Gmina Wolanów

Wydarzenia

Ogłoszenia

Banery

  • Portal mapowy SDI gminy Wolanów
  • gminny portal mapowy

Nawigacja

Biuletyn Informacji Publicznej

Treść strony

„PRZEDSIĘBIORCA
Z KLIMATEM”
2015.11.25
„PRZEDSIĘBIORCA <br>Z KLIMATEM”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa realizuje projekt „Przedsiębiorca z klimatem” dofinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska. Celem projektu jest podnoszenie wiedzy w zakresie ograniczenia oddziaływania mikro, małych i średnich przedsiębiorstw na środowisko i zmiany klimatyczne.
W ramach projektu prowadzimy działania edukacyjno-informacyjne dla przedsiębiorców służące ograniczeniu zużycia energii w MSP a więc i obniżeniu kosztów prowadzenia działalności gospodarczej oraz poprawie stanu środowiska naturalnego. Adresatami projektu są mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa z całej Polski.

Impreza w stylu PRL
po raz trzeci w GCK
2015.11.23
Impreza w stylu PRL <br>po raz trzeci w GCK

Cóż to była za impreza! Powrót do starych, dobrych czasów to było coś! Gminne Centrum Kultury po raz trzeci organizuje świetną imprezę dla mieszkańców. I tym razem Towarzysze i Towarzyszki nie zawiedli. Goście od samego przyjazdu zostali wprowadzeni w klimat PRL. Wystrój sali, stare radio, maszyna do pisania, kartki na mięso, szary papier na ścianach, oranżada z charakterystycznymi etykietami, ceraty zamiast obrusów i wiele innych atrybutów przypominało nam minioną epokę. Na stołach oczywiście na bogato – paluszki, kiełbasa, kaszanka, czego chcieć więcej.

Święto Seniorów
2015.11.23
Święto Seniorów

Corocznie członkowie klubu seniora, spotykają się na wspólnej uroczystości z okazji Dnia Seniora. Święto to obchodzone jest w Europie i na świecie w różnych terminach: 1 października jako Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, 20 listopada jako Ogólnopolski Dzień Seniora oraz 20 października jako Europejski Dzień Seniora. Wszystkie daty mają jednak wspólny cel – kształtować społeczne postrzeganie osób starszych oraz podejmować wszelkie działania mające na celu zapewnienie im godnego życia. Obecnie na świecie żyje około 600 milionów osób powyżej 60. roku życia. Szacuje się, że w 2050 roku liczba ta wyniesie 2 miliardy.

Spotkanie
z Ewą Podsiadły-Natorską
2015.11.23
Spotkanie <br>z Ewą Podsiadły-Natorską

Gminna Biblioteka publiczna w Wolanowie zaprasza wszystkich chętnych na spotkanie z pisarką w dniu 25 listopada, godz. 17,00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Wolanowie.
„Błękitne dziewczyny” to tytuł  debiutanckiej książki Ewy Podsiadło-Natorskiej. Książka cieszy się ogromnym powodzeniem nie tylko w naszej bibliotece.  

APEL Z OKAZJI ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
2015.11.23

Dnia 12 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel upamiętniający ważną rocznicę  w dziejach Polski – Odzyskanie Niepodległości. Recytując wiersze, przekazując wiadomości historyczne oraz śpiewając pieśni patriotyczne uczniowie przypomnieli wszystkim zebranym o doniosłych wydarzeniach z historii naszego kraju – czasach, gdy Polska straciła niepodległość i zniknęła na 123 lata z mapy świata.

Informacja w sprawie gazyfikacji gminy Wolanów
2015.11.19

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców budową sieci gazowej na terenie gminy Wolanów, po rozmowie z przedstawicielami Spółki Gazowniczej zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiet dla Polskiej Spółki Gazownictwa.(...)

Informacja w sprawie gazyfikacji gminy Wolanów
2015.11.19

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców budową sieci gazowej na terenie gminy Wolanów, po rozmowie z przedstawicielami Spółki Gazowniczej zwracamy się do Państwa z prośbą o wypełnienie ankiet dla Polskiej Spółki Gazownictwa.(...)

GCK ruszyło pełną parą!
2015.11.19
GCK ruszyło pełną parą!

