagnostycznych w Warszawie i Płocku.

Zaproszenie na mecz siatkówki
2016.01.27
Zaproszenie na mecz siatkówki

GKS Jaguar Wolanów & Apis Global Vilage Mokobody w niedzielę 31.01.2016r. w hali sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie.

Koncert Kolęd i Pastorałek w Mniszku
2016.01.26
Koncert Kolęd i Pastorałek w Mniszku

W niedzielę, 24 stycznia 2016 roku w kościele pw. Jana Chrzciciela i św. Stanisława Kostki w Mniszku odbył się Koncert Kolęd i Pastorałek. Zaproszonych gości, mieszkańców parafii Mniszek i okolic przywitał proboszcz - ks. Adam Kuc. Na początek zgromadzona publiczność oglądała Jasełka szkolne w wykonaniu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej w Mniszku. Zebrani mogli wspólnie przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia na noc, którzy ostatecznie zdecydowali się przenocować w stajence. Jednak to właśnie do nich i małego Jezusa przybyli pasterze i trzej królowie składając pokłon i dary.

Informacje o Jedlińskich Zapustach.
2016.01.25
Informacje o Jedlińskich Zapustach.

Gminne Centrum Kultury i Kultury Fizycznej w Jedlińsku jest organizatorem wydarzenia kończącego karnawał w Jedlińsku, tzw. Jedlińskie Zapusty. Elementem tego wydarzenia będzie widowisko plenerowe: Ścięcie Śmierci, które jest  jedynym tego typu wydarzeniem kulturalnym  w Polsce i Europie. Swoim rodowodem sięga ono XVI stulecia i jest nadal kultywowane w Jedlińsku na pamiątkę „prawa miecza”, które Jedlińsk otrzymał przy lokacji miasta w 1530 roku. Badacze twierdzą, że na obrzęd „Ścięcia Śmierci” duży wpływ miała szkoła ariańska istniejąca w Jedlińsku w latach 1560- 1630 oraz szkoła wyższa funkcjonująca w latach 1630- 1655.

Godziny otwarcia poradni rehabilitacyjnej SP ZOZ w Wolanowie
2016.01.22
Godziny otwarcia poradni rehabilitacyjnej SP ZOZ w Wolanowie

Godziny otwarcia poradni rehabilitacyjnej SP ZOZ w Wolanowie

Informacja
2016.01.22

Wójt Gminy Wolanów informuje właścicieli nieruchomości położonych na terenie Gminy Wolanów o możliwości składania wniosków o usunięcie wyrobów zawierających azbest w ramach dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na zadanie pt. „Usuwanie i unieszkodliwianie azbestu na terenie województwa mazowieckiego”.

22 Międzynarodowy Festiwal Kolęd
i Pastorałek
2016.01.19
22 Międzynarodowy Festiwal Kolęd <br>i Pastorałek

Zespół Ludowy “Wolanianki” zaśpiewał w finale 22 Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbył się w dniach 15-16 stycznia 2016 r. w Będzinie. Obok znakomitych zespołów z Polski uczestniczyli również zespoły i wykonawcy z Ukrainy, Białorusi. Dla Zespołu były to niecodzienne doznania i niesamowite chwile, które długo pozostaną w pamięci.

Słoneczny i Dragon
2016.01.18
Słoneczny i Dragon

Spółka „Koleje Mazowieckie – KM” uruchomiła weekendowe połączenia Warszawy z Trójmiastem – pociąg „Słoneczny” oraz z Krakowem – pociąg „Dragon”. Pociągi te kursują w soboty i niedziele do 12 marca 2016 r. na trasach Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna – Warszawa Zachodnia oraz Warszawa Wschodnia – Kraków Główny – Warszawa Wschodnia. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.mazowieckie.com.pl.

Koncert kolęd i pastorałek
2016.01.15
Koncert kolęd i pastorałek

Zaproszenie na koncert Kolęd i Pastorałek w wykonaniu Zespołu Ludowego „Wolanianki” oraz Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mniszku 24 stycznia 2016 r.godz. 12.00

Zwrot akcyzy w 2016r.
2016.01.13

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT
- w terminie od 1 lutego 2016 r. do 29 lutego 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2015 r. do 31 stycznia 2016 r.,
- w terminie od 1 sierpnia 2016 r. do 31 sierpnia 2016 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w zależności od miejsca położenia gruntów rolnych wraz z fakturami VAT (lub ich kopiami) stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2016 r. do 31 lipca 2016 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2016 r.

Limit zwrotu podatku w 2016 r. wynosić będzie:
86,00 zł * ilość ha użytków rolnych

Zbadaj swoje piersi!!!
2016.01.13
Zbadaj swoje piersi!!!

NZOZ MAMMO-MED CENTRUM DIAGNOSTYKI I USŁUG MEDYCZNYCH zaprasza na bezpłatne badania mammograficzne w dnu 6 lutego 2016 roku w Wolanowie przy urzędzie gminy.