Gminne Centrum Kultury w Wolanowie od 6 października 2015 roku ruszyło ze swoją działalnością pełną parą. Oferta Gminnego Centrum Kultury jest bardzo urozmaicona. Sekcja muzyczna, czyli nauka gry na instrumentach klawiszowych, gitarze, perkusji. Sympatycy śpiewu chętnie uczęszczają na zajęcia wokalne. Język angielski wspomaga naukę języka w szkole, a na zajęciach plastycznych poznajemy wiele technik tworzenia, które rozwijają zmysły i wyobraźnię.

I N F O R M A C J A
2015.11.17

Zawiadamia się mieszkańców Strzałkowa oraz Garna (ul. Lipowa i Topolowa), że w dniach 17-18 listopada 2015r. (tj. wtorek i środa) nastąpi przerwa w dostawie wody spowodowana awarią.

 WÓJT GMINY
/-/ Adam Gibała

 

Święto patrona
2015.11.12
Święto patrona

W dniu 6  listopada 2015r. Publiczna Szkoła Podstawowa  w Mniszku  obchodziła 16 rocznicę nadania imienia.  Po mszy świętej w tutejszej parafii złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem i płytą pamiątkową poświęconą żołnierzom Armii Krajowej.

Sportowe rozgrywki
w naszej gminie
2015.11.06
Sportowe rozgrywki <br>w naszej gminie

Serdecznie zapraszamy na najbliższe, sportowe wydarzenia w naszej gminie!

Impreza w stylu PRL
2015.11.06
Impreza w stylu PRL

Towarzysze i Towarzyszki!

21.XI godz. 18.00 zapraszamy przodowników pracy i nie tylko na imprezę w stylu PRL . Zaserwujemy polskie i zagraniczne hity tamtych lat. Wbrew epoce u nas niczego nie zabraknie. Dla gości przygotowaliśmy dużo niespodzianek, konkursów w kultowym klimacie epoki.

Kurs komputerowy
dla dorosłych
2015.11.06
Kurs komputerowy <br>dla dorosłych

Gminne Centrum Kultury serdecznie zaprasza na kurs komputerowy dla osób początkujących. Organizatorzy zapewniają, że pokażą, spokojnie operując prostym językiem i szeregiem analogii z życia codziennego.

Konkurs fotograficzny „Zabytek na pierwszym planie”
2015.11.04
Konkurs fotograficzny „Zabytek na pierwszym planie”

Być może podczas wakacyjnych wędrówek natknąłeś się na zabytek architektury drewnianej, który kryje w sobie zaklętą historię. Zrobiłeś zdjęcie? Prześlij je do nas! Jeśli nie, weź aparat i korzystając z uroków złotej polskiej jesieni, wybierz się na poszukiwania chat i dworków, kapliczek przydrożnych, kościołów i cerkwi, karczm, leśniczówek i innych drewnianych budowli. Uwiecznij na fotografii to, co wraz z nieubłaganym upływem czasu znika z mazowieckiego krajobrazu. Odkryj historię w drewnie zaklętą!

WOLNI OD UZALEŻNIEŃ
W GMINIE WOLANÓW
2015.11.04
WOLNI OD UZALEŻNIEŃ <br>W GMINIE WOLANÓW

W dniu 29 października 2015 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Wolanowie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu z wiedzy na  temat szkodliwego  działania nikotyny,  narkotyków , „dopalaczy”,  alkoholu, oraz  o niebezpieczeństwie  wirusa HIV i choroby AIDS. Organizatorem konkursu był Wójt Gminy Wolanów Adam Gibała oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy współudziale Starosty Powiatu Radomskiego Mirosława Ślifirczyka.

Uroczyste Ślubowania Pierwszoklasistów
2015.11.02
Uroczyste Ślubowania Pierwszoklasistów

Dla każdej szkoły ważnym wydarzeniem jest przyjęcie w swoje szeregi nowych uczniów. W miesiącu październiku w placówkach oświatowych z terenu Gminy Wolanów odbyły się Uroczyste Ślubowania Pierwszoklasistów. Głównym bohaterom w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli przedstawiciele władz gminnych, rodzice, wychowawcy, dyrekcja, a także i koledzy i koleżanki.

Zawiadomienie
2015.10.30

o okresie przyjmowania zastrzeżeń, wniosków, uwag i zapytań w sprawie uproszczonych planów urządzania lasów dla obrębów gminy Wolanów.

2015.10.14
-

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom
i pracownikom oświaty życzę dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi 
i młodzieżą oraz szczęścia
w życiu osobistym.

Dziękuję Państwu za trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia,
za przekazywanie im wiedzy, motywowanie do ciągłej nauki
i wskazywanie życiowych dróg.

Wszystkiego dobrego!

Adam Gibała

Wójt Gminy Wolanów

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty życzę dużo zdrowia, pomyślności, sukcesów i osiągnięć zawodowych, satysfakcji z pracy z dziećmi  i młodzieżą oraz szczęścia w życiu osobistym.

Dziękuję Państwu za trud kształcenia i wychowania młodego pokolenia, za przekazywanie im wiedzy, motywowanie do ciągłej nauki i wskazywanie życiowych dróg.

Wszystkiego dobrego!

Adam Gibała

Wójt Gminy Wolanów

Gminne Centrum Kultury
w Wolanowie zaprasza
po wakacyjnej przerwie!
2015.10.02
Gminne Centrum Kultury <br>w Wolanowie zaprasza <br>po wakacyjnej przerwie!

Przedstawiamy aktualny plan zajęć, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Zajęcia taneczne, wokalne, Klub Malucha, zajęcia plastyczne, capoeira, język angielski, taniec Hip-Hop, aerobik – to tylko niektóre z naszych propozycji. Czekamy na Was w Gminnym Centrum Kultury w Wolanowie!

Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko
w Mniszku
2015.10.02
Nowoczesne, wielofunkcyjne boisko <br>w Mniszku

Jerzy Kryszak i zespół PLAYBOYS byli gwiazdami festynu sportowego, który odbył się w niedzielę 27 września 2015 r. w Mniszku w gminie Wolanów.

Zadbaj o swoje zdrowie - wykonaj badania mammograficzne
2015.09.24
Zadbaj o swoje zdrowie - wykonaj badania mammograficzne

.

Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów
2015.09.22
Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów

W związku opracowaniem Planu gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów, finansowanego z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 zapraszamy na konferencję gminną poświęconą temu zagadnieniu.

Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 25.09.2015 w godzinach 12.00-13.00 w Urzędzie Gminy w Wolanowie.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

440 osób zarejestrowało się na bezpłatne testy krwi w kierunku chorób nerek.
2015.09.21
440 osób zarejestrowało się na bezpłatne testy krwi w kierunku chorób nerek.

Akcja NEFROTEST wzbudziła bardzo duże zainteresowanie wśród mieszkańców Radomia i okolic. Dlatego organizatorzy: Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska oraz Centrum Dializ Fresenius, postanowili zwiększyć pulę badań. W wczoraj i dzisiaj zarejestrowało się o 140 osób więcej niż pierwotnie zakładano. Niedzielne badania to jednak nie koniec NEFROTESTU w Radomiu, powiecie radomskim i sąsiednich powiatach: Białobrzegach, Kozienicach, Zwoleniu, Przysusze, Lipsku i Szydłowcu.

Z Podwórka na Stadion
o Puchar Tymbarku
2015.09.16
Z Podwórka na Stadion <br>o Puchar Tymbarku

Do 25 września potrwają zapisy do XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Następców Arkadiusza Milika, Tomasza Kędziory i Pauliny Dudek czeka pasjonująca piłkarska przygoda, która już po raz trzeci swój Wielki Finał będzie mieć na Stadionie Narodowym w Warszawie. Zwycięzcy wyjadą na mecz Reprezentacji Polski.

Masz 40-49 lub 70-75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!
2015.09.16
Masz 40-49 lub 70-75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 3 października w Radomiu przy Urzędzie Miejskim, Jana Kilińskiego 30.

Miłośnicy języka polskiego poszukiwani!
2015.09.15
Miłośnicy języka polskiego poszukiwani!

Jeszcze do 23 września można zgłaszać się do X otwartego konkursu o tytuł Radomskiego Mistrza Polskiej Ortografii 2015. Miłośników języka polskiego oraz tych, którym nie są straszne zawiłości polskiej ortografii, zapraszamy 26 września 2015 roku na godzinę 10.00 do Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Dyktando tradycyjnie już przygotuje i podyktuje profesor Andrzej Markowski, przewodniczący Rady Języka Polskiego przy Polskiej Akademii Nauk.