Kolędnicy w GCK
2016.01.12
Kolędnicy w GCK

Gminne Centrum Kultury odwiedzili niedawno Kolędnicy. Chodzenie z gwiazdą czy szopką to nasz typowo słowiański zwyczaj, w Polsce powoli zapominany, ale w Wolanowie, jak widać, wciąż dość dobrze zachowany.

Harmonogram
2016.01.12

odbioru wyselekcjonowanych odpadów opakowaniowych i bytowych z gospodarstw domowych z z terenu gminy Wolanów w okresie od 1 stycznia 2016 r. do 31 grudnia 2016r.

Zbadaj się i zyskaj spokój
2016.01.11
Zbadaj się i zyskaj spokój

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi) w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego wykrywania Raka Piersi.
Panie w wieku 40-49 oraz 70-75 lat zapraszamy na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Funduszy Norweskich! Konieczna wcześniejsza rejestracja i skierowanie lekarskie.

Wolanów
przy Urzędzie Gminy, ul. Radomska 20
4 lutego 2016 r.

Zespół "Wolanianki"
wystąpił w Starostwie
Powiatowym w Radomiu
2016.01.05
Zespół "Wolanianki" <br>wystąpił w Starostwie <br>Powiatowym w Radomiu

W dniu 18 grudnia 2015 roku Zespół "Wolanianki" wystąpił w Starostwie Powiatowym w Radomiu, gdzie śpiewem kolęd umilił spotkanie wigilijne. W dniach 14 - 17 stycznia "Wolanianki" wyjeżdżają do Będzina, gdzie będą rywalizowały z innymi zespołami na Międzynarodowym Konkursie Kolęd i Pastorałek o tytuł najlepszego wykonania kolędy.

Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Ludowego "Wolanianki" uprzejmie prosi o 1% odpisu przy rozliczeniach z Urzędem Skarbowym. Nasz numer KRS: 0000488728. Za dokonane odliczenia serdecznie dziękujemy

Akcja charytatywna
w Wolanowie
2016.01.05
Akcja charytatywna <br>w Wolanowie

Parafia Rzymsko – Katolicka w Wolanowie w ramach współpracy z Wójtem Gminy Wolanów oraz Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Wolanowie zorganizowała akcję charytatywną polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla 33 dzieci z najuboższych rodzin.

Spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Wolanów.
2015.12.23
Spotkanie wigilijne mieszkańców Gminy Wolanów.

W niedzielę 20 grudnia 2015 r. o godz. 1400 wielu mieszkańców gminy spotkało się na placu przed urzędem na wspólnej wigilii. Mieszkańców, gości zaproszonych oraz wszystkich przybyłych  powitał Adam Gibała – Wójt Gminy Wolanów. Część sakralną uroczystego spotkania rozpoczął Ks. Tadeusz Kszczot - Proboszcz Parafii Św. Doroty w  Wolanowie, odczytując słowa Ewangelii oraz odmawiając wspólną modlitwę ze zgromadzonymi na tej uroczystości. Następnie złożył życzenia świąteczne i noworoczne. Życzenia świąteczne i noworoczne złożyli również: Adam Gibała – Wójt Gminy, Teresa Pankowska – Przewodnicząca Rady Gminy oraz Mirosław Ślifirczyk –  Starosta Radomski.

Święta Bożego Narodzenia
2015.12.15
Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, czas miłości, pokoju, zadumy i refleksji. To także chwila spotkań z rodziną i przyjaciółmi. W tym pięknym czasie życzę dużo radości i spokoju. Niech te wyjątkowe święta upłyną w rodzinnej i ciepłej atmosferze, a blask gwiazdy betlejemskiej wzmocni wiarę w pokonywaniu codziennych trudności.(...)

Zaproszenie na spotkanie wigilijne
2015.12.10
Zaproszenie na spotkanie wigilijne

W programie:

- życzenia świąteczne

- koncert wigilijny zespołu "Wolanianki"

- program artystyczny przygotowany przez GCK

- występ Zespołu Śpiewaczy "Bieniędzice"

- wspólne kolędowanie
i spożywanie potraw wigilijnych

Odwiedziny
w "Słonecznym Domu"
2015.12.10
Odwiedziny <br>w "Słonecznym Domu"

Dnia 8 grudnia 2015r. wolontariuszki z Rodzicami i opiekunem, panią Elżbietą Pochylską, odwiedzili Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą "Słoneczny Dom" w Radomiu. Z okazji Mikołajek podopiecznym podarowano słodycze.

Spotkanie z Mikołajem
2015.12.09
Spotkanie z Mikołajem

Mikołajki to święto obchodzone 6 grudnia na cześć Świętego Mikołaja - biskupa Miry. Tradycja nakazuje, aby w tym dniu obdarowywać dzieci i bliskie osoby drobnymi prezentami oraz smakołykami. Gminne Centrum Kultury zorganizowało spotkanie z Mikołajem w swojej siedzibie w Wolanowie i Świetlicy Wiejskiej w Mniszku. Impreza mikołajkowa w GCK rozpoczęła się od ubierania choinki, gdzie dzieci chętnie zawieszały bombki, łańcuchy oraz inne ozdoby świąteczne. W oczekiwaniu na przybycie Mikołaja, zabawę umilały śnieżynki, czyli instruktorki Gminnego Centrum Kultury, które zapraszały do tańca, zachęcały do ozdabiania pierników kolorowymi lukrami i jadalnymi koralikami, a także malowały twarze.