Festyn sportowy
2015.09.15
Festyn sportowy

WÓJT GMINY WOLANÓW ADAM GIBAŁA, PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W MNISZKU, GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA I GMINNE CENTRUM KULTURY W WOLANOWIE Zapraszają na FESTYN SPORTOWY, który odbędzie się 27 września 2015r. w Mniszku.

2015.09.10
-

WYKORZYSTAJ SZANSĘ NA KORONĘ!
Trwają wybory Królowej Mleka 2016.

Do zdobycia są aż trzy korony! Wybieramy bowiem nie tylko Królową Mleka na 2016 rok, ale także dwie Księżniczki Mleka. Na podjęcie decyzji nie ma już zbyt wiele czasu, gdyż termin nadsyłania zgłoszeń przez kandydatki do tych tytułów upływa już za trzy tygodnie, 30 września.  

Podsumowanie wakacji
2015.09.10
Podsumowanie wakacji

W poniedziałek 31 sierpnia 2015 roku w Świetlicy Wiejskiej w Mniszku odbyło się uroczyste zakończenie wakacji. Na uroczystości, dzieci i młodzież pod okiem instruktora wykazała się zdolnościami wokalnymi uczestnicząc w karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z animatorem, który malował dzieciom twarze, nauczył puszczać gigantyczne bańki mydlane, zachęcił do udziału w grach i zabawach ruchowych, a na koniec każde dziecko otrzymało zwierzątko z balonów, które modelował animator wraz z dziećmi. Po wyczerpującej zabawie wszyscy mogli skosztować pysznych kiełbasek upieczonych na grillu oraz przeróżnych słodkości.

Biblioteka zaprasza na nowe „Spotkania z pasjami”
2015.09.10

Akcja: e-motywacja to 5 inspirujących, wirtualnych spotkań - "przy kawie" i w kreatywnej atmosferze. Wideokonferencje będą odbywać się w czwartki o godzinie 11:00 od września do grudnia 2015 r., średnio dwa razy w miesiącu. Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób 50+; uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego. Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań będzie dzielił się z uczestnikami psycholog i... skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski.

O G Ł O S Z E N I E
2015.09.09
O G Ł O S Z E N I E

Wójt Gminy Wolanów zawiadamia, że Gmina Wolanów uzyskała dofinansowanie na zadanie: „Demontaż i utylizacja i transport wyrobów zawierających azbest z terenu Gminy Wolanów - dofinansowano przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 26.933,00 zł”.

Kampania społeczna NEFROTEST rusza
w Radomiu i powiecie
2015.09.09
Kampania społeczna NEFROTEST rusza <br>w Radomiu i powiecie

Już 20 września (niedziela) 2015 roku, w Centrum Dializ Fresenius w Radomiu (w pobliżu gimnazjum nr 8) będzie można wykonać bezpłatne,  proste badania krwi pod kątem chorób nerek.  By wziąć udział w akcji trzeba mieć ukończone 45 lat i wcześniej się zarejestrować. Ilość miejsc na badania jest ograniczona i wynosi  300. Akcja w Radomiu jest częścią ogólnopolskiej kampanii NEFROTEST organizowanej przez Nefron Sekcję Nefrologiczną Izby Gospodarczej Medycyna Polska wraz z lokalnym partnerem, Centrum Dializ Fresenius w Radomiu.

Zaproszenie na spotkania informacyjno-konsultacyjne
2015.09.08
Zaproszenie na spotkania informacyjno-konsultacyjne

Zapraszamy serdecznie na spotkania informacyjno-konsultacyjne związane z przygotowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju Stowarzyszenia „Razem dla Radomki” w ramach inicjatywy LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Uroczyste i … słodkie zakończenie wakacji 2015 w GBP w Wolanowie
2015.09.07
Uroczyste i … słodkie zakończenie wakacji 2015 w GBP w Wolanowie

W dniu 31 sierpnia 2015 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej odbyło się uroczyste zakończenie wakacji dla dzieci i młodzieży, w tym podsumowanie konkursu „Najaktywniejszy czytelnik wakacyjny 2015”
Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Wolanowie ogłosiła kolejną już edycję konkursu „Aktywny czytelnik wakacyjny”. Konkurs był adresowany do dzieci i młodzieży, którzy korzystają z dóbr biblioteki w czasie wakacji. Celem  konkursu było zwiększenie zainteresowania książką wśród dzieci i młodzieży poprzez częste odwiedzanie biblioteki.

Zmiany godzin pracy Drugiego Urzędu Skarbowego w Radomiu Centrum Obsługi
2015.09.02
Zmiany godzin pracy  Drugiego Urzędu Skarbowego w Radomiu Centrum Obsługi

1 września 2015 r.  Administracja Podatkowa uruchamia centra obsługi. To nowe udogodnienie, dzięki któremu podatnicy będą mogli załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, ale zrobią to także w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Ponadto w centrach, oprócz spraw podatkowych, będzie można złożyć wybrane dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy.

Nowe usługi Administracji Podatkowej
2015.09.02
Nowe usługi Administracji Podatkowej

1 września 2015 r. Administracja Podatkowa uruchamia centra obsługi. To nowe udogodnienie, dzięki któremu podatnicy będą mogli załatwić swoje sprawy nie tylko we własnym urzędzie, ale zrobią to także w wybranych miejscach na terenie całego kraju. Ponadto w centrach, oprócz spraw podatkowych, będzie można złożyć wybrane dokumenty z obszaru ZUS i akcyzy. Także od 1 września mikroprzędsiębiorca w centrach obsługi, będzie mógł skorzystać z pomocy asystenta podatnika.

Ankieta
2015.09.01
Ankieta

Badanie potrzeb w zakresie dalszego rozwoju elektronicznych usług świadczonych przez administrację województwa mazowieckiego.

Dożynki Krajowe
2015.09.01
Dożynki Krajowe

Podczas tegorocznych Dożynek na Jasnej Górze w sobotę 5 września 2015r. w kaplicy Św. Józefa na halach odbędzie się spotkanie modlitewne połączone z konferencją pt. "Prawdziwe rolnictwo - Dobra żywność - Godność człowieka".

Strategia rozwoju miejskiego Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego
2015.08.28

W  Biuletynie Informacji Publicznej zostały opublikowane  raporty z konsultacji społecznych dotyczące opracowań wykonanych w ramach projektu pn. "Strategia rozwoju miejskiego Radomskiego Obszaru Funkcjonalnego (ROF)" (kliknij tutaj). Dotyczą one: Zintegrowanego programu zarządzania zasobami przyrodniczymi i wodnymi ROF, Zintegrowanego systemu transportu zbiorowego ROF, Zintegrowanego programu inwestycji i rozwoju miejsc pracy w obszarach rewitalizowanych ROF, oraz Strategii rozwoju ROF.

INFORMACJA DLA ROLNIKÓW POSZKODOWANYCH
W WYNIKU SUSZY
2015.08.26

Rolnicy, którzy ponieśli szkody w uprawach rolnych w wyniku stwierdzenia wystąpienia suszy, jaka miała miejsce w okresie od 21 czerwca 2015 r. do 20 sierpnia 2015 r., mogą składać wnioski dotyczące oszacowania szkód w uprawach rolnych do Urzędu Gminy Wolanów w nieprzekraczalnym terminie do dnia  4 września 2015 r.

Plan gospodarki niskoemisyjnej
w gminie Wolanów
2015.08.21

Nasza Gmina realizuje projekt „Plan gospodarki niskoemisyjnej w gminie Wolanów” finansowany z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013. Mogą Państwo pomóc w jego opracowaniu wypełniając ankietę. Realizowany projekt polega m.in. na opracowaniu Planu Gospodarki Niskoemisyjnej, wskazującego działania zmierzające do poprawy jakości powietrza w gminie poprzez zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii oraz redukcję zużycia energii finalnej. Zadaniem planu jest ułatwienie pozyskania środków finansowych na te działania.

IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy
2015.08.20
IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy

IV Trzeźwościowy Rajd Rowerowy „GMINNIE RODZINNIE” odbył się w ostatnią niedzielę lipca 2015 roku. Zorganizowany został przez Wójta Gminy Wolanów i udziale Stowarzyszenia Rodzin Abstynenckich „RADOŚĆ” z Wolanowa. Stowarzyszenie przed trzema laty zainicjowało cykliczną imprezę sportową, której celem jest rozpowszechnianie trzeźwego i zdrowego stylu życia, jak również aktywnego spędzania czasu z całą rodziną.