Wigilia – dniem wolnym od pracy w Urzędzie Gminy Wolanów
2015.12.09

Uprzejmie informuję, że w dniu 24 grudnia 2015 r. Urząd Gminy Wolanów będzie nieczynny. Dzień ten jest wolnym od pracy dla pracowników Urzędu Gminy oraz pracowników jednostek organizacyjnych Gminy Wolanów, w zamian za święto przypadające w dniu wolnym od pracy tj. w sobotę 26 grudnia 2015 r.

Wernisaż wystawy fotograficznej
Ks. Arkadiusza Bieńka
2015.12.03
Wernisaż wystawy fotograficznej <br>Ks. Arkadiusza Bieńka

"Podróże dalsze i bliższe" - wystawa fotografii prezentujących miejsca z podróży na Syberię, do Izraela i Jordanii, na Ukrainę, do Włoch i Tunezji oraz kilku jeszcze innych miejsc, które w swych wojażach odwiedził i z pasją udokumentował ksiądz Arkadiusz Bieniek. Dnia 1 grudnia 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pt: „Podróże dalsze i bliższe” autorstwa księdza Arkadiusza Bieńka. Uroczystego otwarcia oraz powitania gości dokonali Dyrektor GBP w Wolanowie p. Elżbieta Aderek oraz autor wystawy - ksiądz Arkadiusz Bieniek.

Spotkanie w bibliotece z pisarką Ewą Podsiadły-Natorską.
2015.12.02
Spotkanie w bibliotece z pisarką Ewą Podsiadły-Natorską.

25 listopada 2015 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie odbyło się spotkanie z Ewą Podsiadły-Natorską, autorką książki "Błękitne dziewczyny". Autorka jest debiutującą pisarką z Radomia. Jej pierwsza powieść - "Błękitne dziewczyny" traktuje o kobietach, które biorą los w swoje ręce, dla których im gorzej, to w zasadzie lepiej, bo to jest większe wyzwanie. Biblioteka wolanowska zorganizowała spotkanie, które poprowadziła Pani Marta Trojanowska, pracownik MBP w Radomiu. Na zadawane pytania pisarka odpowiadała min...”Czuję się wspaniale, bo spełniło się jedno z moich marzeń. Napisałam i wydałam książkę, było to moje największe w zasadzie marzenie. Podkreśliła, że trzeba marzyć, bo jest przekonana, że marzenia się spełniają. Powiedziała również: „życzę każdemu, żeby mu się spełniły marzenia, bo to jest piękne uczucie”.

Ministerstwo Finansów ostrzega i informuje wszystkich nabywców paliw
2015.12.02

Ministerstwo Finansów przekazuje Informacje do wszystkich nabywców paliw, w której informuje o nasilającym się procederze nadużyć w obrocie paliwami oraz konsekwencjach świadomego bądź nieświadomego udziału w tych działaniach, które często przybierają formę zorganizowanych grup przestępczych.

Zaproszenie na wystawę fotograficzną "Podróże dalsze i bliższe"
2015.11.27
Zaproszenie na wystawę fotograficzną "Podróże dalsze i bliższe"

Od 1 grudnia 2015 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Wolanowie będzie można oglądać wystawę fotografii ks. Arkadiusza Bieńka. 

Wystawa fotograficzna "Podróże dalsze i bliższe" to zbiór fotografii prezentujących miejsca z podróży księdza Arkadiusza Bieńka na Syberię, do Izraela i Jordanii, na Ukrainę, do Włoch, do Tunezji i kilku jeszcze innych miejsc, które w swych wojażach odwiedził i z pasją udokumentował.

Wymogi dotyczące nabywania środków ochrony roślin oraz pozarolniczego ich zastosowania
2015.11.27

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi przypomina, że zgodnie z przepisami ustawy z dnia 8 marca 2013r. o środkach ochrony roślin (Dz.U. poz. 455 z późn. zm.) osoby wykonujące zabiegi ochrony roślin w rolnictwie lub w leśnictwiepowinny mieć ukończone stosowne szkolenie. (...)

ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU
2015.11.26
ŚWIATOWY DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I UŚMIECHU

Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości. Światowy Dzień Życzliwości i Uśmiechu to też apel do tych, którzy na co dzień są życzliwi i uczynni, aby zarażali tym dobrem innych.  Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi - wróci do nas ze zdwojoną mocą. Dzień 21 listopada to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.

Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej
im. Królowej Jadwigi
2015.11.26
Obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych w Publicznej Szkole Podstawowej <br>im. Królowej Jadwigi

W roku szkolnym 2008/2009 po raz pierwszy ogłoszono październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Ze względu na zwiększającą się co roku popularność tej akcji w IASL podjęto decyzję o rozszerzeniu tego święta na cały miesiąc.

Stopka strony

 • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

 • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.