OSTRZEGAMY>ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !
2015.08.20
OSTRZEGAMY>ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !

Każdego roku na polskiej wsi dochodzi do bardzo dużej liczby wypadków. Pomimo iż ta liczba z roku na rok spada, nadal zawód rolnika należy do niebezpiecznych. Ryzyko wypadku śmiertelnego w rolnictwie jest prawie czterokrotnie wyższe niż poza rolnictwem. W ubiegłym roku na Mazowszu odnotowano 27 wypadków śmiertelnych, z czego połowa to wypadki spowodowane pod wpływem alkoholu. Szczególnie niebezpieczne są okresy wczesnej wiosny i lata. W okresie żniw następuje nagromadzenie prac polowych i zwiększenie wysiłku fizycznego. Zmęczenie oraz nieustanny pośpiech podczas wielogodzinnych prac polowych naraża rolnika na ryzyko zaistnienia wypadku. W najbliższych dniach rozpoczynają się żniwa. Właśnie wtedy dochodzi do największej liczby wypadków na wsi. Ulegają im zarówno osoby dorosłe jak i dzieci pozostawiane w tym okresie bez opieki.

INFORMACJA
dla rolników
2015.08.17

PRZYPOMINAMY O DRUGIM TERMINIE SKŁADANIA WNIOSKÓW O ZWROT AKCYZY PALIWOWEJ 

Każdy ROLNIK, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT w ilości 86 litrów na każdy hektar użytków rolnych.

APEL WÓJTA GMINY WOLANÓW
2015.08.14

      W związku z niedoborem wody do picia i na potrzeby gospodarcze, spowodowane obecnymi warunkami atmosferycznymi,  apeluję o racjonalne i oszczędne gospodarowanie wodą z lokalnych sieci wodociągowych poprzez przestrzeganie zarządzenia Nr 55/2015 Wójta Gminy Wolanów z dnia 6 lipca 2015 r.  w sprawie zakazu podlewania tuneli foliowych, ogródków przydomowych, działkowych oraz terenów zielonych.

      Znaczny wzrost zużycia wody i bardzo wysokie temperatury obciążają urządzenia sieci wodociągowych, co skutkować może przerwą w dostawach wody.

 

                           Wójt Gminy

                       /-/ Adam Gibała

INFORMACJA
2015.07.30

Wójt Gminy Wolanów informuje o wpłynięciu oferty na realizację zadania publicznego pn. „Organizacja i przeprowadzenie turnusu rehabilitacyjno – integracyjnego dla rodzin z problemem alkoholowym” . W załączeniu treść oferty.

Bezpłatna mammografia
2015.07.29
Bezpłatna mammografia

Zapraszamy na badania mammograficzne kobiety w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich 2 lat (24 miesięcy) nie wykonywały tego badania. Data badania 7 sierpnia 2015r. (piątek)

ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE
2015.07.29
ZAPROSZENIE NA SZKOLENIE

Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Radomiu zaprasza na spotkanie informacyjno-szkoleniowe dotyczące poddziałania: „Pomoc w rozpoczęciu działalności gospodarczej na rzecz młodych rolników” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.
2015.07.29

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

Wolanów – 5 sierpnia przy Urzędzie Gminy, ul. Radomska 20

Zapraszamy!

INFORMACJA POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W RADOMIU DOT. NAPRAWY USZKODZONYCH OBIEKTÓW BUDOWLANYCH LUB ICH CZĘŚCI
2015.07.27
INFORMACJA POWIATOWEGO INSPEKTORA NADZORU BUDOWLANEGO W RADOMIU DOT. NAPRAWY USZKODZONYCH OBIEKTÓW  BUDOWLANYCH LUB ICH CZĘŚCI
-->

Stopka strony

  • Kontakt

Urząd Gminy Wolanów
Radomska 20, 26-625 Wolanów
telefon: 486186051, 486186067, 486186015, 486186020

fax: 486187941
e-mail: gmina{at}wolanow.pl

  • Godziny otwarcia

Godziny urzędowania


poniedziałek: 7:30-16:30
wtorek, środa, czwartek: 7:30-15:30
piątek: 7:30-14:30

Masz pytania?
Projekt i realizacja extranet.pl

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku 'Graficzna wersja strony' znajdującego się w górnej części witryny.